Reklama
 
Reklama
Reklama

10 nejděsivějších čínských bájných bytostí

Čínská kultura a mytologie je fascinující, přesto se zde vyskytují bytosti, které byste o půlnoci v parku určitě nechtěli potkat. Sestavili jsme pro vás malou hitparádu těch nejpodivnějších a nejděsivějších.

10 nejděsivějších čínských bájných bytostí (obrázek)

9. 11. 2015 –  1. Vodní duchové

Tihle štramáci jsou v nadpřirozeném světě něco jako žraloci. Číhají na lidi, kteří překračují jejich vodní tělo, stáhnou je pod hladinu a utopí, a tak získají novou tělesnou schránkou, kde se mohou zabydlet. Nebohá duše bez těla se pak sama stává vodním duchem a čeká na vhodného nedobrovolného dárce těla. O Halloweenu raději nechoďte na ryby a nejezděte na Macháč...

2. Novoroční bestie

Jak můžete uhodnout už z názvu, tato lvu podobná stvoření, která si ráda pochutnávají na malých dětech, vycházejí z úkrytu ve dnech okolo čínského Nového roku, který se, jak předepisuje lunární kalendář, slaví v lednu nebo v únoru. Říká se, že žijí vysoko v horách či pod vodou, a dle tradice jednou za rok vylezou z úkrytu masakrovat obyvatelstvo. Dělají to tak dlouho, než někdo z vesničanů objeví jejich slabinu - strach z ohně, hlasité zvuky a červenou barvu.

3. Převlékači kůží

Tyto bytosti jsou známé také jako měňavci, poněkud rozhněvaní skřítci, jacísi plivníci. Transformují se do všeho, od svůdných žen po liščí duchy, čínský folklór je plný odkazů na tyto prohnané démony, upíjející životní sílu nic netušícím obětem.

4. Ohnivá koza spravedlnosti

Pravděpodobně napůl drak, napůl jednorožec, tato mýtická čínská bytost je prostě úžasná. S vrozenou schopností rozlišovat mezi dobrem a zlem, zbavuje svět zloduchů tím, že je roztrhá svými drápy. Vzhledem k jejich odborné znalosti ve světě právních záležitostí, se na tyto dračí kozy s drápy často odkazovali soudci z dynastie Tang (618-907 n. l.).

5. Přízračné ženy

Ztělesnění - dámy v rudém, často ukřivděné a postižené depresí, prostě žena, kterou dlouho někdo využíval a vyždímal jako citrón. Teď je zpátky, chce se mstít a omluva jí stačit nebude. Typický exemplář má bílé šaty a rozevláté dlouhé, černé vlasy. Tito duchové spáchali sebevraždu av rudé róbě a nyní se vracejí do říše živých, aby vysáli životní esenci ze svých bývalých milých.

6. Had požírající slony

Obří hadi? Dostatečně děsivé. 18 metrů dlouhý had požírající slony? Maximálně děsivé. Prý je známo, že po jižní Číně a jihovýchodní Asii se potulují velice dlouzí hadi, tak dlouzí, že si jednou za tři roky pochutnají na indickém slonovi, aby ukojili svůj masivní hlad.

7. a 8. Volská hlava a koňská tvář

Stejně jako Hádes z řecké mytologie, Volská hlava a koňská tvář jsou strážci čínského podsvětí. Jsou to lidské postavy se zvířecími hlavami a - vítají - a v některých příbězích i eskortují nově příchozí duše do hlubin pekla, kde trpí svou mučivou existencí a čekají na reinkarnaci.

9. Hladoví duchové

Respektujte duchy a bohy, ale držet se od nich dál, - prohlásil údajně Konfucius. Jeho rada platí tím spíše, když duchové, o nichž je řeč, mají hlad. Velký hlad. Tito duchové čekají v trýznivé agónii na svou reinkarnaci. Jejich obrovský hlad je spojený s nenasytností a zároveň s naprostou neschopností tento hlad ukojit. V některých pověstech, se hladoví duchové nejsou schopni najíst jindy než na - Den Hladových duchů (slaví se v polovině 7. lunárního měsíce čínského kalendáře, obvykle v srpnu), kdy jim lidé ve světě živých posílají obětiny v podobě jídla a pití. Nicméně, podle jiných zdrojů má hladový duch zvláštní anatomii, která jej odsuzuje k celoživotním halucinacím vyvolávajícím hlad. S hrdlem o velikosti brčka na pití a gigantickým nafouklým břichem, které má reprezentovat obžerství, kostmi potaženými těsnou kůži a vypouklýma očima se zkrátka nikdy nenají tolik, aby utišil svůj hlad. Existuje něco děsivějšího?

10. Čínské zombie

Čínské oživlé mrtvoly ztělesňují vše, co vás pronásleduje v nočních můrách. Jsou to takoví kříženci pochodujících mrtvol a upírů, pohybují se dlouhými skoky. Nechtějí sežrat váš mozek, touží po vaší duši.

Vznikají v důsledku dlouhých let tlení po násilné smrti. To znamená, že duše zůstává v těle, a nevydá se na onen svět za volskou hlavou a koňskou tváří. Mrtvý je obvykle oblečený v oblíbených kouscích předchozích dekád, to je důvodem, proč je většina - jiang shi - vystrojena ve stylu dynastie Čching - klobouky, tradiční hedvábné šaty a plátěné střevíce. Jejich utrpení je může zbavit pouze taoistický kněz, který dokáže přivést do jejich ztracené existence rovnováhu a odeslat jejich duši na onen svět. Zavřete oči, zadržte dech, a hlídejte si svou misku rýže!

Článek pro vás připravila astroložka Karmen.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Starobylé tajemství svátku čarodějnic Starobylé tajemství svátku čarodějnic

Noc ze 30. dubna na 1. května je vskutku nocí magickou. Ve vesnicích se rozhoří ohně - je totiž večer...

Celý článek »