Reklama
 
Reklama
Reklama

5 děsivých tajemství o Halloweenu

Halloween - anglosaský svátek, který si urputně dobíjí své místo i u nás. Místo Dušiček tak spousta Čechů vzpomíná na zesnulé právě 31. října.

5 děsivých tajemství o Halloweenu (obrázek)

27. 10. 2021 –  Magická noc na přelomu října a listopadu patří hořícím svíčkám umístěným v dýních, strašidelným převlekům, černým kočkám, netopýrům a sladkým odměnám. Takový je Samhain, noc, kdy se prolíná svět živých a mrtvých.

Trick or Treat aneb kletba smrti

Koleda dětí obcházejících dům od domu je známá po celém světě. Málokdo však ví, že slavná fráze „Trick or Treat“ nebyla vždy žádostí o sladkosti, ale představovala i lidské oběti. Pokud bychom se vrátili do období tři sta let před naším letopočtem, ocitli bychom se ve spárách tajné kněžské společnosti, která právě v den dnešního Halloweenu slavila festival smrti. Její zástupci chodili dům od domu žádat o dary pro svého boha. Ti, kteří odmítli přispět, se vystavili kletbě a čekala je smrt.

Obavy z otráveného cukroví

Američané se často u svých dětí obávají, aby si nevykoledovaly cukroví, které by jim způsobilo zdravotní problémy či dokonce úmrtí. V minulosti se objevily zatím pouze dva smrtelné případy, ale co kdyby náhodou... Ten první je z roku 1970, kdy malý chlapec zemřel na předávkování heroinem, který byl údajně ve vykoledovaném cukroví. Policejní šetření však prokázala, že heroin doma schovával chlapcův strýc, a když jej dítko náhodně objevilo a pozřelo, bylo cukroví tou nejlepší záminkou, jak zamést stopy. Druhý případ se stal o pouhé čtyři roky později, kdy chlapec zemřel po snědení cukroví Pixy Stix. To bylo plné kyanidu, který do něj dal sám chlapcův otec.

Stříkací špagety? 6 měsíců vězení

Rozhodnete-li se slavit Halloween v Hollywoodu, pak rovnou zapomeňte na nákup barevných špaget ve spreji. Stříkací špagety, označované jako Silly String, jsou totiž od roku 2004, kdy pomocí nich tisíce lidí „demolovali“ hollywoodské ulice, přísně zakázané. Objevíte-li se v době od 31. října od 12:01 hodin do 1. listopadu do 12:00 hodin na veřejnosti se Silly String, čeká vás pokuta ve výši tisíc dolarů nebo až šest měsíců vězení.

Noc duchů za sedm miliard dolarů

Halloween je hned po Vánocích druhým nejvíce komerčním svátkem. Američané jen za halloweenské sladkosti utratí téměř dvě miliardy dolarů. Poloviční suma pak putuje na kostýmy pro dospělé, o něco málo méně utratí za kostýmy dětské a přes 300 miliónů dolarů investují do oblečků pro své zvířecí miláčky. Celkově se v Americe za sladkosti, oblečení a dekorace utratí každoročně kolem sedmi miliard dolarů.

Zapomeňte na zářivý měsíc

Co je však v tuto noc velmi vzácné, je Úplněk. I když v mnoha filmech létají čarodějnice o Halloweenu na svých košťatech kolem zářícího měsíce v plné jeho síle, ve skutečnosti je tato noc s úplňkem extrémně vzácná. Poslední úplňková noc přelomu října a listopadu byla loni v roce 2020, a předtím v roce 2001 a 1955.

I bez úplňku si ale určitě halloweenské slavnosti užijete, pokud tedy netrpíte samhainofóbií čili strachem z Halloweenu...

Článek pro vás připravila kartářka Hanka.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Přečtěte si svůj HOROSKOP na rok 2022 Přečtěte si svůj HOROSKOP na rok 2022

Chcete vědět, co vás čeká? Zda potkáte svou lásku, zlepšíte si svou finanční situaci, co se stane?...

Celý článek »