Reklama
 
Reklama
Reklama

Cestujte do fantazie

Dny jsou krátké a chladné a noci se prodlužují. Člověku se často ani nechce z postele a nejraději by pořád spal a snil.

Cestujte do fantazie (obrázek)

21. 11. 2022 –  Věděli jste ale, že sny můžete sami kontrolovat a zakusit tak neuvěřitelné zážitky a dozvědět se něco o sobě? Vydejte se ve svých snech na cesty do krajin, o nichž jste doposud neměli nejmenší tušení.

Lucidní snění

Představte si, že zároveň sníte a bdíte. Něco podobného nabízejí lucidní sny. Jedná se o sny, při nichž si uvědomujete, že sníte, a především můžete ovlivňovat to, co se ve vašich snech děje. Na snech je úžasné a zároveň trochu strašidelné to, že veškeré emoce v nich prožívané jsou skutečné. Ve snech můžeme zakoušet pocity strachu i štěstí. Někdy může jít i o nepříjemné zážitky, ale když budeme dostatečně pozorní, můžeme se ze svých snů o sobě dozvědět mnoho nového. A především postupně vytlačit to nepříjemné nejen ze snů, ale skutečného života!

Uvědomte si své sny

V čem spočívá lucidní snění? Je to vlastně jednoduché. Stačí si jen uvědomit to, že právě sníme. Lucidní snění tak často můžete zakusit náhodou. Například když se vám zdá o tom, že jste v zaměstnání, kde ve skutečnosti už dávno nepracujete a tuto věc si během snění uvědomíte. Když se to stane, čeká vás opravdu zajímavý zážitek. Jinak je ale potřeba trochu tréninku a trpělivosti. Přes den se zkuste pravidelně zastavovat a uvědomovat si, že nespíte, když se to naučíte, je pravděpodobné, že až se ve snu zeptáte sami sebe „Sním, nebo bdím?“, dojde vám, že nyní spíte a můžete si začít se svým snem hrát, jak je libo. Také se říká, že ve snech některé věci nefungují a že když například zkusíte vypnout vypínačem světlo, nebude to fungovat. Podobných způsobů kontroly je celá řada. Stačí si nějaký vybrat a trénovat jej v bdělém stavu, aby se z toho stal návyk, který využijeme ve svých snech.

Důležité je naučit se přebírat nad svými sny kontrolu, jinak budou vládnout ony vám. Nebuďte nesví z toho, když vám to nepůjde snadno. Každý má pro lucidní snění trochu jiné předpoklady. Zatímco někomu půjde skoro samo, někdo bude muset být hodně trpělivý. Neopomínejte ani přípravu na spánek. Udělejte si pohodlí a relaxujte, zlepšete své spací návyky. Ty jsou totiž důležité nejen pro krásné snění, ale hlavně pro naše zdraví!

Milan Kundera napsal, že život můžeme žít jen jednou, nemůžeme si nic zkusit a později to napravit. Lucidní sny nám ale tuto šanci alespoň částečně dopřávají. Ve snech si totiž můžeme ověřit a vyzkoušet věci, kterých bychom se jinak mohli bát. Ve snech také můžeme zakoušet pocity radosti a lásky a přenést si je tak do života. Ve snech je totiž dovoleno naprosto vše! Proto se nebojte snít!

Článek pro vás připravila astroložka Ambra.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Vyvěštěte si lásku v předvánočním čase Vyvěštěte si lásku v předvánočním čase

Čas adventu byl odedávna časem věšteb a čarování, který je důležitý pro každého, kdo touží po lásce a...

Celý článek »