Reklama
 
Reklama
Reklama

Čínský cyklický kalendář

Víte, že kromě čínského horoskopu s cyklem 12 let existuje ve východním zvěrokruhu velký šedesátiletý cyklus? Prozradíme vám, jak tajemných pět živlů a dvanáct znamení ovlivňuje váš život!

Čínský cyklický kalendář (obrázek)

15. 5. 2023 –  Dvanáctiletý cyklus znamení

Když čtete tyto stránky, nejspíš víte, jaké je vaše čínské znamení zvěrokruhu. Zjistíte to snadno podle vašeho roku narození - každý totiž přináleží jednomu ze dvanácti zvířat! Výjimka jsou lidé narozeni v lednu a únoru. Protože se čínský nový rok začíná později než ten náš, a pokaždé připadne na jiné datum, je potřeba se podívat, kdy se začal v roce vašeho narození. Možná totiž patříte ještě k čínskému znamení, které vládlo v předchozím roce!

Vaše čínské znamení bude stejné, jako mají jiní lidé narozeni ve stejném roce. A pak ti, kteří jsou od vás o 12, 24, 36, 48, 60 let starší nebo mladší. Dvanáct čínských znamení, to jsou Krysa, Buvol, Tygr, Zajíc, Drak, Had, Kůň, Koza, Opice, Kohout, Pes a Vepř. Podle legendy jsou uspořádány v pořadí, jak tato zvířata dorazila na oslavu císařových narozenin (nebo podle jiné verze Buddhových).

12 větví a 10 kmenů

V šedesátiletém čínském kalendáři se této dvanáctce říká „12 pozemských větví“. Kromě nich existuje ještě „10 nebeských kmenů“ (nebo stonků). Čínská astrologie rozlišuje pět živlů, které vládnou jednotlivým letem, a to vždy dva roky po sobě, takže spolu deset let. Tyto živly jsou oheň, voda, země, dřevo a kov. V kalendáři se kombinují s jednotlivými znameními, takže můžete být narozeni například v roce Dřevěné Krysy, Vodního Hada nebo Ohnivého Buvola.

Teprve po dlouhých šedesáti letech se zopakuje stejná kombinace živlu a znamení! Celé dvě lidské generace - takže možná máte stejné čínské znamení i živel třeba s vašimi prarodiči!

A skutečně, na Dálném východě byly odedávna šedesátiny velmi významným životním výročím! Člověk v tomto věku vstupuje do nového cyklu šedesátiletého kalendáře. To bylo považováno za šťastné znamení, vždyť v dávných dobách byla průměrná délka života přece jen kratší a oslavit šedesátku nebylo takovou samozřejmostí jako dnes. Zároveň se tímto jubileem začal pro člověka život, kdy si mohl dovolit více bezstarostnosti, jako kdyby byl opět dítě. Zkrátka užívat si klidný a spokojený důchod!

Který je váš živel?

Cyklus pěti živlů trvá deset let, protože jeden živel vládne vždy dvěma letem po sobě. Zjistit ten svůj je tudíž velmi jednoduché! Stačí vám k tomu poslední číslice vašeho roku narození, tedy například pro rok 2022 je to dvojka a pro rok 2023 trojka. Zde opět pozor, pokud jste narozeni v lednu nebo únoru, možná patříte ještě k předchozímu roku a nezapomeňte si ověřit datum.

Roky končící čísly 0 a 1 patří živlu KOVU. Tito lidé jsou spravedliví, ambiciózní, nezávislí a odvážní.
V letech s čísly 2 a 3 vládne živel VODY . Jeho nositelé jsou moudří, empatičtí, diplomatičtí a intuitivní.
Roky s číslicí 4 a 5 patří DŘEVU . Pod jeho vlivem se rodí lidé trpěliví, soucitní, velkorysí a přizpůsobiví.
Čísla 6 a 7 na konci letopočtu patří OHNI . Lidé tohoto živlu jsou vášniví, tvořiví, spontánní a dobrodružní.
A roky s čísly 8 a 9 odpovídají živlu ZEMĚ . Tito zrozenci jsou zodpovědní, stabilní, praktičtí a starostliví.

Tak co, jak to na vás sedí?

Článek pro vás připravila astroložka Karmen.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Jahodový úplněk ve Střelci Jahodový úplněk ve Střelci

4. června v 5: 41 dosáhne plnosti Luna ve Střelci. Je to indiánský Jahodový úplněk, nejspíš...

Celý článek »