Reklama
 
Reklama
Reklama

Čínský Nový rok Buvola 2021

Dvanáctého února 2021 přivítáme Čínský Nový rok. Víte, co nám přinese jeho vládce Kovový Buvol a jak si zajistit na celý rok 2021 štěstí a úspěch?

Čínský Nový rok Buvola 2021 (obrázek)

8. 2. 2021 –  Nový rok na Novoluní

Na Dálném východě vrcholí přípravy na největší roční slavnost - vítání Čínského Nového roku! Ten na rozdíl od toho našeho není v kalendáři pokaždé ve stejné datum, ale liší se rok od roku v závislosti na fázích Měsíce. Tradiční čínský kalendář, který dnes již samozřejmě existuje jen v souběhu s naším celosvětovým, se totiž neřídí pouze ročním koloběhem Slunce, ale také Měsíce. Patří proto do rodiny tzv. lunisolárních kalendářů - od slov Luna a „Sol“, tedy Slunce. To v praxi vypadá tak, že Nový rok se vždy začíná na novoluní, a to někdy na začátku února, případně koncem ledna. Jednou za čas je pak nutné přidat do kalendáře přestupný měsíc, protože délka slunečního roku není přesně dělitelná délkou lunárního měsíce.

Letos vychází Čínský Nový rok na 12. února 2021, a bude to rok Buvola. Novoluní máme sice v našem kalendáři již 11. února ve 20:05, ale je Dálný východ je přece jen o pár časových pásem napřed. Děti narozené počínaje tímto datem budou nést ve svém čínském horoskopu znamení Buvola, zatímco malí Kozorozi a Vodnáři, kteří uzřeli světlo světa v lednu a první dekádě února 2021, jsou narozeni pořád ještě ve znamení Krysy, která vládla v roce 2020. A to je také připomínka pro všechny lidi, narozené v lednu a únoru - pokud chcete znát své čínské znamení s jistotou, pak je nutné se podívat na přesné datum Čínského Nového roku v roce vašeho narození. Čím blíž jste narozeni k začátku kalendářního roku, tím větší je šance, že budete patřit ještě k čínskému znamení předchozího letopočtu!

Klidný, trpělivý a pracovitý

V čínském zvěrokruhu je Buvol druhé znamení v pořadí, a první Krysa v roce 2020 odstartovala nový cyklus. Zatímco Krysa nám přinesla změny a novou energii, ale také spoustu neklidu a různých komplikací, v roce 2021 se můžeme těšit na poklidnější běh událostí a trochu si odpočineme od neustálých změn. Ale na druhé straně, silný a pracovitý Buvol nám nic nedaruje jen tak zadarmo. Kdo chce něčeho dosáhnout, bude na tom muset tvrdě pracovat a pořádně se obracet. Ale námaha se vyplatí a tomu, kdo se bude snažit, se bude dařit dobře a může se těšit na úspěšný a spokojený rok! Taky po finanční stránce byste si měli ve srovnání s rokem 2020 znatelně přilepšit, ale nebude to zadarmo!

Rok Buvola velmi přeje taky vztahům všeho typu - od partnerských a rodinných až po ty kamarádské a kolegiální. A to je skvělá zpráva! Poklidný a vytrvalý Buvol vám přinese do mezilidských vztahů pohodu, trpělivost a stabilitu. Energie znamení Buvola je jinová, tedy spíš ženská, klidná a přijímající. Dařit se nám bude tehdy, když budeme věci přijímat takové, jaké jsou, mít pochopení a odpovědně se zhostíme svých úkolů - jak v pracovním, tak i v osobním životě.

Lidé narozeni v roce Buvola jsou klidné a trpělivé povahy, které se vyznačují rozvahou a důvěryhodností. Jsou pracovití a snaživí, ale vyhovuje jim poklidné tempo, zatímco stres je ničí. Dobře jim dělá samota a spíš než na společenský život si potrpí na svoji rodinu a lásku. Jsou to obvykle typicky domácké typy, které si nejlépe odpočinou v pohodlí svého domácího zázemí. Občas však dokáže být i pohodář jako Buvol pořádně naštvaný, a když už mu navzdory vší jeho trpělivosti rupnou nervy, pak to stojí za to!

Kromě jednoho ze dvanácti znamení je každý čínský rok zasvěcen taky jednomu z pěti živlů, a v roce 2021 to bude živel kovu, takže se mu říká rok Kovového Buvola. Zajímavé je, že tento živel teď vládne dva roky po sobě a rok 2020 byl rokem Kovové Krysy. Šťastnou barvou kovového živlu je bílá, a mezi jeho vlastnosti patří pevnost, čistota, jasnost, přísnost, ale také odhodlání, odvaha a pořádek.

Červené šaty a zákaz uklízení

V Číně, ale taky v mnoha zemích jihovýchodní Asie, je Čínský Nový rok velkým svátkem, srovnatelným s našimi vánocemi. Je to doba, kdy si celá země dává dvoutýdenní prázdniny, a lidé se vrací z měst, kde pracují, domů za svými rodinami. Vytahuje se slavnostní výzdoba, nové šaty a jezdí se na rodinné návštěvy. Rozdávají se novoroční přáníčka a malé dárečky pro štěstí. Barvou, která je symbolem štěstí, je červená, a proto se všechny dekorace ladí v jejich odstínech. A samozřejmě nesmí chybět také výzdoba s podobou zvířete, které nadcházejícímu roku vládne!

A jak už to bývá, s příchodem Nového roku a štěstím se spojuje taky řada pověr! Například novoročním slavnostem předchází velký úklid, ale co jste nestihli, to už nesmíte dohánět! Kdo by totiž na Nový rok zametal nebo uklízel, tomu hrozí neštěstí! Dokonce byste se neměli na novoroční den ani sprchovat! Zapovězeno je taky používání ostrých předmětů, jako jsou nože a nůžky. A taky byste neměli vypustit z úst žádnou nadávku! A co naopak přináší štěstí? Mít na Nový rok nové oblečení, ideálně v červené barvě!

První dny novoročních oslav jsou zasvěceny úzkému rodinnému kruhu, až na pátý den ze dvou týdnů volna by se mělo začít chodit ven. A závěr svátků, který vždy připadá na úplněk, je naopak ve znamení společenského života a zábavy! Je to svátek lampionů, které se ve velkém vypouští, a zároveň něco jako „čínský Valentýn“. V tento den dostávají dokonce i mladé dívky z konzervativních čínských rodin výjimku a mohou jít večer samy ven! A pak se zas všechno vrátí do starých pracovních kolejí - ale už v novém roce a s novou vládnoucí energií, tentokrát tou Buvolí!

Článek pro vás připravila astroložka Mona.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Únorový Úplněk v Panně Únorový Úplněk v Panně

27. února, v 9 hodin a 17 minut, nastane plná Luna v Panně. Nejen zrozenci tohoto znamení však mohou...

Celý článek »