Reklama
 
Reklama
Reklama

Čínský rok Zajíce 2023

Čínský nový rok se začíná 22. ledna 2023 a bude patřit vodnímu Zajíci! Jaký bude a čím zajímavým nás tento rok překvapí?

Čínský rok Zajíce 2023 (obrázek)

16. 1. 2023 –  Novoroční oslavy

Velkolepé oslavy Čínského nového roku jsou obrovskou událostí nejen v Číně, ale i v mnoha jiných zemích Dálného východu a jihovýchodní Asie.

Tyto slavnosti, které trvají až dva týdny, jsou něco jako obdoba našich Vánoc. Po rušných přípravách se běžný život na několik dní zastaví, obchody se zavřou, lidé se rozjedou z měst, kde pracují, na venkov za svými rodinami, posílají se novoroční přání a drobné dárečky, v ulicích se konají velké oslavy. Symbolem novoročního štěstí jsou všudypřítomné ozdoby v červené barvě. Zkrátka je to největší svátek v celém roce!

Vždy na novoluní

Čínský nový rok připadá pokaždé na trochu jiné datum buď v lednu nebo v únoru, protože se řídí cyklem Měsíce. Začátek nového roku vždy připadá na novoluní, a výjimkou není ani ten velký den 22. leden 2023!

Z toho vyplývá, že děti, které se narodí v prvních třech týdnech roku 2023 budou podle čínského horoskopu ještě mít znamení Tygra, které vládlo v roce 2022. A na druhé straně, děti narozené začátkem roku 2024 až do 9. února budou ještě Zajíci, protože rok Draka 2024 se začíná až 10. února. Pozor na to!

Jací jsou Zajíci

Zrozenci ve znamení Zajíce jsou spíš nenápadní, ale velmi dobromyslní a citliví. Upřednostňují klidný život a nevyhledávají nebezpečné situace. Moc rádi si povídají s lidmi a umí nejen pozorně naslouchat, ale někdy jsou i docela upovídaní. Mívají hodně přátel a jsou k nim milí a pozorní. Lze se na ně spolehnout a v lásce bývají věrní.

Samozřejmě i Zajíci mají své stinné stránky. Někdy jsou až příliš pasivní a opatrní, vyhýbají se riziku, ale snaží se dosáhnout svého různými oklikami. Často mají sklon závidět nebo potřebují mít za každou cenu pravdu. Ale při všech jejich dobrých vlastnostech jim to lze odpustit!

Zajíc nám věští klidný rok!

Díky typickým vlastnostem znamení Zajíce se můžeme těšit, že rok 2023 bude klidný a bude se vyznačovat snahou o porozumění a soulad. A to je v dnešních těžkých časech vynikající věštba!

Zaječí energie odmítá násilí a otevřené konflikty, a místo toho dává prostor dobré komunikaci a stabilitě v životě. Pravdou ovšem je, že Zajíc má sklon kalkulovat a přinese nám snahu o snadný úspěch třeba pomocí různých úskoků. Ale na druhé straně, ke spokojenosti nám bude stačit i málo a nebudeme mít potřebu honit se za nějakými obrovskými a riskantními cíli.

V roce Zajíce možná pocítíte touhu dopřát si v životě více klidu a pohody. Mnozí z nás se asi vykašlou na přespříliš vysoké ambice a uvědomíme si, že ke štěstí nám stačí drobné každodenní radosti a blízkost lidí, se kterými si rozumíme. Možná také dostanete chuť rozvíjet svůj duchovní život, meditovat nebo se utáhnout někam do ústraní a v klidné atmosféře nerušeně rozjímat. Mnoho starých problémů se v tomto roce dořeší a úspěšně uzavře.

Jemná síla Vodního Zajíce

Čínský rok 2023 bude navíc zasvěcen živlu vody, stejně jako všechny roky končící dvojkou nebo trojkou, takže rok 2022 byl rokem Vodního Tygra a teď následuje Vodní Zajíc. Čínský živel vody se vyznačuje velmi jemnou energii a místo vnější síly se bude uplatňovat spíš ta vnitřní - zcela v duchu hesla „Tichá voda břehy mele“. A to je další pozitivní zpráva, která nám věští poklidný rok.

Můžeme tedy doufat, že konflikty jak ve světě, tak i v našich osobních životech se budou řešit mírovou cestou, vyjednáváním a diplomacii. Bude potřeba rozvíjet trpělivost, porozumění a dobrou komunikaci. A protože vodní živel symbolizuje city, je vhodné dát slovo srdci a pocitům a dát věcem prostor a čas, ať se vyřeší tak, že nám to přinese spokojenost!

Článek pro vás připravila astroložka Karmen.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Sněžný úplněk – únor Sněžný úplněk – únor

Únorový úplněk se nazývá podle severoamerických Indiánů „sněžný“. Býval a stále je...

Celý článek »