Reklama
 
Reklama
Reklama

Co horoskopy říkají o strachu a obavách?

Bojíte se? Máte z něčeho stále obavy?! Zjistěte, odkud pocházejí tyto naše základní emoce a jakou mají příčinu. Ve vašem horoskopu najdete odpovědi!

Co horoskopy říkají o strachu a obavách? (obrázek)

3. 2. 2021 –  Strach - prastarý pomocník, který zachraňuje životy

Říká se, že strach je jedna ze základních lidských emocí. Je to pocit, který je v nás zakódovaný od prastarých dob. Naši dávní předkové byli vystaveni téměř každodennímu nebezpečí ohrožení života, kdy museli unikat před nebezpečnými zvířaty, ozbrojenými nepřáteli nebo smrtelnými nemocemi. Dnes už naštěstí tyto problémy nemáme - ale strach zůstává i přesto s námi.

Strach podle znamení zvěrokruhu

Některá znamení jsou od přírody odvážnější a jiná jsou opatrnější. Zatímco ohniví Berani, Střelci a Lvi se rádi vrhají do rizika a dobrodružství, zemští Kozorozi, Panny a Býci jsou opatrnější a dobře znají hodnotu bezpečí. Ani vzdušným Blížencům, Vodnářům a Váhám odvaha nechybí, zatímco vodní Raci, Ryby a Štíři se řadí k té opatrnější polovině zvěrokruhu - akorát temperamentní Štír si občas rád zariskuje!

Problematický Saturn - strach, který pramení ze zkušenosti

Pokud máte ve svém horoskopu komplikovaně postavený Saturn, budete mít nejspíš větší sklony ke strachu, než by odpovídalo vašemu slunečnímu znamení. Možná jste Střelec, a ti bývají obvykle smělí a podnikaví, ale konstelace Saturnu to může zrovna ve vašem případě změnit. Všechno záleží na vašem individuálním a jedinečném horoskopu.
Saturn je v horoskopu původcem toho typu strachu, který vyplývá z předchozích špatných zkušeností. Možná jste se zklamali v lásce a po jednom žárlivém partnerovi už předpokládáte, že každý váš budoucí protějšek bude žárlit - a tak jste raději sami. Možná vás někdo okradl o peníze nebo vám nezaplatil za vaši práci - a vy se teď budete po zbytek života vždy obávat, jestli se tato situace nezopakuje!

Tajemné Pluto - nevysvětlitelné strachy a fobie

Existuje však i jiný typ strachu - ten souvisí s komplikovaným postavením planetky Pluto v horoskopu. Jedná se o strach, který není opodstatněný, za kterým nestojí žádná špatná zkušenost ani skutečné riziko. Takový strach by se dal zařadit do kategorie fobií. Zkrátka máte nevysvětlitelný strach z něčeho, třeba z ohně, myší, uzavřených prostor nebo z určité nemoci - a i když hlava vám říká, že je to hloupost, zkrátka si nepomůžete!

Nepřenášejte si strach z minulosti do budoucnosti!

Nevysvětlitelné strachy bývají mnohdy spojeny s negativními zkušenostmi z minulého života. Jestliže vás třeba upálili na hranici, budete možná mít v dalším životě nevysvětlitelný strach z ohně. Nebo jste spadli ze skály - a budete se bát výšek!

Ať už má váš strach kteroukoliv z těchto dvou základních podob, oprávněnou saturnskou nebo záhadnou plutonskou, vypořádat se s ním je vždy nesnadný úkol. Se strachem je potřeba pracovat postupně a opakovaně, léčit pocity nejistoty, ze kterých vyrůstá. Jen málokterý strach je tak velký, abyste nad ním nedokázali zvítězit! A takový nepřekonatelný strach má svůj smysl, protože možná právě on vám může zachránit život!

Článek pro vás připravila astroložka Helga.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Únorový Úplněk v Panně Únorový Úplněk v Panně

27. února, v 9 hodin a 17 minut, nastane plná Luna v Panně. Nejen zrozenci tohoto znamení však mohou...

Celý článek »