Reklama
 
Reklama
Reklama

Čtyři živly ve vašem horoskopu

Jste vášnivý oheň, citlivá voda, praktická země nebo zvídavý vzduch? Živly v horoskopu odhalí váš temperament!

Čtyři živly ve vašem horoskopu (obrázek)

12. 1. 2022 –  Čtyři živly jsou mocné energie, které hýbou světem. Oheň, voda, vzduch a země mají nejen doslovní význam, ale především symbolický. Žhavý oheň symbolizuje energii, nadšení a vášeň, aktivitu, činorodost a sílu. Jemná, ale mocná voda je živlem citů, pocitů, lásky, emocí, porozumění, přizpůsobivosti, ale taky nepoznaných a tajemných hlubin podvědomí. Neposedný vzduch symbolizuje myšlenky, nápady, inspiraci, komunikaci, znalosti a rozumovou stránku lidské duše. A nakonec země je živel, který ovládá náš praktický život, hmotné zázemí, souvisí s bohatstvím, praktickým smýšlením, péčí o tělo a zdraví, a vším, co nás vyživuje.

Živly se dělí na ženské a mužské - zatímco bojovný oheň a přemýšlivý vzduch patří mužskému, tedy aktivnímu principu, cituplná voda a vyživující země jsou živly ženského, tedy přijímajícího a pasivního principu. Toto rozdělení nijak nesouvisí s fyzickým pohlavím, ale symbolizuje pouze povahu převládající energie.

Čtyři živly a dvanáct znamení

Každé ze dvanácti znamení je přiřazeno jednomu ze čtyř živlů. Ty za sebou následují střídavě vždy v pořadí oheň, země, vzduch a voda. To znamená, že každé dvě po sobě následující znamení mají hodně rozdílný temperament, protože znamení mužského a ženského principu se ve zvěrokruhu pravidelně střídají.

Víte, kterému ze čtyř živlů patří vaše sluneční znamení?
Beran, Lev a Střelec jsou plní energie ohně.
Býk, Panna a Kozoroh jsou nohama na pevné zemi.
Blíženci, Váhy a Vodnář jsou rozlétaní jako vzduch.
A nakonec Rak, Štír a Ryby ukrývají hluboké city vodního živlu.

Každá z těchto čtyř trojic znamení má toho hodně společného a je na stejné vlně. Proto si taky lidé narozeni ve znameních stejného živlu obvykle výjimečně dobře rozumí. Jsou to skvělí partneři jak pro společný život, tak i v práci nebo přátelství - hodí se k sobě zkrátka ve všech mezilidských vztazích!

Souhra čtyř sil v jedné duši

Tajemství čtyř živlů v horoskopu se vám však ukáže naplno teprve tehdy, když se podíváte na svůj horoskop podrobněji a zjistíte si podle data a času narození, jaký je váš ascendent, měsíční znamení a postavení planet, hlavně Marsu, Venuše a Merkuru. Každý z těchto prvků vašeho horoskopu se totiž nachází v některém ze dvanácti znamení, a tedy odpovídá jednomu ze čtyř živlů.

Je dobré si spočítat, který živel nebo živly ve vašem horoskopu narození převládají. Možná jsou všechny čtyři zastoupeny rovnoměrně, a možná má jeden nebo dva silnou převahu, případně jsou tři v rovnováze a čtvrtého se vám nedostává. V některých případech může dokonce zbytek horoskopu svým živlovým obsazením „přebít“ vliv vašeho slunečního znamení.

Stejné znamení, různá povaha

Jako příklad si můžeme vzít dva lidi, kteří se narodili ve znamení Střelce. To je velmi činorodé, svobodomyslné znamení se spoustou zálib - typický oheň! První Střelec má ascendent v Beranu, měsíční znamení ve Lvu, Merkur v Kozorohu, Venuši ve Střelci a Mars třeba ve Vodnáři. Tento člověk bude typický oheň, plný elánu a tvořivého nadšení, dobrodružný, aktivní a sebevědomý. Většinu prvků v horoskopu má totiž v ohnivém živlu. Naopak mu zcela chybí vodní živel, takže citlivá povaha to určitě nebude. Spíš bychom se v něm dopátrali zemské praktičnosti (Kozoroh) a vzdušné zvídavosti (Vodnář).

Naproti tomu druhý Střelec má ascendent v zemském znamení Býka, Měsíc v Raku, Merkur i Venuši ve Štíru a Mars v Rybách. Tento člověk bude mít zcela jiný temperament než první Střelec, i když jsou oba stejné znamení. I když jeho sluneční znamení patří ohni, v celkovém horoskopu silně převládá živel vody. Oproti prvnímu Střelci proto bude mnohem více zaměřen na citový život a vztahy. Ascendent v zemském Býku navíc zmírní typicky střeleckou dobrodružnost a chuť cestovat a spíš si potrpí na pohodlí. Zkrátka docela netypický Střelec!

A co vy, víte už, který živel nebo živly vládnou vaší povaze? Pokud ne, určitě si to zjistěte, prozradí vám to hodně zajímavého o vaší vlastní duši!

Článek pro vás připravila kartářka Ludmila.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Slunce vstupuje do znamení Blíženců Slunce vstupuje do znamení Blíženců

Pozdní jaro bude pod vládou veselých Blíženců, Slunce vstoupí do tohoto znamení 21. května 2022 ve 3:23...

Celý článek »