Reklama
 
Reklama
Reklama

Duch Temné Luny - Novoluní ve Vodnáři

Novoluní je obdobím, kdy Měsíc není ze země vidět. Nachází se totiž ve stínu naší planety, není osvícen Sluncem a je od nás na své dráze nejdále. Indiáni nazývali nov Duchem Luny a věděli, že v tu dobu se dějí neobvyklé věci. Lednový nov nastane 21. 1. ve 21. 53. Na co se máme připravit?

Duch Temné Luny - Novoluní ve Vodnáři (obrázek)

18. 1. 2023 –  Temná Luna v lednu

Duch Temné Luny přinese obvyklé příznaky novoluní: Oslabenou lunární energii, odpoutání od reality, ukončení procesů, které jsme pokládali za pevné a trvalé. Ale přinese také specifické indicie typické jen pro lednové novoluní. Noc je nyní dlouhá a vlivem novoluní téměř dokonale temná. Staré kultury, zejména Indiáni, to dobře věděli. Jako všechny přírodní procesy přijímali i toto dění jako dar a možnost se někam posunout. Pokud je lidský duch ponechán bez světla, má tendenci propadat smutku, beznaději a zoufalství. Snahou Indiánů bylo Lunu co nejvíce zastoupit, a to ne ohněm, který rituálně supluje Slunce, ale lampičkami, které mají nahradit Měsíc. Také staří Keltové v tomto období rozsvítili v oknech a na stolech svíce, tu největší však před prahem svého domu. Sami sobě tak implikovali sdělení, že naděje na dobrý život v teple a na světle neumírá. Že bohové nás neopouštějí a život nekončí. Využívali tuto dobu k duchovnímu životu. Pokud světlo nenacházíme ve vnějším světě, je to pokyn, abychom jej našli v sobě. Rozsviťte malá světélka ve svém příbytku i kolem a zkuste to spolu s nimi.

Nov ve znamení Vodnáře

Vodnář je znamení, které na okolí může působit bláznivě, avšak ve své hlavě a srdci je natolik vizionářem, že předbíhá svou dobu o desítky let. Vodnář je zvyklý na nepřijetí okolí. Je rád, když najde pochopení u druhých. Pokud se tak ale nestane, jde dál svou cestou. Co však znamená Nov ve Vodnáři? Luna je symbolem silných citů a prožitků. Pokud je skryta, city a pocity se oslabují, vrchu nabývá mysl a její konstrukty. Vodnář, a s ním nyní i my osotatní, neumí zastavit mysl, pořád mu v ní jedou myšlenky, a to závodní rychlostí. Jediné štěstí je, že jeho city mysl nestíhají, a tak ji nechají „jet“ bez kontroly. Pokud citové prožitky zeslábnou, může mysl chytit lidskou bytost do pasti ega. Proto dejte své mysli v tuto dobu nějaký pevný bod, na kterém se může ukotvit, a to především duchovního rázu. Nezabývejte se se prací, penězi, konkurenčním bojem, plánováním budoucnosti. Pokud už se vaše mysl dostává do otáček, hledejte světlo ve tmě, své duchovní sebevyjádření, nějaký rituál plný světýlek. Rozsviťte se zevnitř a světlo hledejte také u ostatních.

Poselství jednadvacítky

Na datu novoluní jsou nápadná opakující se čísla 21. Jde o tzv. „andělské číslo“, které nám má k příležitosti novoluní něco sdělit. Je pozoruhodné, jak velmi koresponduje toto posleství se znamením Vodnáře. Máme se snažit vystoupit ze své komfortní zóny a snažit se o skutečnou nezávislost. To znamená spoléhat na sebe a v sobě hledat oporu. Pokud jste v lásce „závisláci“, měli byste začít pracovat na tom, abyste milovali skutečně, neboť závislost není opravdová láska a druhého vyčerpává. Opakování čísel 2 a 1 také znamená sloučení mužského a ženského principu, což značí romantický a harmonický vztah. Nejspíš nový, neboť nov ukončuje vše staré, anebo dává vztahům novou kvalitu.

Zdraví za vodnářského novu

Hlídejte si lýtka, kotníky, achilovky, chodidla, zkrátka vše, co vás posunuje vpřed. Nohy a jejich součásti jsou toho silným symbolem. Postupujte proto rozvážně, nebuďte zbrklí. Dopřejte svým nohám koupel ve výluhu z šalvěje a máty. A přijměte s úctou dary Temné Luny.

Článek pro vás připravila astroložka Ambra.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Sněžný úplněk – únor Sněžný úplněk – únor

Únorový úplněk se nazývá podle severoamerických Indiánů „sněžný“. Býval a stále je...

Celý článek »