Reklama
 
Reklama
Reklama

Duch zemité Luny - květnové novoluní

19. května v 17:53 bude Luna jen duchem sama sebe - nebude na obloze viditelná. Jedná se o indiánský Duch zemité Luny, prastarý nov, který má jako všechny novy očistný význam. Chystat se na něj můžeme už tři dny předem a jeho síly můžeme využít i tři dny po novu. Co nám přináší?

Duch zemité Luny - květnové novoluní (obrázek)

17. 5. 2023 –  Zemitá Luna v květnu

Prastaré národy o tomto novu posilovaly vztah s matkou Zemí. Země v tuto dobu kvete, vše je bujně zelené, chystá se nová úroda ovoce, obilí, zeleniny a kukuřice. Půda vyžadovala od svých obyvatel péči, ale také vzbouzela radost a naději, že práce se zúročí v podobě sklizně. V tuto dobu mají být lidé se zemí v největším kontaktu - plít, jednotit plodiny, zalévat, hnojit, zarývat kompost, sekat trávu a vůbec pobývat venku, protože je to krásné. Indiáni měli pro tuto příležitost pomalé tance, hlavně žen, které se držely v kruhu a zpívaly o tom, že každým krokem děkují zemi a hladí ji. A že s každým krokem se posiluje propojení mezi Matkou a jejími dětmi. Do žen proniká její plodivá síla, její mateřskost a schopnost pečovat.

Ženy děkovaly za dar života, muži jim bubnovali a zpívali a společně pili nápoje z kvašeného ovoce z minulého roku, což jim dodávalo pocit opojení a dobrou náladu. Po obřadech a tancích přijaly ženy své muže pod širou oblohou a na povrchu posvátné matky Země. Milování v rámci tohoto rituálu připomíná hodně keltský Betain, který probíhal na začátku května. Na obou kontinentech se rodilo mnoho dětí v únoru. Těm se pak říkalo děti Země nebo betainové děti, protože se rodily po těchto obřadech. Plodivá síla Matky funguje nejen, co se týče miminek a zemědětví, ale i v přeneseném smyslu. Pokud máte záměr vytvořit umělecké dílo, ať už jde o román, obraz, sochu nebo skladbu, Země vám dá sílu dílo začít i dokončit, pokud ji v tuto dobu v meditaci nebo při svíčce nebo jen tak během večerní procházky poprosíte.

Nov v Býku

Tento nov probíhá zároveň ve znamení Býka. Je rázem jasné, že se opět týká matky Země, protože Býk je zemité znamení spjaté se zahradou, hlínou, domem, krajem, polem, loukami, lesem a rostlinami. Býk velmi rád a dobře zahradničí a má takzvaně „zelené ruce“. Na co v tomto oboru sáhne, to se mu daří. Jeho dary dostaneme v tomto období my všichni. Co zasadíme, to se nám ujme. Je vhodná doba přesadit květiny v domácnosti, dát jim nový prostor a nový substrát. Můžeme tuto práci také využít k novému designu květníků a dát tím svému domovu nový „šmrnc“.

Na zahradě budeme pobývat rádi a je dobré tento pobyt a sepjetí se svým prostorem, který je vlastně rozšířením naší duše, propojit s přehazováním kompostu, přikládáním kompostu ke stromům, keřům a květinám a zarýváním do záhonu. Země vám bude vděčná, pokud využijete přírodní zdroje. Opravdu není zvědavá na umělá hnojiva, které sice zajistí pěkné kvetení, ale zemi vysilují. Posekaná tráva bude základem budoucího kompostu, a tak nám vše do sebe pěkně zapadá. Pokud nevlastníte zahradu, kde byste mohli být s matkou Zemí v kontaktu, můžete si pořídit na balkon nový kompostér na bioodpad a poděkovat zemi praktickým krokem tak, že nebudete zahlcovat skládky, ale využijete odkvetlé a žluté listy, slupky z brambor i ovoce, zbytky jídel a starou vyčerpanou zem pro tvorbu nového substrátu, za který vám vaše truhlíky poděkují. A to tak, že radost budete mít i vy. Choďte bosí, děkujte Zemi za spojení jako Indiáni a nechte se naplnit její silou v období býčího novu. Je k tomu jako stvořený.

Zdraví za býčího novu

Býk je silné zvíře a silné znamení. Dává nám svou energii, svůj vytrvalý tah na bránu, svůj elán. Všichni budeme mít v tuto dobu dobrou formu, bude, jak se říká „silní jako býk“. Období se hodí pro vytrvalostní a silové sporty. Můžeme začít i s tím, z čeho jsme měli velký respekt. Nyní na to máme a forma bude. Býk je znamení poživačné, rád si vychutnává dobré jídlo, tak jen pozor, abychom to s konzumací čehokoliv nepřehnali a nezpůsobili si zbytečně gastritidu. Býčí šíje také unese velkou zátěž, takže ani v tom se nepřeceňujme a dejme si pozor na krk, hlasivky, hrtan, jícen, ramena a lopatky. Unesete hodně, můžete stěhovat, nosit na zahradě kbelíky a vozit kolečka, ale nepřehánějte to, zvláště, pokud jste křehké ženy. Používejte raději býčí vytrvalost, než abyste páchaly vzpěračské kousky.

Článek pro vás připravila astroložka Mona.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Jahodový úplněk ve Střelci Jahodový úplněk ve Střelci

4. června v 5: 41 dosáhne plnosti Luna ve Střelci. Je to indiánský Jahodový úplněk, nejspíš...

Celý článek »