Reklama
 
Reklama
Reklama

Duchovní příčiny nemocí

Naše tělo a duše jsou navzájem propojeny mnohem více, než si myslíte! Za většinou nemocí, které vás trápí, lze najít hlubší duchovní příčiny!

Duchovní příčiny nemocí (obrázek)

16. 3. 2020 –  Nemoci jsou skrytý hlas duše

Když se začneme cítit špatně, většinou automaticky hledáme důvod pouze v našem těle. Doktoři dělají vyšetření, polykáme prášky, a když už to nepomáhá, je na řadě operace. Esoterické učení ovšem říká, že příčiny toho, že se cítíme špatně, nejsou vždy jen v našem těle. Budete překvapeni, že za většinou nemocí, které vás během života stihnou, lze vypátrat nějaké duchovní souvislosti!

Ať už jde o jakoukoliv nemoc, nebo dokonce i úraz, to, že naše tělo onemocní, není náhoda, a má nám to za úkol něco říct. Nemoc je způsob, jakým nám něco nebo někdo tam nahoře dává najevo, že jsme se v životě v něčem odklonili od té správné cesty, na které budeme nejšťastnější. Je to zkrátka takové upozornění, že něco v našem životě není v pořádku - ale rozšifrovat ho nebývá vždy snadné! Chce to podívat se na věci trochu jinak, než jste běžně zvyklí, a budete překvapeni, jaké souvislosti se před vámi najednou objeví!

Co v životě nemůžete strávit?

Je zajímavé, že běžně používáme spoustu metafor, které mluví přesně o souvislostech mezi zdravím a psychikou. Je to moudrost, kterou známe od nepaměti, jen si to běžně neuvědomujeme. Kolikrát říkáme věty a fráze jako třeba „nemůžu to strávit,“ „kašlu na to“, „je to krátkozraké“, nebo „bolí mě z toho hlava“ v přeneseném smyslu, aniž bychom si uvědomili, že tyto naše pocity mohou nějak souviset i s naším zdravotním stavem - a někdy až překvapivě přímo!

Dnes už se ví, že nezanedbatelné procento všech nemocí má alespoň z určité části psychosomatické příčiny, tedy že za jejich vznikem stojí nějaký problém uvnitř naší duše, v naších pocitech a psychice. A právě tyto metafory nám mohou pomoct rozklíčovat pravé příčiny. Týká se to samozřejmě hlavně méně vážných onemocnění, jejichž příčiny ovšem doktoři neumí odhalit. Možná taky nemají jak!

Takže pokud například máte nevysvětlitelné problémy s trávením, je na místě otázka, co ve svém životě nemůžete strávit, nebo co vám leží v žaludku. Pokud se vám nějak podezřele zhoršuje zrak, zeptejte se sami sebe, před čím zavíráte oči, co nechcete vidět. A pokud vás trápí špatné zuby, zkuste se zamyslet nad tím, co nemůžete ve svém životě a okolí skousnout, nebo na jakém úkolu si jdete zuby vylámat. Samozřejmě, ne vždy jsou souvislosti úplně přímé, ale jsou to rozhodně cenné nápovědy!

Nemoc jako volání po odpočinku

Samozřejmě, nebudeme vás přesvědčovat o tom, že všechny nemoci jsou psychosomatické. Spousta z nich má naprosto jasné příčiny. Například chřipka, angína nebo neštovice jsou způsobeny viry a bakteriemi, to ví každý. Na druhé straně, nechytne je každý, a vaše imunita nesouvisí jen s vaší životosprávou, stravováním a genetikou, ale taky s vaší psychikou! Zamyslete se nad tím, kolikrát se vám již stalo, že jste chytli chřipku zrovna tehdy, když jste byli ve stresu, nevěděli co dřív, a zoufale jste toužili po odpočinku, ale nemohli jste si ho dopřát. Chřipka vám přinese přesně to, po čem podvědomě toužíte, i když si to nechcete přiznat - moct na chvíli vypnout, ležet v posteli a nedělat vůbec nic!

A představte si, že dokonce i úrazy nám může takhle podvědomě přivolat naše vlastní psychika - ať už proto, že touží po odpočinku, nebo z nějaké jiné příčiny, třeba té, že si díky tomu máme něco uvědomit, protože je to potřeba pro náš duchovní vývoj. Někdy zkrátka duše potřebuje ocitnout se na nějakou dobu ve slabém a zranitelném těle, například proto, aby si zakusila ten pocit muset se spolehnout na pomoc ostatních, nebo aby se člověk naučil nepřeceňovat své schopnosti - konec konců, menší úraz vás může třeba naučit opatrnosti, díky které pak předejdete něčemu mnohem horšímu! Zkrátka, všechno na světě má svůj smysl, a dokonce i to špatné je vždy na něco dobré. A pokud to na první pohled není vidno, znamená to jediné - že je potřeba po pravém významu událostí pátrat hlouběji a určitě se najde!

Naše tělo a duše jsou zkrátka dvě strany jedné mince - a když něco trápí duši, je velká šance, že se to dřív nebo později odrazí i na zdraví. Věnujte proto pozornost svým pocitům, intuici, šestému smyslu a svým vnitřním potřebám. Ušetříte si tím mnoho zbytečných starostí, protože když si včas dopřejete to, co vaše duše potřebuje, tělo se vám za to poděkuje pevným zdravím!

Článek pro vás připravila astroložka Rachel.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Jahodový úplněk ve Střelci Jahodový úplněk ve Střelci

Úplněk, magická doba, kdy lidské duši vládnou city a emoce, kdy je intuice vybuzená na maximum a...

Celý článek »