Reklama
 
Reklama
Reklama

Energie černé a bílé barvy

Černá a bílá jsou dva protipóly. Obě mají obrovskou magickou sílu a působí jako energetická ochrana. A jak bílá, tak i černá jsou stejně dobré, když víte, kdy a jak je použít!

Energie černé a bílé barvy (obrázek)

8. 5. 2023 –  Říká se, že nic není černobílé, a to kupodivu platí i o černé a bílé barvě. Jsou to dvě strany stejné mince, obě jsou to takové barvy-nebarvy a zároveň jsou to dvě královny barev, protože ve svém absolutním světle nebo absolutní tmě spojují magickou sílu všech ostatních barev.

Kterou z této dvojice máte raději - černou nebo bílou? Ne, nebojte se, neříká to o vás, jestli jste dobří nebo špatní! Jak černá, tak i bílá barva jsou totiž silné ochranné barvy, které odpuzují negativní síly, i když každá jiným způsobem. A jak přesvědčení milovníci bílé, tak i ti, co chodí od hlavy k patě v černém, jsou většinou velmi citliví a vnímaví lidé, kteří si právě díky těmto magickým barvám vytváří svůj osobní ochranný štít!

Bílá odráží všechny energie

Když se na černou a bílou podíváme očima fyziky, zjistíme, že bílá všechno světlo odráží a žádné nepohlcuje, zatímco černá všechno pohlcuje a nic neodráží. Obě jsou tedy směsí všech ostatních existujících barev, ale každá jiným-opačným způsobem.

Po energetické stránce je bílá barva symbolem prázdnoty a čistoty. Nenechává si nic, všechno vrací zpátky odkud to přišlo. Proto nošení bílé barvy chrání před ulpíváním negativních energií z okolí. Pro rituály spojené s duchovní očistou a zapuzení starých a špatných vlivů se doporučuje bílé oblečení a bílé pomůcky - jako třeba bílá svíčka, bílý ubrus a podobně. Bílá je však někdy považována nejen za barvu čistoty, ale taky smutku - v Číně vyjadřuje totéž co u nás černá. Prázdnota není vždy pouze veselá!

Jací jsou lidé v černém?

Naproti tomu černá barva energie pohlcuje a neodráží. Její působení je poněkud komplikovanější než u bílé, proto se taky často spojuje s různými předsudky a nepochopením. Černá barva jako taková však nemá nic společného s černou magií ani ničím podobným. Snad jen její milovníci mají častěji sklony k pesimismu než jiní lidé. Třeba v sobě pociťují tíhu všech problémů tohoto světa, stejně jako černá vstřebává energie všech barev a nic nepouští ven. Ale taky je neházejme do jednoho pytle - někteří zarytí nositelé černé možná jen chtějí vypadat štíhleji, nebo je nebaví pořád hlídat, jestli někde na bílém tričku nemají flíček!

Pravdou však je, že černou barvou se často obklopují až překvapivě citliví a vnímaví lidé! Tato nejtmavší barva totiž představuje mocný energetický štít, podobně jako bílá, jen v trochu jiné podobě. Černé oblečení je jako taková bariéra mezi vámi a okolím, která chrání vaši citlivou duši a zároveň zachytí všechno špatné v sobě a nepustí to až k vám. Pomáhá vám zůstat pro vaše okolí tak trochu tajemstvím a působit silněji než v jiných barvách, včetně bílé.

Kdy si vzít černou a kdy bílou

Černá i bílá mají obě své místo i použití, kdy je vhodné je nosit. Černá se hodí pro nošení v každodenním „tvrdém“ světě, kdy vám pomáhá zachovat si odstup a váš vlastní vnitřní svět. Bílá je naopak vynikající pro nošení doma, na spaní nebo při obřadech a rituálech díky svému symbolu čistoty. V bytových doplňcích by taky měla bílá převládat nad černou - chcete přece mít doma čistou, a nikoliv ponurou energii!

Bílé oblečení je však vhodné zvolit i v jiných situacích, které jsou zcela opačné - a to při návštěvě energeticky zatížených míst, třeba když se někde zjevují duchové, když vás ohrožuje nepřátelská osoba a podobně. Takové energie si totiž chcete udržet co nejdál od těla! Právě proto je bílá košile, halenka či tričko nezbytným kouskem, který by neměl v šatníku chybět nikomu - ani milovníkům temných barev! Občas je taková bílá barva opravdu k nezaplacení!

Článek pro vás připravila kartářka Ludmila.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Jahodový úplněk ve Střelci Jahodový úplněk ve Střelci

4. června v 5: 41 dosáhne plnosti Luna ve Střelci. Je to indiánský Jahodový úplněk, nejspíš...

Celý článek »