Reklama
 
Reklama
Reklama

Hodina narození a váš ascendent

Víte, proč se všichni astrologové ptají po hodině vašeho narození? I patnáct minut může mít zásadní vliv na celý váš život!

Hodina narození a váš ascendent (obrázek)

18. 11. 2020 –  Tajemství od maminky

Znáte hodinu svého narození? A víte to přesně, nebo jenom přibližně? Pokud máte štěstí, vaše maminka si to pamatuje a již jste se jí na to stihli zeptat. Pokud ne, pak to honem udělejte, jestli můžete, je to totiž moc důležité! A pokud máte smůlu, že vaše maminka zapomněla nebo třeba již opustila tento svět, pak ještě vždy existuje aspoň drobná šance, že to půjde dohledat třeba v záznamech z porodnice. No jo, ale proč si s tím dělat starosti, není to nakonec jedno? Prozradíme vám, proč je hodina a někdy dokonce i přesná minuta narození tak moc důležitá - a jak velmi může změnit celý váš život!

Jak zjistit svůj ascendent

Víte, co je to ascendent? A jaký je ten váš? Hodí se to vědět - je to totiž druhá nejdůležitější věc v horoskopu, hned po vašem slunečním znamení, které jistě znáte podle dne vašeho narození. Sluneční znamení je to klasické znamení, že jste třeba Lev nebo Kozoroh. Váš ascendent je taky jedno ze dvanácti znamení, ale podle data narození ho nezjistíte - potřebujete hodinu!

Ascendent je totiž znamení, které vycházelo na obzoru při vašem narození. Pokud jste se narodili kolem východu Slunce (který je samozřejmě podle roční doby vždy jindy), pak je váš ascendent stejný jako vaše sluneční znamení. Během čtyřiadvaceti hodin se pak vystřídá všech dvanáct znamení ascendentu, až do dalšího východu Slunce. Každý vládne zhruba dvě hodiny, ale není to úplně pravidelné, proto potřebujete k přesnému výpočtu ascendentu zadat váš čas narození do počítačového programu nebo patřičných internetových stránek.

Jestliže znáte svůj čas narození jenom přibližně, třeba s hodinovou přesností (co si budeme říkat, takový porod je dost velký stres na to, aby maminka pořád koukala na hodinky), pak zkuste zadat obě okrajové možnosti a třeba i tu uprostřed. Možná budete mít to štěstí a všechny budou spadat do dvouhodinového „okna“ stejného ascendentu, pak máte jasno. A v tom horším případě se váš výběr smrskne na dvě možnosti. Z těch už můžete často uhodnout tu pravou celkem snadno - už přece trochu znáte svoji povahu, a dvě po sobě následující znamení bývají zpravidla hodně rozdílné!

Vaše vnější osobnost

A co vlastně ten záhadný ascendent přesně znamená? Proč je tak důležitý? Zatímco sluneční znamení prozrazuje, jaké je jádro vaší osobnosti, ascendent vypovídá o tom, jak se projevujete navenek. Ukazuje vaši vnější osobnost, tedy to, jak vás vnímají ostatní, jak působíte na své okolí, jak se chováte ve vnějším světě. A to se může někdy hodně lišit od toho, jací jste ve svém nejniternějším nitru!

Ascendent vám tedy může odpovědět i na to, proč nejste zrovna typickými představiteli svého znamení. Možná jste Ryba, ale ascendent máte v Beranu, takže v hloubi své duše jste citliví a intuitivní, ale navenek bojovní a paličatí. Anebo jste Střelec s ascendentem v Býku, takže vaše vnitřní povaha je dobrodružná a zvídavá, ale taky máte rádi své pohodlí a klidně vám stačí číst si cestopisy na gauči u kafíčka!

Každopádně, jak sluneční znamení, tak i ascendent - obojí jste vy! A proto je důležité znát a mít rádi obě tyto stránky vaší povahy!

Článek pro vás připravila kartářka Jindřiška.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Spiritualita Spiritualita

Už jste určitě někdy slyšeli o tom, že lidi obklopuje zvláštní aura. Co je tím slovem vlastně myšleno...

Celý článek »