Reklama
 
Reklama
Reklama

Jahodový úplněk ve Střelci

4. června v 5: 41 dosáhne plnosti Luna ve Střelci. Je to indiánský Jahodový úplněk, nejspíš nejkrásnější období roku. Hojnost rostlin i lovných zvířat dodávala lidem v kmeni bezstarostnost. Kvetoucí příroda a teplé počasí přálo lásce a všelijakým dětským i společenským hrám. A co čeká nás, kteří nežijeme v tak těsném kontaktu s přírodou?

Jahodový úplněk ve Střelci (obrázek)

31. 5. 2023 –  Dar Jahodového úplňku

Staré indiánské kmeny na severním i jižním americkém kontinentu se vždy těšily z období Jahodového úplňku. I když mu neříkali všude stejně, význam byl tentýž. Patřil do období světla, požehnání, hojnosti a lásky. Lidé, kteří žili a dýchali s matkou Zemí, se v tomto období radovali a oslavovali její dary. Ženy nosily květiny ve vlasech, zdobily se barvami a nechávaly vyniknout své přednosti. Muži se s potěšením nechávali svádět a v tomto období si často domlouvali další manželky, pokud byli tak dobří lovci, aby je i děti uživili. Probíhaly veliké lovy na stepní zvěř, sběr jahůdek a sušení masa na slunci. Za dary nezapomněli lidé děkovat Zemi i Wakantankovi, králi nebes. Sklizeň přinášeli k posvátnému ohni, kde se veselili, ale také s pomocí šamanů a rituálních tanců navazovali kontakt s božstvy, aby jim poděkovali.

Děti se v této době učily rituálnímu malování a tancům. Mladíci závodili v hodu oštěpem, ve střelbě z luku, v běhu, plavání i lovu. Všechny hry byly zároveň procvičováním dovedností. Je pravá doba i pro nás všechny, abychom si hráli, závodili, žili v přírodě a třeba i poděkovali zemi za to, jak dobře se máme. Není třeba dodávat, že po našich veselicích byl neměly zůstávat v přírodě žádné stopy, tak jako nezůstávaly po Indiánech. To by z nás matka Země radost neměla.

Úplněk ve Střelci

Střelec je hravé znamení a velice intenzivně a zároveň zábavně vnímá skutečnost. Po čem zatouží, za tím si většinou jde. Je vynikající společník - podniknout jakoukoliv akci se Střelcem je záruka, že se nikdo nudit nebude. Rád závodí, ale zároveň dovede nad prohrou mávnout rukou, takže nedochází k urážení či sporům, kdo vyhrál. Pro Střelce je důležité, že se baví a žije na plno. Vše dovede říct přímo, nerad chodí kolem horké kaše a ani to moc neumí. Proto se citlivějších jedinců mohou jeho dobře míněné postřehy dotknout, ale mějte na paměti, že on sám to myslí mírumilovně, i když dokže pochválit stylem: „Máš krásný rolák, úplně ti zakrývá tu dvojitou bradu!“

Úplňková Luna nám v tyto dny daruje dary Střelce - odvahu, přímost, veselost a hravost. S takovými vlastnostmi se dobře pracuje i miluje. Pokud pocítíte, že bývalé plány nevycházejí nebo se komplikují, učiňte plány nové. Realizovat je však začněte až tři dny po úplňku. Protože toto je období ukončování a bilancování, nikoliv začátků.

Magie čtyřky

Dvě a více čtyřek v tomto datu slibuje dar posílení manuální zručnosti, systematičnosti a pracovitosti. Plány a nápady, ke kterým nás inspiruje tato Luna, mohou být prvním nebo dokončujícím krokem v materiálním zajištění rodiny, domova, podnikání. Lidé, kteří mají k tomuto založení blízko, mohou propadnout v této dobře workoholismu a přepínat se. Také mohou propadnout zoufalství a zmatku, že nestíhají všechny své pracovní plány, či se dokonce mohou zlobit na své kolegy či blízké, že jsou pomalí. Na to pozor, to je odvrácená strana čtyřky. Tím by se její dar rozplynul v chaosu. Přemýšlejte, testujte, ale neblbněte. Toto je datum inspirace, realizace má svůj čas.

Zdraví za Střeleckého úplňku

Zdravý pohyb v přírodě je to pravé i z hlediska hvězd. Bavte se, závoďte, běhejte, sportujte. Ale vše dělejte jako hru a nepřetěžujte kyčle, stehna a křížovou kost. Pokud si v tomto období namůžete svaly či klouby, může to bolet zbytečně dlouho. Buďte při všem nad věcí a bude to ono!

Článek pro vás připravila numeroložka Klára.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Harmonie podzimní rovnodennosti: svátek Mabon Harmonie podzimní rovnodennosti: svátek Mabon

Letos oslavíme tento svátek harmonie 23. září v 8:50 ráno. Staří Keltové by nám vysvětlili, že v této...

Celý článek »