Reklama
 
Reklama
Reklama

Jak na dobrý spánek při úplňku

Máte problém s nespavostí, když je Měsíc v úplňku? Vyzkoušejte tyto triky!

Jak na dobrý spánek při úplňku (obrázek)

15. 11. 2021 –  Luna v úplňku působí na lidské tělo a duši nejsilněji ze všech měsíčních fází. Vyvolává pocit neklidu, zvyšuje hladinu energie a u mnoha lidí proto vede k potížím s usínáním. Máte i vy problém se dobře vyspat, když na obloze svítí jasný úplněk? Existují způsoby, které by vám mohly pomoct a vyplatí se je vyzkoušet. Za stoprocentní úspěch ovšem neručíme, protože každý z nás je jinak citlivý. Zatímco někdo v klidu usne kdykoliv, úplněk-neúplněk, pro jiného to může být přesně naopak. Chce to vyzkoušet, co zrovna vám pomůže nejlépe!

Recepty proti nespavosti

První věc, co byste si měli pořídit, pokud vás úplněk budí, jsou zatemňovací závěsy. Úplňková Luna na naše tělo působí prostřednictvím různých mechanismů, ale nejdůležitější z nich je právě změna hladiny světla v noci. Možná vám přijde, že to přece nemůže být tak velký rozdíl, a že pokud vám stejně svítí do oken pouliční lampa, Měsíc už takový rozdíl neudělá, ale věřte tomu, že udělá. Výzkumy dokázaly, že naše tělo potřebuje pro dobrý spánek hormon melatonin, a ten se správně tvoří pouze v úplné tmě.

Osvědčeným prostředkem pro dobré usínání obecně je aromaterapie pomocí levandulové vůně. Můžete si zapálit aromalampu s levandulovým olejíčkem předtím, než půjdete spát, nebo si dát pytlíček sušené levandule pod polštář.

Pokud se vám špatně usíná, může to též znamenat, že potřebujete doplnit hořčík. Když svému tělu dopřejete výživové doplňky s magnéziem, nic s tím rozhodně nezkazíte!

Pro zklidnění před usnutím vám pomůže taky bylinkový čaj z meduňky. Pokud byste potřebovali něco s ještě silnějším uspávacím účinkem, zkuste si udělat čaj ze sušeného chmele - ten uspává naprosto spolehlivě. Že preferujete chmel v podobě jiného nápoje? Ten můžete zkusit taky, jedno večerní pivo je rozhodně taky příjemným prostředkem ke zklidnění!

Tajemství úplňkových večerů

Pokud máte navzdory všemu problém usnout pod svitem úplňku, můžete zkusit fintu, že půjdete do postele opravdu hodně brzo - jak se říká, se slepicemi. Úplňkový Měsíc totiž vychází souběžně se západem Slunce nebo těsně po něm. To znamená, že brzy večer je ještě nízko nad obzorem, nezáří tak silně jako uprostřed noci, a taky jeho energie je klidnější.

Pro někoho není na úplňku ani tak rušivé jeho jasné světlo, jako spíš to, že mimosmyslově vnímá zvýšenou hladinu energie v této době. Tradičně byl úplněk časem oslav, společenského života, večerního sezení u ohně nebo taky milostných radovánek. Naše tělo je na toto pořád ještě jak trochu nastaveno, takže možná máte o úplňku náladu na všechno jiného, jen ne na spaní. V tom případě možná pomůže, když budete respektovat své vnitřní nastavení a prostě si dopřejete nějakou tu večerní zábavu. Jen je potřeba s tím předem počítat a dopřát si o to více spánku po jiné noci. Když půjdete o úplňku do postele příjemně unaveni třeba po nějakém večírku a díky tomu rychleji usnete, bude se i pětihodinový dobrý spánek počítat víc, než kdybyste se osm hodin jen marně převalovali v posteli!

Vyzkoušejte tyto rady již tento pátek (19. listopadu), kdy se k nám přikulí Úplněk ze znamení Býka!

Článek pro vás připravila astroložka Helga.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Přečtěte si svůj HOROSKOP na rok 2022 Přečtěte si svůj HOROSKOP na rok 2022

Chcete vědět, co vás čeká? Zda potkáte svou lásku, zlepšíte si svou finanční situaci, co se stane?...

Celý článek »