Reklama
 
Reklama
Reklama

Jak najít svůj pravý životní cíl?

Někdy se celý život ženeme za něčím úplně jiným, než chce naše duše. Jak ale poznat, co je ten pravý cíl vašeho života, který vám přinese skutečné štěstí?

Jak najít svůj pravý životní cíl? (obrázek)

22. 11. 2021 –  Kdo z nás by netoužil být v životě šťastný a úspěšný? Háček je v tom, že na to neexistuje jediný recept pro všechny. Zatímco pro jednoho je největším štěstím láska a rodina, jiný jej vidí třeba v kariéře nebo bohatství.

V životě každého z nás přicházejí otázky kudy dál a rozhodování. Někdy vás na rozcestí přivedou okolnosti, jindy vaše vlastní touha po seberealizaci. Máte podat výpověď a dát šanci nové příležitosti? Založit rodinu či mít další dítě, nebo se naopak pustit do podnikatelského projektu? Vycestovat do zahraničí, nebo se usadit a pořídit vlastní bydlení?

Zkuste se zamyslet, co všechno pro vás bylo důležité, když jste se naposled rozhodovali, kterou životní cestou se dál vydat. Bylo to pro vás těžké rozhodování? Psali jste si argumenty pro a proti do dvou sloupečků? Nebo jste se spolehli na svou intuici či rady přátel? Měli jste pocit, že to, co byste nejvíc chtěli, je příliš riskantní, nebo že na to nemáte finanční možnosti? Udělali jste kompromis pro svého životního partnera? A máte ve zvyku ohlížet se zpátky, co by se asi stalo, kdybyste tehdy zvolili jinou možnost?

Jak poznat, že jdete za nesprávným cílem?

Každá duše si ještě před příchodem na Zem vybrala svůj cíl, který by v tomto pozemském životě měla naplnit. A protože každý z nás je jedinečný, liší se i naše životní cesty a cíle našich duší. Když se vám povede odhalit ten svůj, budete se ve svém životě cítit na správném místě, věci se vám budou dařit, plány vycházet a celým vaším životem bude prostupovat pocit spokojenosti. Naopak, pokud pořád nad něčím pochybujete, pak jste se odchýlili od skutečných a hlubších cílů vaší duše a potřebujete je opět najít.

Stejně tak i v případě, když sice máte své jasné ambice, ale osud jako kdyby vám pořád házel polena pod nohy. Ne, není to jeho škodolibost, jen se vám takhle snaží naznačit, že tudy vaše cesta nevede. Když jste ovšem šikovní, možná všechny překážky zvládnete a skutečně dojdete do svého domnělého cíle. A pak se vám stane, že máte všechno, co by vám mělo dělat šťastnými, ale štěstí necítíte. Sedíte v luxusním bytě nebo autě a říkáte si: „Hm, a k čemu mi to vlastně je?“ Ano, i to se stává!

Skutečný cíl vaší duše se totiž může zcela lišit od toho, co vám o úspěchu říkala vaše maminka. Je odlišný od toho, co se píše v časopisech, a nejspíš i od toho, čím byste se mohli blýsknout před přáteli. Je to vaše vnitřní a osobní záležitost, takže vůbec nesejde na tom, co si o vás kdo pomyslí, když se po této cestě vydáte. Důležité je, že vy sami budete cítit štěstí, i kdybyste seděli ve srubu v lese bez elektřiny a ostatní se ťukali na čelo!

Věřte pocitu, ne rozumu

Jak tedy zjistit, kudy se vydat ve chvílí důležitého životního rozhodnutí? Vaše duše někde uvnitř přesně ví, co chce, i když se ji rozum vytrvale snaží přesvědčovat o opaku. Spolehněte se na svůj pocit a intuici. To, co vám první napadne jako odpověď na otázku: „Chci to?“ je správná odpověď.

Je to podobné, jako když si jdete do obchodu koupit třeba šaty. Vidíte je, zaujmou vás, zkusíte si je - a hned víte, jestli jsou to šaty pro vás nebo nikoliv. Ale problém je v tom, že pak se zapojí do hry rozum a všechno zkomplikuje. Víte, že je nechcete, ale rozum říká, že za takovou cenu nic lepšího nenajdete. Chcete je, a rozum vás odrazuje, že na tento střih už nemáte věk. A jste v pasti.

Jí si za svými životními cíli chce odvahu být sám sebou. Chce to také umět naslouchat své intuici, protože kolikrát si sami nalháváme, že bychom měli chtít něco jiného, než skutečně chceme.

Nejlepším vodítkem je podívat se, jestli se musíte k danému rozhodnuti rozumem přemlouvat, nebo to děláte přirozeně a s radostí. Pokud se přistihnete, jak sami sebe přesvědčujete, proč byste měli vzít tu práci nebo koupit ten byt, znamená to jediné - neberte to, váš cíl je jinde!

Článek pro vás připravila kartářka Ludmila.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Přečtěte si svůj HOROSKOP na rok 2022 Přečtěte si svůj HOROSKOP na rok 2022

Chcete vědět, co vás čeká? Zda potkáte svou lásku, zlepšíte si svou finanční situaci, co se stane?...

Celý článek »