Reklama
 
Reklama
Reklama

Jak nejlépe ušetřit na dovolené?

Letní radovánky pro vás nemusí být obávaný nápor na peněženku, jen to chce vědět, jak na to! Poradíme vám, na čem může nejlépe ušetřit každé znamení zvěrokruhu a kde máte rezervy!

Jak nejlépe ušetřit na dovolené? (obrázek)

17. 7. 2019 –  Beran
Impulzivním a energickým Beranům se dovolená může snadno a zbytečně prodražit na nečekaných výdejích, jako je třeba pokuta za rychlou jízdu, na poslední chvíli naplánovaný výlet bez pořádné organizace, ale taky následky sporů a hádek, třeba udobřování si protějšku. Zkuste mít plán a rozvážně se ho držet, i když vás to někdy může svádět k opaku!

Býk
Pro Býky by dovolená bez smyslových požitků byla spíš utrpením, a taky že to něco stojí - od komfortního ubytování na úrovní, přes ochutnávání místních specialit v restauracích, až po kvalitní pití. Minimálně polovinu nákladů však můžete ušetřit, když budete kvalitu nakupovat tam, kde ji lze pořídit levně - tedy v místních supermarketech, na tržištích a podobně.

Blíženci
Blíženci se rádi seznamují s novými lidmi, poznávají nové kultury a názory, a právě dovolená je na to jako stvořená. Takové rozšiřování obzorů vás však nejspíš již nejednou dostalo do situace, která se pak prodražila - třeba za taxík kdoví odkud, protože jste se s někým zajímavým zapovídali, nebo za večer na koncertě, který se protáhl až do rána. Pozor tedy, ať nad tím máte kontrolu!

Rak
Na dovolené jsou pro vás jako Raky nejdůležitější lidé, které máte rádi, hlavně vaši blízcí, a pro jejich štěstí uděláte všechno, co jim na očích uvidíte. To však někdy může být i pořádná reklamní nástraha, hlavně pokud máte malé děti - ale nejen tehdy. Vyplatí se vám připravit si finty a triky, jak vykouzlit štěstí vašich milovaných i bez toho, co vám zrovna nabízí reklamní plakáty!

Lev
Lvi potřebují nejen na dovolené cítit, že jsou výjimeční, a pokud není po ruce žádný lepší způsob, dáte to najevo nákupy toho nejluxusnějšího a nejvíce značkového, co je v dané kategorii k dispozici. Přitom existují i mnohem lepší a kreativnější způsoby, jak se předvést a být hvězdou pláže nebo místního baru - třeba jako skvělý sportovec, tanečník nebo zábavný vyprávěč, je to na vás!

Panna
Jako Panny si potrpíte na dokonalost po všech stránkách, tedy na dovolené na kvalitu, čistotu, pořádek a zdravé prostředí. To všechno však můžete mít i bez zbytečných příplatků, když budete přemýšlet chytře. Na čistotě ubytování samozřejmě neslevujte, ale například na stravě můžete hodně ušetřit vlastním vařením v apartmánu, a navíc máte přehled o kvalitě surovin!

Váhy
Jedna věc, na které Váhy rozhodně nešetří, je kultura - máte rádi umění ve všech jeho podobách, umíte ocenit hezké věci, dobrou hudbu, příjemné prostředí, užít si návštěvy muzeí a galerií. I vstupenky lze ovšem nakupovat chytře a s předstihem, na výstavy a do muzeí bývá často některý den vstup zdarma nebo lze pořídit permanentku třeba na všechny atrakce ve městě.

Štír
Jako Štíři máte tu výhodu, že se vám díky vaší silné intuici často daří předcházet nečekaným situacím způsobujícím nepředvídané výdeje - a to i na dovolené. Ale na druhé straně, jste pěkně vášniví, a když se bavíte, umíte se rozšoupnout, hlavně když je v tom zamotaný ještě i nějaký zajímavý protějšek - a pak se ráno nestačíte divit tomu průvanu v peněžence, tak pozor na to!

Střelec
Jako Střelci máte hodně vyhraněné koníčky, do kterých neváháte investovat, a to se týká hlavně vašeho volna. Ať už je to špičkové sportovní vybavení, příprava na náročnou horskou expedici nebo cestovatelské dobrodružství přes půl světa - to zkrátka něco stojí a vždy bude stát! Pokud nechcete dělat kompromisy, možnost je jediná - uskromnit se po celý zbytek roku!

Kozoroh
Kozorozi si potrpí na to, aby si drželi nějakou tu úroveň, ale to často není vůbec levná záležitost. Na dovolené to platí ještě více, protože je zde tolik příležitostí k utrácení - od ubytování v luxusním hotelu, přes jídlo, výlety, až po všechny ty nezbytnosti, které zkrátka nesmí chybět ve vašem kufru. Zkuste to chytřeji - když už to musíte mít, tak se slevovými kupony nebo v akci!

Vodnář
Jako Vodnáři rádi děláte věci spontánně a bez plánování, a ve volném čase to platí nejvíc. To ovšem zároveň znamená zbytečné výdaje, když třeba koupíte jízdenku, letenku, vstupenku či ubytování příliš pozdě. Zkuste uplatnit svoji spontánnost jinak - nemějte pevný cíl, a nechejte se inspirovat tím, na co se vám naskytne výhodná akce, i když by vás tam třeba jinak nenapadlo jet!

Ryby

Rybám někdy chvilku trvá, než se odhodlají a rozhoupou k činu, a to může zbytečně prodražit i jinak perfektně naplánované akce. Třeba když se příliš dlouho rozmýšlíte, jestli někam vyrazit nebo na to ještě neuzrál čas, a pak vás nakonec někdo přemluví, ale připlatíte si, protože je už pozdě. Nezapomínejte tedy, že podnikavým přeje štěstí a jejich peněžence taky!

Článek pro vás připravila kartářka Eleanor.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Kundalini - hadí síla ve vašem těle! Kundalini - hadí síla ve vašem těle!

Je to síla, která ve vás dřímá jako spící had, ale můžete ji probudit a pak prostoupí celým vašim tělem...

Celý článek »