Reklama
 
Reklama
Reklama

Jak otevřít třetí oko

Třetí oko je centrum mimosmyslového vnímání a telepatie. Víte, jak rozvinout jeho schopnosti naplno a spatřit, co je ostatním skryté?

Jak otevřít třetí oko (obrázek)

14. 10. 2020 –  Tečka mezi obočím

Slyšeli jste už o třetím oku? Tajuplné centrum mimosmyslového vnímání se tradičně znázorňuje jako tečka uprostřed čela mezi obočím, kterou si malují na obličej například indické ženy. Třetí oko ovšem není ve skutečnosti okem ve smyslu zrakového orgánu. Na energetické úrovni je třetí oko navázáno na šestou čakru, patří tedy mezi jedno se sedmi nejvýznamnějších míst těla.

Ale i na fyzické úrovni třetí oko existuje. Často totiž bývá tento mystický orgán ztotožňován s částí našeho těla jménem mozková šišinka neboli epifýza. Jedná se o žlázu z vnitřním vylučováním (endokrinní žláza), která se nachází hluboko uvnitř naší hlavy. Šišinka je tedy součástí hormonálního systému člověka a odpovídá za tvorbu hormonu jménem melatonin, který řídí cykly spánku, denní biorytmus a jeho produkce souvisí se střídáním světla a tmy. To je o šišince známo z lékařského hlediska, ale podle esoteriky má ještě i další víc než zajímavé úkoly!

Na duchovní úrovni třetí oko úzce souvisí se spiritualitou, mimosmyslovým vnímáním a intuicí. Přináší člověku dar telepatické komunikace, a taky schopnost najít vaši duchovní cestu a smysl života a následovat je. A právě proto je třetí oko tak důležité!

Třetí oko jako šestá čakra

Zdaleka ne každý z nás má ovšem své třetí oko aktivní. „Otevření“ třetího oka úzce souvisí s harmonizací všech sedmi čaker, protože je to systém, ze kterého nelze vyjmout pouze jednu jeho část. Pokud tedy toužíte otevřít své třetí oko, důležité je věnovat pozornost všem čakrám - počínaje první kořenovou, která se pojí s fyzickými pudy, přes druhou čakru v podbřišku, která souvisí s aktivitou a energií, třetí v solar plexu, která ovládá naše sebevědomí, čtvrtou u srdce, která souvisí s láskou, a pátou v hrdle, která odpovídá za komunikaci. Teprve pak přichází řada na šestou čakru neboli třetí oko, a úplně nejvyšším duchovním centrem je pak sedmá, tzv. korunní čakra.

K otevření třetího oka existuje množství různých způsobů a technik a nelze říct, že by některá z nich byla nejlepší. Navíc, často se stává, že k otevření třetího oka dojde samovolně pod vlivem určitých životních okolností a duchovního růstu, aniž by se o to člověk systematicky snažil!

Náhlé otevření třetího oka - jak ho poznat?

V zásadě se třetí oko může otevřít dvěma způsoby - buď náhle a nečekaně, anebo postupně a systematicky. Na první pohled by se mohlo zdát, že samovolné otevření třetího oka je úplně skvělá věc. Ale opak je pravdou. Otevření třetího oka totiž přináší spoustu nových vjemů a nebývalé zintenzivnění vnímání reality. To bývá pro lidi často hodně nepříjemné až matoucí. Není jim tedy příliš co závidět!

Jak poznáte, že se vám samovolně otevřelo třetí oko? Je to především velké zintenzivnění vnímání vašeho okolí. Všechny smyslové vjemy, barvy, světlo, zvuky, vůně, cokoliv, je najednou silnější a tak nějak jiné. Navíc můžete začít vnímat i věci, které v běžné realitě neexistují. Kromě toho se s náhlým otevřením třetího oka mohou pojit zvláštní a živé sny, špatný spánek, bolesti hlavy a různé podivné pocity. Změní se i mezilidské vztahy, protože najednou začnete telepaticky vnímat i to, co vám předtím unikalo. Jednoduše je celý svět najednou jiný!

Meditace a telepatie

Mnohem příjemnější způsob je pracovat na otevření třetího oka postupně, pomocí pravidelné meditace. Hodí se k tomu meditační techniky, jako třeba soustředění se na váš dech se zavřenýma očima, a můžete se taky v meditaci speciálně soustředit na oblast třetího oka. V běžném každodenním životě je pak důležité zvyknout si naslouchat hlasu intuice, a taky se snažit vžívat do pocitů lidí kolem vás. Tím pomáháte postupnému rozvoji telepatických schopností třetího oka. Velmi nápomocné je i cvičení jógy.

Třetí oko si zkrátka zaslouží pozornost a vyplatí se o něm něco vědět. Pak, když se to jednou stane a budete mít to štěstí, že se vám otevře, vás to nezaskočí, ale potěší!

Článek pro vás připravila astroložka Helga.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Spiritualita Spiritualita

Už jste určitě někdy slyšeli o tom, že lidi obklopuje zvláštní aura. Co je tím slovem vlastně myšleno...

Celý článek »