Reklama
 
Reklama
Reklama

Jarní rovnodennost

Začíná se jaro a Slunce vstupuje do Berana. Tento čas patří novým začátkům, a v roce 2023 je ještě výjimečnější než jindy díky Luně. Tak využijte magickou jarní sílu naplno!

Jarní rovnodennost (obrázek)

15. 3. 2023 –  Slunce v Beranu

Konečně jsme se dočkali! Dlouhým zimním nocím odzvonilo a přichází vysněné jaro! Jarní rovnodennost, tedy začátek astronomického jara, nastane 20. března 2023 ve 22:25. V tomto momentě zároveň Slunce vstupuje do znamení Berana.

Beran je první znamení astrologického roku, takže co se týče horoskopů, je to takový malý Silvestr. Zvěrokruh se totiž začíná Beranem a končí Rybami. Na rozdíl od klidných a zasněných Ryb, které nám po energetické stránce ještě uzavírají události předchozího roku, Beran nám velí jít plnou párou vpřed! Toto ohnivé znamení plné energie je aktivní, průbojné a netrpělivé. Proto budeme teď mít chuť pouštět se do nových věcí, nebudou nám chybět ambice a činorodost. A to po celý nadcházející měsíc!

Den a noc jsou stejné

V přírodě je jarní rovnodennost časem, kdy jsou světlo a tma v rovnováze. Jako napovídá název, den a noc jsou teď přesně stejně dlouhé. Takové dny jsou v roce pouze dva, druhá je podzimní rovnodennost kolem 22. září, tedy za půl roku. A zajímavostí je, že stejná délka dne a noci je nyní na celé Zemi, tedy i na jižní polokouli - akorát že protinožcům se teď začíná podzim!

To my máme větší štěstí! Dny se v této sezoně velmi rychle prodlužují a již co nevidět budou dlouhé a plné světla, jako v létě. A k tomu rozkvetlé louky, lesy, zahrady i parky, všudypřítomný zpěv ptáků - co víc si přát! Je čas užívat si jaro plné intenzivní Beraní energie plnými doušky!

Magické novoluní v Beranu

Letošní jarní rovnodennost je však něčím opravdu výjimečná! Setkává se totiž s novoluním, které nastane jen o den později, a to 21. března 2023 v 18:22. Magickou energii Měsíce v novu však budeme pociťovat již v jeho předvečer, takže přesně na rovnodennost!

Novoluní je časem, který uzavírá jeden měsíční cyklus a začíná nový. Je to čas zklidnění, odpočinku a duchovní očisty. Tento čas je jako stvořený pro relaxaci a načerpání energie a síly pro nové začátky. Zároveň je to jedinečná příležitost zanechat za sebou všechno negativní, co chcete nechat minulosti, a otevřít v životě novou kapitolu!

Rituál nových začátků

Jarní rovnodennost 2023 bude tedy mimořádně silný čas nových začátků! Spojují se totiž dvě mocné síly, síla Slunce v Beranu a měsíčního novu v tomtéž znamení. V tento večer na prahu jara, 20. března, však Luna bude ještě v Rybách a bude poslední den couvat. Takže můžete očekávat klidnou náladu jako tvořenou pro rozjímání nebo meditaci.

Můžete si udělat malý osobní rituál pro nový začátek. Napište si na papírek špatné věci z uplynulého roku - od loňského jara, kterých se chcete zbavit a odstranit je z vašeho života. Tento papírek pak spalte a popel spláchněte do odpadu. Pak si dejte příjemnou sprchu nebo koupel a oblečte se do čistého oblečení, ideálně světlé barvy, skvělé je taky vzít si na sebe něco úplně nového. Udělejte si příjemný relaxační večer třeba s dobrým čajem a vonnou svíčkou, přemýšlejte o svých plánech do budoucna, taky si je můžete napsat, a hlavně už myslete jen na pozitivní věci. To, co vás trápilo, již totiž patří minulosti, a začíná se nová doba krásnější kapitola vašeho života!

Článek pro vás připravila numeroložka Rozárka.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Stůl je mystický základ domova Stůl je mystický základ domova

To, čím je v kostele oltář, je v domě či bytě stůl. To, s jakou péčí je vybraný, opečovaný a obydlený...

Celý článek »