Reklama
 
Reklama
Reklama

Karmické uzly

Když se mezi dvěma lidmi stane něco nepříjemného, často se opět potkají v příštím životě. Jak takový vztah poznat a dořešit?

Karmické uzly (obrázek)

26. 5. 2021 –  Vyrovnávání si účtů

Karmické uzly jsou síla, která vás spojuje s lidmi, se kterými už jste si udělali nějakou špatnou zkušenost! A to nejen v tomto vtělení, ale ještě častěji v minulých životech. Je to přesně ta síla, která zajistí, že opět potkáte někoho, kdo vám kdysi dávno v úplně jiném těle nějak ublížil, nebo komu jste naopak vy způsobili nějakou újmu či křivdu!

Dvě duše, mezi kterými se něco špatného přihodilo, pak velmi často zůstávají svázány takzvaným karmickým uzlem. Energie toho, co mezi nimi zůstalo nevyrovnané a nevyjasněné je opět v dalších životech nasměřují ke společnému setkání. Samozřejmě, na vědomé úrovni si již vůbec nepamatujete, co se kdysi dávno stalo, ale něco vás zkrátka svede dohromady. A váš společný, ne zrovna příjemný příběh pokračuje další kapitolou!

Při opětovném setkání si obvykle duše svázané karmickým uzlem vymění role. Jestliže jste třeba v minulém vtělení někoho šikanovali, teď bude on šikanovat vás. Pokud vás v minulém životě opustil partner, tentokrát opustíte vy jeho. Podobně se taky může rodič opět setkat s dítětem v obrácených rolích, když měli spolu problémy. Způsobů a témat, které mohou dvě duše spojovat karmickým uzlem, je spousta a obvykle jsou hodně komplikované. „Vyřizování si účtů“ mezi dušemi může trvat klidně i dlouhá staletí!

Silné emoce svazují duše k sobě

Jak a proč vlastně karmický uzel vzniká? Během každého pozemského vtělení se potkáme se spoustou lidí a nejsou to vždy jen příjemná setkání. Karmický uzel se však nenavazuje ani zdaleka vždy, když se nějací dva lidé navzájem nepohodnou. Má to jednu zásadní podmínku!

Karmický uzel vzniká jenom tehdy, když je mezi dvěma lidmi silná negativní emoce, kterou si mezi sebou nedořeší a nedojdou k odpuštění. Když se jeden z nich nebo oba cítí ukřivděně, ublíženě nebo se dlouho a intenzivně na druhého zlobí. Přitom není zas tolik podstatné, co přesně se mezi nimi odehrálo a nakolik jeden druhému ublížil z objektivního hlediska. Důležité jsou pocity, protože právě ony vytvářejí karmu!

Dejme tomu, že vás podvedl partner a odešel od vás. Samozřejmě, že máte dobrý důvod se na něj zlobit a cítit se ukřivděně. Pokud vám ovšem tento negativní pocit vydrží příliš dlouho a užíráte se jím třeba i celé roky, jenom to posilňuje karmické pouto, které s tímto člověkem máte, a v příštím životě si nejspíš dáte nechtěné pokračování. Jestliže naopak mávnete nad jeho či jejím odchodem rukou, řeknete si, že vám nestojí za vaše trápení a jdete dál, pak karmický uzel nevzniká, i když původní situace byla stejná!

Tajemství odpuštění

Karmické uzly jsou pro vaši duši zátěž, která vám zbytečně ubírá energii. Každý z nás nějaké má! Všechny vaše komplikované vztahy nejspíš patří do této kategorie. Mohou to být vaši příbuzní, životní partner nebo bývalí partneři, ale klidně i váš šéf nebo otravní sousedé. Jestliže toužíte vědět, o co přesně tady jde, budete se muset obrátit na někoho, kdo pracuje s regresní terapií a umožní vám poodhalit tajemství minulých životů. Pak se vám leccos osvětlí! Někdy ovšem postačí i „obyčejná“ intuice, abyste pochopili, čeho se týká váš karmický uzel.

No jo, jenomže jak se toho zbavit - jak takový karmický uzel rozvázat? Pochopení událostí v minulých životech je užitečné, ale není nezbytné! Všechno totiž směřuje k jednomu magickému slůvku - odpuštění! Právě ono rozvazuje karmické uzly! Když ukřivděná duše té druhé odpustí, jejich cesty se mohou v klidu rozejít a nemusí si již nikdy v budoucnu vyrovnávat energetické účty!

Odpuštění není vždy snadné, právě naopak! Klíč k němu spočívá v druhé polovině slova, tedy: „pustit“. Dokud se musíte nutit na druhého nezlobit, pak jste to ze svého srdce ještě nepustili - ještě jste neodpustili. Skutečné odpuštění přichází tehdy, když jste negativní pocity zkrátka vypustili - ten člověk je vám lhostejný, ale přejete mu štěstí! Právě tehdy se rozváže karmický uzel!

Článek pro vás připravila astroložka Mona.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Tajemný letní slunovrat Tajemný letní slunovrat

Nejkratší noc v roce se odedávna spojovala s láskou a věřilo se, že má kouzelnou moc...

Celý článek »