Reklama
 
Reklama
Reklama

Kolik v sobě máme čaker a jaké barvy mají?

Čakry jsou energetická místa v našem těle. Ovlivňují jak náš vnitřní svět, tak svět kolem nás. Podél naší páteře se nalézá sedm čaker. Pokud je člověk dokáže správně rozvíjet, tak se jejich chvění zvyšuje a jejich barvy se stávají jasnějšími. Odpovědi na otázky, k čemu vlastně tyto čakry slouží a jakých barev nabývají, vás možná překvapí.

Kolik v sobě máme čaker a jaké barvy mají? (obrázek)

2. 11. 2020 –  První čakra: barva-červená
Jedná se o základní čakru, které se též říká čakra kořene. Můžete ji najít mezi konečníkem a pohlavními orgány. Spojuje nás s energií Země, která díky tomu proudí do našeho těla. Pokud je tato čakra aktivní a silná, její barva je jasně červená. Tato barva v nás probouzí životní energii. Posiluje v našem těle totiž vitalitu a vnitřní sílu. Může se však stát, že bude první čakra zablokovaná, v tomto případě to v nás posiluje pocit nedůvěry a nejistoty.

Druhá čakra: barva-oranžová
Tato čakra se nachází na úrovni podbřišku. Její barva je jasně oranžová a vyzařuje sexuální a emoční energií. Pokud je aktivní a dostatečně rozvinutá, vede se nám dobře v mezilidských vztazích, a to zejména těch partnerských. Blokace této čakry se projevuje emočním chladem a sexuální zdrženlivostí.

Třetí čakra: barva-žlutá
Nachází se dva prsty nad pukem a vyznačuje se žlutou barvou. Díky této čakře jsme schopni přijímat energii ze Slunce, což naše tělo v mnohém obohacuje. Tato čakra nám zajišťuje vitalitu a vůli k výkonům. Její blokace však může naopak znamenat ztrátu životní energie a chuti do života.

Čtvrtá čakra: barva zelená
Tuto čakru najdeme přímo uprostřed hrudi, a to ve výši srdce. Barvu nese jasně zelenou. Sjednocuje vše skrze lásku a navozuje pocit vnitřní harmonie. Pokud máte tuto čakru zablokovanou, znamená to, že nejste schopni lásku dávat a také, že jste psychicky velmi zranitelní.

Pátá čakra: barva-světle modrá
Pátá čakra se nachází mezi krční jamkou a ohryzkem. Její barva je světle modrá a zajišťuje nám schopnost komunikace. Tedy, spojuje naše myšlenky s tím, co říkáme. Pokud je však tato čakra špatně rozvinutá, tak můžete mít problémy s řečí a nejste schopni se jasně vyjádřit.

Šestá čakra: barva-tmavě modrá
Této čakře se také jinak říká třetí oko. Najdeme ji uprostřed čela nad kořenem nosu. Sídlí zde intuice a duchovní energie. Zprostředkovává nám tzv. vědění. Pokud ji máte zablokovanou, tak odmítáte názory svého okolí, též nepřijímáte vědomí o nadpozemských silách.

Sedmá čakra: barva: fialová
Poslední čakra je nad temenem hlavy. Je otevřená vzhůru, abychom díky ní mohli přijímat kosmickou energii. Pokud se vám podaří dokonale rozvinout tuto čakru, zajistíte si tím i uvolnění blokád ostatních čaker. Pokud však není sedmá čakra příliš dobře vyvinutá, můžete trpět pocitem strachu a nejistoty.

Článek pro vás připravila astroložka Karmen.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Tajemství svatého Mikuláše Tajemství svatého Mikuláše

Kdo by se netěšil na Mikuláše! Romantická postavička našeho dětství s čertem a andělem má zajímavou...

Celý článek »