Reklama
 
Reklama
Reklama

Letní slunovrat - léto je konečně tady!

Přichází čas nejdelších dnů a nejkratších nocí, a to je magický čas zasvěcený lásce!

Letní slunovrat - léto je konečně tady! (obrázek)

19. 6. 2019 –  Mystická noc plná lásky

21. červen je nejdelší den v celém roce, a zároveň začátek astronomického léta. Letní slunovrat je moment, kdy Slunce na obloze obrací svoji dráhu, a od nynějška bude každým dnem o kousíček níž a níž. Zatím naštěstí pouze neznatelně, takže si můžeme užívat teplo a pohodu na sluníčku! Přesný čas tohoto úkazu bude letos 21. června 2019 v 17:55! Tato chvíle má velký význam i v astrologii, protože zároveň Slunce vstupuje do znamení Raka.

Letní slunovrat byl odedávna jeden z nejmagičtějších dnů v roce, a byly mu zasvěceny velké slavnosti snad ve všech starobylých civilizacích. Důkaz o tom můžeme vidět například v starodávném anglickém Stonehenge, slavném a tajemném kruhu z obřích kamenů, který je postaven tak, že přesně o slunovratu za východu Slunce zde vytvářejí zvláštní efekty. Na našem území se zas zachovaly zprávy o divokých slunovratových oslavách starých Slovanů. Byl to večer tance u ohně a volné lásky, kdy padaly všechny hranice, a všechno bylo dovoleno!

Hledání pokladů a očista vodou

Nejspíš znáte pověst o hledání květu kapradí - což je nekvetoucí rostlina, takže význam je samozřejmě symbolický. A co jiného by to mohlo znamenat, než opět lásku! Zamilované dvojice se odebíraly od ohně do lesů na romantickou procházku, „hledat květ kapradí“, nebo taky pořádně si nejkratší noc v roce užít! Ale pokud jste neměli to štěstí na vhodnou polovičku, procházka do lesa se vám podle starých pověstí taky mohla vyplatit - tuto noc se totiž prý ukazují skryté poklady!

V dnešní době je pozůstatkem slunovratových oslav tradice svatojánských ohňů. Nenechejte se splést tím, že je to o tři noci později, jedná se pořád o totéž, akorát v pokřesťanštěné verzi. Zatímco dnes slavíme svátek Jana Křtitele, který symbolizuje posvátnou očistu vodou v podobě křtu, kdysi dávno měli staří Slované ve zvyku jít se v noci koupat do řeky - smysl byl velmi podobný, očista ode všeho špatného! Tak co, zkusíte to taky?

Čas znamení Raka - rodina, domov a city

V koloběhu astrologického roku a zvěrokruhu se nyní Slunce přesunuje ze znamení Blíženců do znamení Raka. Blíženci nám přinesli čas plný komunikace, společenského života, setkávání s lidmi, a to se teď změní - Rak má totiž pro nás připravenou úplně jinou energii! Jakožto znamení živlu vody obrací Rak naši pozornost k citům, pocitům a emocím. Přináší nám klid a pohled do srdce, což je velká změna oproti Blížencům, kdy jsme vnímali svět převážně hlavou.

Rak je taky zasvěcen rodině a domácímu životu - proto je ideální doba pro rodinnou dovolenou! Ale nemusíte ani cestovat - pod vládou Raka bude krásné i jen tak si společně užívat pohodu domova a volné letní dny třeba na koupališti. Zkrátka, živel vody ve všech jeho podobách! Je to čas odpočinku, relaxace, uvolnění, otevření se pocitům a krásných harmonických vztahů s nejbližšími. To všechno si budeme užívat po dobu celého nadcházejícího měsíce! Tak si to vychutnejte, jak se patří!

Článek pro vás připravila numeroložka Klára.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Bobří úplněk na listopad Bobří úplněk na listopad

V tuto dobu se bobři chystají na zimu. A také býk, v jehož znamení proběhne listopadový úplněk, je...

Celý článek »