Reklama
 
Reklama
Reklama

Magická moc svíček

Taky vás fascinuje dívat se do plamene hořící svíčky? Nechat se unášet magickou atmosférou, kterou umí svíčky vykouzlit? A věděli jste, že svíčky skutečně mají magickou sílu? Využijte ji k naplnění vašich tajných přání!

Magická moc svíček (obrázek)

6. 5. 2019 –  Tajemná síla svíček přináší naději

Oheň a světlo měly odedávna pro lidi magickou a posvátnou moc. Oheň ve svých různých podobách neodmyslitelně patřil ke každému jednomu magickému obřadu a zvyku - od velkých vater, u kterých podle pověstí kdysi dávno tančily čarodějky na kopcích během svých tajemných sletů, až po drobný, ale neméně mocný plamínek svíček, které zapalujeme například na památku našich zemřelých blízkých o Dušičkách.

Se svíčkami se spojují i další dávné tradice a pověry. Například o Hromnicích se nechávaly svíčky posvětit v kostele, a pak se věřilo, že taková svíčka má moc ochránit dům před zásahem blesku. O vánocích jsou svíčky symbolem nového světla, života a naděje, které zosobňuje nově „narozené“ Slunce o zimním slunovratu a postava malého Ježíška. Svíčky se zapalují v kostele s modlitbou, zapalují se na adventním věnci, a takhle bychom mohli pokračovat. Světlo svíčky zkrátka symbolizuje světlo v temnotách, naději a slibuje nám vyplnění našich přání a příchod něčeho lepšího v budoucnu.

Svíčková magie vám splní vaše přání

Slyšeli jste již o svíčkové magii? Spočívá v tom, že do svíčky symbolicky vložíte své přání, které si přejete uskutečnit, a pak svíčku zapálíte. Je přitom důležité vybrat tu správnou barvu svíčky. Milostné magii patří červená nebo růžová, pokud toužíte po penězích, sáhněte po zelené svíčce, a tak dále - každá barva má svůj vlastní význam. Pokud však nemáte příslušnou barvu po ruce, bílá může nahradit každou z nich.

Své přání můžete do svíčky vložit různými způsoby. Například tak, že svíčku potřete vonným olejem vybraným podle účelu kouzla, například vůně růže pro lásku, a u toho intenzivně myslíte na to, co si přejete. Je důležité myslet na to tak, jako kdyby to byla již skutečnost, a nenechat své myšlenky odbíhat nikam jinam, plně se soustředit. Nebo můžete taky své přání napsat na papírek, a ten pak v plamenu svíčky spálit, opět je důležité nemyslet u toho na nic jiného. Pak magickou svíčku zapalte a nechejte ji dohořet až do konce - buď jednorázově, nebo ji zapalte každý den o stejné hodině třeba na hodinku, až dokud celá nezmizí. Vždy u toho intenzivně myslete na své přání. A věřte tomu nebo ne, již brzo po dokončení tohoto magického rituálu se vám vaše přání vyplní!

Článek pro vás připravila kartářka Irma.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Podzim - čas poděkování Podzim - čas poděkování

Podzim - přichází k nám čas v roce, který byl odedávna zasvěcen děkování a bilancování předchozích...

Celý článek »