Reklama
 
Reklama
Reklama

Magická síla deště

Podzimní deštivě dny málokoho potěší, ale věděli jste, že déšť má magickou sílu, kterou můžete využít?

Magická síla deště (obrázek)

6. 9. 2021 –  Deštivé a dny možná mohou být romantické, když sedíte doma v suchu s knížkou a šálkem čaje v ruce. Pro většinu z nás však déšť znamená špatné počasí a těšíme se, až skončí. Není každý zahrádkář, aby se uměl z deště radovat pro jeho životodárnou sílu. Ale on ji přece má! A nejen to, jeho magická moc sahá ještě mnohem dál!

Vyvolávání deště

Když v dávných dobách, a na mnoha místech světa ještě i dnes, dlouho nepršelo, lidé se scházejí k rituálům přivolávání deště. Možná si představíte indiánské nebo africké dešťové tance a šamanské obřady, ale magické praktiky na vyvolání deště se až donedávna běžně používaly i v Evropě, hlavně na Balkáně.

Jeden z takových rituálů na zahnání sucha je průvod dětí, který prochází přes vesnici od domu k domu a poté k prameni. V čele jde dívenka vyzdobená květy, která představuje bohyni jménem Dodola. Hospodyně děti pohostí a na Dodolu vylejí vědro vody, zatímco děti zpívají zaklínadla na příchod životodárné vody. To všechno samozřejmě v teplejší části roku, kdy je déšť podmínkou dobré úrody.

Poslední dobou v létě bývá někdy takové sucho, že by možná stálo za pokus takové magické praktiky obnovit, co myslíte?

Očistná magie vodního živlu

Voda však není životodárným elementem pouze ve fyzickém světě. Její síla je mnohem hlubší, než „pouze“ zalévat pole a zahrady. Důležitá vlastnost vody je její očistná síla, a tím nemáme na mysli pouze sprchu nebo praní. Magická síla vody spočívá v moci energeticky očišťovat, „umývat“ cokoliv nejen od viditelných nečistot, ale taky od těch neviditelných.

Taková sprcha nebo vana tedy může být i silným očistným rituálem od negativních energií. Například pokud jste byli na nějakém nepříjemném energeticky zatíženém místě, doporučuje se hned po návratu dát si sprchu a převléct se do čistě vypraného oblečení. Magická síla vody z vás smyje všechno nečisté, co by vás mohlo zatěžovat. Podobně se očišťují od negativních energií taky různé předměty - třeba pokud před vámi patřili někomu jinému a cítíte z nich něco nepříjemného. V takovém případě pomáhá důkladné omytí pod tekoucí vodou nebo ponoření do vody se solí.

Kouzelné deštivé dny

Déšť v sobě zosobňuje právě tuto očistnou sílu, ale dává ji celému světu! Když prší, je to jako kdyby se na celý svět spustila očistná sprcha a smyla všechny negativní energie, které se pak vsáknou do země, a ta je pohltí a rozpustí. A že je to někdy opravdu potřeba! Po dešti je nejen vzduch voňavý, ale lépe se nám může dýchat i ve smyslu energie a pocitů.

Když bude příště pršet, můžete si magickou očistnou moc deště sami vyzkoušet. Stačí k tomu před deštěm se neukrývat, ale vědomě přijímat jeho očišťující sílu. Vyjděte si na procházku bez deštníku a vzpomeňte si na věci, které vás v životě trápí a zatěžují. Pak si představujte, jak z vás déšť všechno toto špatné smývá a negativní energie se vsakuje do země, kde mizí a rozpouští se. Po návratu domů se převlečte do čistého a dopřejte si chvíli meditace nebo rozjímání nad věcmi, které vám v životě dělají radost. Takto se může i sychravý deštivý den proměnit v magický rituál a malý svátek!

Článek pro vás připravila numeroložka Rozárka.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Měsíční kámen a jeho síla Měsíční kámen a jeho síla

Magický měsíční kámen v sobě ukrývá sílu Luny a pomáhá hlavně ženám, ale nejen jim!...

Celý článek »