Reklama
 
Reklama
Reklama

Magická síla léčivých bylin

Zajímáte se o léčivé bylinky? A víte, že kromě léčení je lze využít i v magii? Tajemná síla rostlin byla odnepaměti pomocníkem čarodějnic, které vyrážely o úplňkových nocích do lesů sbírat čarovné přísady do svých lektvarů. Tak se to alespoň říká. Chcete vědět, jak je to doopravdy? V tom případě čtěte dál!

Magická síla léčivých bylin (obrázek)

24. 5. 2023 –  Kromě toho, že v sobě léčivé byliny obsahují účinné látky proti nemocem, se v nich ukrývají i další tajemné energie, které však nejsou našim očím viditelné. Rostliny mají skryté spojení s planetami, Sluncem, Měsícem, hvězdami a se čtyřmi magickými živly - ohněm, vodou, vzduchem a zemí. Každá rostlina je jiná a její síly jsou zcela jedinečné. Tajemné spojení s neviditelnými silami mají všechny rostliny - třeba i tráva u vás na zahrádce - ale ne u všech je tato energie stejně silná. Mezi ty, které se mohou pochlubit největší magickou mocí, patří nejen léčivky, ale také prudce jedovaté rostliny - například rulík, durman nebo muchomůrka.

Rozdíly mezi bílou a černou

Na tomto místě je nutné zdůraznit rozdíl mezi černou a bílou magii.
Černá magie je všechna ta, která sleduje zlomyslné účely, snaží se někomu uškodit nebo manipulovat s lidmi. Bílá magie se naopak snaží o prospěch všech zúčastněných. Dělící čára mezi bílou a černou magii ovšem není tak jasná a jednoznačná, jak by se na první pohled mohlo zdát. Když vám například čarování pomůže svést člověka, který vás předtím odmítl, je to ještě pořád bílá magie? Není to manipulace? Hranice mezi tím, co je ještě přípustné a co už ne, je tenká, ale hlas svědomí je dobrým rádcem!

Věštění a mluvení s duchy

Je zcela jasné, že dobrá čarodějka nebo čaroděj se nikdy nikoho nepokusí svými bylinami otrávit - i když bude vědět, jak na to! Lektvary s přidáním malého množství jedovatých rostlin se používaly hlavně k navazování kontaktů s jinými světy, s duchy, mrtvými, vílami, skřítky a dalšími neviditelnými bytostmi - otevírají totiž lidské vnímání a v malém množství způsobují halucinace, jenž mohou být užitečné v magické práci. Kouř z omamných bylin nebo jejich požití v malém množství jsou nápomocné i při věštění a podporují schopnost jasnozřivosti. Doma to však raději nezkoušejte!

Doporučit vám však můžeme jiné byliny, které mají magickou sílu čistit prostor a chránit ho před zlými sílami. Patří mezi ně například šalvěj, yzop nebo nám dobře známý česnek. Šalvěj je zvláště vhodná pro očistné vykuřování prostoru před magickými obřady, podobně můžeme použít i pelyněk nebo routu, které navíc posilňují věštecké schopnosti, ale jejich vůně není každému příjemná. Svazek česneku nebo sušených bylin je možné pověsit na vstupní dveře domu, abychom ho chránili před zlými duchy a černou magii. Bylinami milostné magie pak jsou třezalka, levandule nebo okvětní lístky z růže.

A kdy sbírat bylinky pro magické účely? Nejsilnější jsou o úplňku - máte tedy jedinečnou příležitost, protože nejbližší úplněk nastane již příští neděli 4. června v 5:41 ráno.

Článek pro vás připravila astroložka Ambra.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Harmonie podzimní rovnodennosti: svátek Mabon Harmonie podzimní rovnodennosti: svátek Mabon

Letos oslavíme tento svátek harmonie 23. září v 8:50 ráno. Staří Keltové by nám vysvětlili, že v této...

Celý článek »