Reklama
 
Reklama
Reklama

Magická síla přílivu a odlivu

Fascinuje vás moře? V hlubinách vod se ukrývají magické síly, které můžete využít a naladit se na jejich tajemnou moc!

Magická síla přílivu a odlivu (obrázek)

7. 6. 2021 –  Tajemné a nebezpečné moře

Co si představíte jako první, když se řekne „moře“? Pro většinu z nás je to nejspíš klid, pohoda, relaxace, letní dovolená a chladivé houpání se na vlnách. Moře však má mnoho tváří a stejně tak může být rozbouřené, dravé, nebezpečné a zničující. Tajuplná síla zdánlivě nekonečných vod odedávna fascinovala lidstvo, a to především národy, které žily na mořském pobřeží.

V antických bájích a legendách najdete spousty příběhů právě o moři, jako například o dobrodružné plavbě hrdinského Odysea a nejrůznějších nástrahách, kterým musel čelit na neznámých mořských ostrovech. Ale ještě i dlouho poté, ve středověku a dokonce i na začátku novověku, bylo moře symbolem nevyzpytatelnosti, tajemství a bylo sílou, která je mocnější než člověk. Moře hrálo hlavní roli v příbězích objevitelských námořních plaveb, ze kterých mnohé skončily tragicky - a nejen kvůli pirátům. Moře má zkrátka sílu brát život, stejně jako má sílu osvěžit lidského ducha i tělo. A tato síla důležitá pro každého z nás - i když k němu dostaneme jen jednou za čas o dovolené. Ale nezapomínejte, že oceány a moře tvoří až dvě třetiny zemského povrchu, zatímco pevnina pouhou třetinu!

Voda, Luna a ženský element

Moře, to je zosobněný vodní živel - a voda se jako symbol spojuje s lidskými city, pocity a emocemi, s láskou a něhou, ale taky s jejich občasnou nevyzpytatelností a tajemnými hlubinami. Voda je živel ženského principu - tedy přijímající, „pasivní“, přizpůsobující se, ale s ohromnou vnitřní sílou, která může být stejně tak životodárná jako i ničivá. Vodní živel je zvláště blízký třem znamením zvěrokruhu, a to jsou Rak, Štír a Ryby. Pokud jste se narodili v některém z nich, je pravděpodobně váš vztah k moři a vodě obecně velmi silný, a vodní plochy na vás působí přímo fascinujícím dojmem. A není to náhoda, protože energie vody je v souladu s vaší vlastní povahou!

Ženský element je cyklický - platí to jak pro ženské tělo, tak i pro Měsíc, který rovněž patří ženskému principu, a stejně tak i pro moře a oceány. Právě tyto obrovské vodní plochy jsou ovládány magickou přitažlivou sílou Luny ve svých cyklech přílivu a odlivu. A když se vypravíte relaxovat k moři, můžete i vy využít tuto ohromnou osvěžující sílu, která vám pomůže naladit se opět na svůj vnitřní hlas, sladit se s přírodou a shodit ze sebe starosti všedních dnů a stres.

Když moře stoupá a klesá

Intenzita přílivu a odlivu je na různých místech a v různých časech rozdílná, ale vždy se v průběhu dne pravidelně střídají fáze, kdy mořská hladina stoupá, a kdy následně opět klesá. A to všechno díky působení gravitační síly Měsíce, který sice proměňuje své fáze, ale pořád je nerozlučným společníkem naší Země. Pozorujte tyto cykly a všímejte si, jak se ve které části dne u moře cítíte. Možná si všimnete, že jsou tam rozdíly - využijte tyto proměny energie!

Ať už zkusíte u moře meditovat nebo provádět čarodějné rituály, obojí získá díky mořské síle mnohem větší energií, než kdybyste to samé prováděli doma v obýváku. Na břehu moře můžete čarovat pro lásku, úspěch, zdraví nebo se můžete se ponořit do hlubin poznávání své duše v meditacích. Samo sebou, že to chce nějaké krásné osamělé místečko, třeba někde na útesu, a ne pláž plnou slunečníků!

Načasování vašich duchovních záměrů na příliv a odliv má jednoduché pravidlo. Ve fázích kdy voda stoupá, se vyplatí zaměřit na všechno, kde si přejete něco získat - jako třeba přičarovat si lásku nebo peníze. Když pak voda klesá, je ideální doba na rituály pro zbavení se nemocí a čehokoliv špatného. To je vhodné spojit s očistnou koupelí, která bude mít zároveň symbolickou sílu.

Nejintenzivnější a energeticky nejvíce nabité momenty pak můžete při moři zažít, když příliv vrcholí a vodní hladina je nejvýš. Tehdy přináší nejen meditace nejsilnější prožitky. A úplné energetické maximum nastane tehdy, když se vrchol přílivu ještě navíc spojí se sílou úplňku!

Článek pro vás připravila kartářka Berta.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Tajemný letní slunovrat Tajemný letní slunovrat

Nejkratší noc v roce se odedávna spojovala s láskou a věřilo se, že má kouzelnou moc...

Celý článek »