Reklama
 
Reklama
Reklama

Magický symbol pentagramu

Pentagram, pěticípá hvězda, je mocný symbol čarodějnictví. Často se ale spojuje se satanismem. Víte, co znamená doopravdy?

Magický symbol pentagramu (obrázek)

8. 9. 2021 –  Symbolu pěticípé hvězdy, nakreslené jedním tahem, se říká pentagram - „penta-“ totiž v překladu poukazuje na číslo pět. Je to starodávný a velmi mocný ochranný symbol, který by měla znát každá správná čarodějka.

Kolem skutečného významu pentagramu ale panuje spousta nejasností a někdy i strachu. Mnoho lidí se pentagramu obává, protože ho považují za symbol satanismu, černé magie a zlých sil. A to je zčásti skutečně pravda, ale pozor, protože není pentagram jako pentagram!

„Špatný“ satanistický a „dobrý“ čarodějnický pentagram se totiž v jedné zásadní věci od sebe naprosto liší!

Správně nebo vzhůru nohama?

Víte, jaký je rozdíl mezi obyčejným křížem a obráceným křížem? Proč je první z nich symbolem dobra a druhý zas zla, to asi není potřeba nikomu vysvětlovat. A s pentagramem je to úplně to samé!

Když nakreslíte pentagram tak, že jeden jeho cíp je nahoře, dva dole a dva po stranách, je to ten správný a pozitivní pentagram, který je znakem bílé magie, přírodního čarodějnictví a má mocnou ochrannou funkci. Takový pentagram, někdy navíc ještě v kruhu, často nosí jako amulet nebo šperk čarodějky, zabývající se přírodní magií, nebo vyznavači čarodějnické tradice jménem Wicca. Často se podle něj dokonce dokáží navzájem poznat a seznámit. Tento symbol dokáže ochránit člověka nebo prostor před zlými silami a má velkou ochrannou moc.

Naproti tomu obrácený pentagram je něco úplně jiného. Když dva jeho cípy směrují nahoru a připomínají tak rohy ďábla, zatímco jeden cíp směruje dolů, je to přímý sourozenec obráceného kříže a symbol satanismu a černé magie. Pokud jej někde uvidíte, tak na rozdíl od klasického čarodějnického pentagramu to neznamená nic dobrého!

Síla ducha a čtyři živly

Pentagram má pět cípů, a každý z nich má svůj význam. Čtyři spodnější cípy této hvězdy symbolizují čtyři živly - oheň, vodu, zemi a vzduch. Pátý cíp, ten nejvrchnější, pak znamená symbolický pátý živel, kterým je lidský duch. A je velmi důležité, že právě on je úplně nahoře. Pentagram vám může taky trochu připomínat obraz lidské postavy - hlava a čtyři končetiny. Ať už jsou to živly nebo ruce a nohy, tato čtveřice symbolicky znamená hmotný svět. Duch, pátý princip, je se vším propojen v jednotě, jedinou linií, kterou je tento symbol nakreslen, ale současně stojí výš než čtyři živly, a to je velmi důležité. Znamená to, že duch ovládá hmotu!

Takový pentagram symbolizuje schopnost člověka svou vůlí ovládat čtyři živly, hmotný svět, svoje tělo a tak dále. Proto je to tak mocný symbol, vyjadřuje totiž samotnou podstatu čarodějnictví - ovlivňovat sílou své vůle náš materiální svět s dobrými úmysly!

V obráceném satanistickém pentagramu je to přesně naopak a čtyři cípy čtyř živlů jsou nahoře, zatímco pátý cíp symbolizující lidského ducha směruje dolů a je nejníž ze všech. To značí, že se člověk dobrovolně nechá ovládat svými chtíči, vášněmi a pudy, které jsou pro něj důležitější, než vyšší vůle jeho duše. A taková obrácená hvězda se stala vyhlášeným symbolem požitkářského a zkaženého života a černé magie, která se ničeho neštítí! Je to zlověstný symbol nadvlády hmoty nad duchem.

Venuše a pentagram

Pentagram má však ještě i další význam - někdy se používá jako symbol planety Venuše! A není to náhodou, ale má to hlubší souvislost s jejím pohybem na obloze.

Venuše totiž na nebi za osm let opíše právě tvar pěticípé hvězdy, velmi podobný pentagramu. Toto je mezi planetami naprosto výjimečný jev, který si zasluhuje pozornost! A tak, jako je Venuše v astrologií planetou lásky a hlavně krásy, projevuje se tato krása i v dokonalé harmonií jejího pohybu po obloze.

Symbol pentagramu je prastarý, objevuje se i v nejstarších civilizacích, a dokonce i na hvězdném nebi. Proto není potřeba se ho obávat, jen si dát pozor, ať ho otočíte tím správným směrem! Pak vás bude chránit před vším špatným!

Článek pro vás připravila kartářka Nikola.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Měsíční kámen a jeho síla Měsíční kámen a jeho síla

Magický měsíční kámen v sobě ukrývá sílu Luny a pomáhá hlavně ženám, ale nejen jim!...

Celý článek »