Reklama
 
Reklama
Reklama

Magie úsměvu

I tak zdánlivě běžná věc, jako je úsměv, v sobě ukrývá magickou sílu. Nevěříte? Vyzkoušejte si to a oslavte s námi Mezinárodní den ÚSMĚVU (5.10.)!

Magie úsměvu (obrázek)

4. 10. 2021 –  Úsměv a smích jsou něco, co patří jedině nám lidem. Zvířata se usmívat nedovedou, i když každý zvířecí druh má taky svůj vlastní způsob, jak vyjádřit pozitivní pocity a sympatie, třeba vrtění ocasem u psů nebo vrnění u koček. Usmívání to ovšem není, to je pouze naše lidské, podobně jako třeba řeč. A proto má taky úsměv zvláštní sílu, kterou můžete využít pro zlepšení svého života!

Vědci a lékaři již provedli hodně studií dokazujících, jak pozitivní vliv má na naše zdraví a psychiku, když se hodně smějeme. Častý smích podporuje imunitu, snižuje stres, zpomaluje procesy stárnutí, léčí depresi a prý dokonce snižuje riziko infarktu. Možná vás ani nenapadlo, jak tajemnou moc, ve skutečnosti tak běžná záležitost jako úsměv, ukrývá.

Úsměv dělá zázraky

Jak lze magickou sílu úsměvu využít k tomu, abychom si zlepšili život?

Umění vědomě použít úsměv ve svůj prospěch ovládá spousta lidí, jenomže jej používají způsobem, který jim není zrovna ke cti. Ano, mluvíme o manipulativních osobnostech a jejich falešném úsměvu. „Magická síla“ něčího odzbrojujícího úsměvu jistě už i vás nejednou přinutila udělat práci, kterou jste původně vůbec dělat nechtěli, nebo třeba někomu půjčit peníze či udělat jinou laskavost. Člověk přirozeně reaguje na úsměv jako na gesto přátelství, a takový neupřímný úsměv proto dokáže naše pocity někdy docela dobře zmást.

Mnohem lepší způsob, jak využít magickou moc úsměvu, je přitáhnout si jeho prostřednictvím do života pozitivní energii. Vesmírní zákony totiž praví, že stejné přitahuje stejné, a úsměv je výrazem těch nejpozitivnějších emocí, jaké člověk může mít. Úsměv naznačuje štěstí, spokojenost, přátelství, lásku, sympatie, veselost, radost. Pokud je toužíte do svého života přitáhnout, je zajímavé, že tomu pomůžete právě tehdy, když se budete hodně usmívat a smát!

Přivolejte si ještě více štěstí!

Magický úsměv, který vám do života pomůže přitáhnout dobré věci, ovšem nemůže být umělý a strojený. Takže žádné „řeknete sýr“ jako při pózování na fotografie. Jde spíš o to, zvyknout si vždy, když máte pozitivní pocity, je dávat najevo i navenek a hodně se usmívat. Když vám třeba udělá radost, že krásně svítí sluníčko, že jste potkali starého kamaráda, že se na vás usmál neznámý člověk na ulici, že jste viděli něco vtipného nebo vám přišlo do cesty třeba roztomilé koťátko, nepotlačujte svoji chuť se usmát! A nemějte obavy, že byste před někým mohli vypadat hloupě - vždyť kdo je důležitější než vy sami, a to, jak se cítíte!

Magická síla úsměvu je hodně spřízněná s magii pozitivního myšlení. Úsměv má efekt pozitivní zpětné vazby, když nejen vyjádří vaši dobrou náladu a štěstí navenek, ale taky vám je pomůže znásobit.

Vzpomeňte si na to vždy, když vás něco potěší, vždyť není žádná ostuda hezky od ucha k uchu se usmát!

Článek pro vás připravila kartářka Lea.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

5 děsivých tajemství o Halloweenu 5 děsivých tajemství o Halloweenu

Halloween - anglosaský svátek, který si urputně dobíjí své místo i u nás. Místo Dušiček tak spousta...

Celý článek »