Reklama
 
Reklama
Reklama

Magie vůní

Tajuplná síla vůní působí na naši duši magickým kouzlem. Víte, jak ji využít?

Magie vůní (obrázek)

14. 11. 2022 –  Máte rádi vůně? Všimli jste si někdy, jaké pocity ve vás která vůně vyvolává? Které vůně jsou vaše oblíbené? Nebo naopak některé vůbec nemusíte?

Síla, kterou na nás jednotlivé vůně působí, je do jisté míry individuální a váže se k našim osobním vzpomínkám, vkusu a podobně. Ale zároveň má každá přírodní vůně svoji přesně danou energii, která působí na všechny lidi víceméně stejně.

Aromaterapie - léčení vůněmi

Toho využívá léčitelský směr jménem aromaterapie. Pomocí vonných olejů a aromalampy, která díky zapálené svíčce uvolňuje éterické vůně olejíčků do prostoru, pomáhá léčit hlavně trápení duše, ale někdy i těla. Hlavně, když tělesná nemoc s duševním trápením nějak souvisí. Při zapálené aromalampě si můžete dopřát meditaci, abyste ještě lépe vstřebali blahodárné účinky vůně.

Nebo můžete zkusit aromamasáž. Do rostlinného masážního oleje přidejte pár kapek éterického oleje vybraného podle toho, jakou náladu chcete navodit - relaxační, energetickou, smyslnou a tak dále. Masírujte celé tělo od hlavy až po nohy. Takovou masáž si klidně můžete dopřát i s partnerem a uděláte něco nejen pro své zdraví, ale taky pro váš vztah! Pro tento účel se hodí například vůně ylang ylang.

A co třeba vonná koupel? Přidejte si do vody vonný olejíček! Opět ve výběru podle záměru. Jestliže se chcete uvolnit a navodit večerní relaxaci, skvělá je levandule. Pokud chcete naopak osvěžit a připravit se na aktivně využitý čas, zkuste vůni pomeranče.

Magická vůně kadidla

Kromě toho, že nás vůně dovedou krásně zrelaxovat, nabudit, uklidnit nebo pohladit na duši však mají i mnohem hlubší mystické a magické schopnosti! Není náhoda, že od pradávna se žádný náboženský obřad ani čarodějná či věštecká seance neobejdou bez doprovodu pečlivě vybraných vůní.

Nejoblíbenější magická vykuřovadla dávnověku jsou kadidlo a myrha. Jsou to pryskyřice z exotických stromů kadidlovníku a myrhovníku a měly kdysi velkou cenu. Ale i dnes se s nimi můžete setkat třeba jako součást mysticky působící vůně z kostelních kadidelnic. Tyto vůně totiž mají sílu povznášet nás k duchovnímu životu a božským energiím, takže jejich výběr má hluboký význam.

Toto mocné působeno pryskyřičných vůní však lze využít i při věstění, třeba z karet nebo pomocí kyvadla, při magických rituálech a navazování kontaktu s nehmotným světem. Mají totiž sílu otevírat naši duši vyšším duchovním rozměrům a naladit nás na tu správnou energetickou úroveň, aby měl obřad ještě větší sílu!

Magické a léčivé využití vůní je skutečně bohaté. Vyzkoušejte jejich moc i vy!

Článek pro vás připravila astroložka Mona.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Harmonie podzimní rovnodennosti: svátek Mabon Harmonie podzimní rovnodennosti: svátek Mabon

Letos oslavíme tento svátek harmonie 23. září v 8:50 ráno. Staří Keltové by nám vysvětlili, že v této...

Celý článek »