Reklama
 
Reklama
Reklama

Mámy podle horoskopu

V neděli 14. května tu máme Den matek. Nezapomeňme na kytičku pro tu svou mámu, pokud máme to štěstí, že ji máme. A nastavme si taky zrcadlo, které nám ukáže, jaké mámy jsme my.

Mámy podle horoskopu (obrázek)

10. 5. 2023 –  Beranice
Ohnivé a zábavné ženy v beranu berou i mateřství jako obrovské objevování a obohacení života. A tak to skutečně je. Ničeho se nebojí a jejich děti jsou také nebojácné. Máma jim vnáší do života spoustu podnětů, činností a zábavy. Děti mají široké obzory a rozvíjejí se. Tato máma je spíše kámoška než chůva. Je impulzivní a snadno se naštve, na to si musí dávat pozor. Snadno se i nadchne - a její dítě nemusí být věcí nadšené jako ona. Takže, Ovečky, počítejte si do deseti.

Býčice
V citech stálá, vytrvalá, hluboká Býčice je ideální mámou. Má vztah k domovu, k půdě, zahradě, domácnosti. U býků se dobře vaří a užívají se požitky života všeho druhu - nejen jídlo. Ale pěkné dovolené, divadla, kina, procházky a přátelství. Mámy v býku, pozor na rozmazlování, aby z dítěte nebyl jen požitkář. Dítě by taky mohlo být v dospělosti nemile překvapené, že je život těžší, než se zdálo. Máma v býku provází své dítě pomocí a láskou i v dospělosti.

Blíženky
Komunikativní blíženky s dítětem povídají, učí se básničky, čtou, chodí mezi děti a přátele. Podnětů je všude plno a máma i děti v podstatě neví, co dřív. Pro rozvoj dětí je to super, jen pozor, abyste je nezahltily aktivitami a netříštily jejich pozornost. Blíženky jsou volné vzdušné znamení, a tak ani své děti neomezují. Pokud se dítě nechce učit psát nebo nechce dělat domácí úkoly, máma ho nenutí, takže zde mohou oba narážet na společenský uzus. Z dětí blíženek jsou osobnosti, jen je třeba přece jen dávat nějaké hranice.

Račice
Pro rodinu zrozené račice mají často založení rodiny jako prioritu. Pokud jim tikají biologické hodiny, někoho čapnou. Ale i tak si vyberou z okolních mužů někoho perspektivního. Samozřejmě se zamilují, není to vypočítané, jen prostě nepřipouštějí variantu být single. Jsou výborné mámy, které se opravdu realizují ve výchově a péči. Odhadnou i to, aby péče bylo akorát. Musejí být obezřetné, pokud mají doma malou osobnost ve lvu, štíru nebo vahách, protože dítě je může manipulovat, než to prokouknou.

Lvice
Zářivé a společenské lvice jsou dobré matky, které ale neváhají své dítě rafnout za krkem a přenést ho tam, kde ho chtějí mít. Děti jsou zahrnuty jen tím nejlepším, protože nic nekvalitního lvice ve svém životě nepřipustí. Jedná se i o nejlepší školy, dobře postavené přátele a partnery. Lvice si musí dát pozor na dvě věci: Aby nebyla snobská a nevychovala snoba - případně se dítě bude chtít vymezit opačně a snobismus ho může vyhnat třeba i na ulici. A také na to, aby ve společnosti zářící lvice vždy a všude nezastínila dítě, pokud je potomek introvertní. Když si tohle lvice ohlídá, je tou nejlepší mámou na světě.

Panny
Pracovité panny se často v domácnosti realizují a z toho má profit celá rodina. Nažehlené košile, čisté prádlo, v hrncích navařeno, v troubě napečeno. Mámy v panně jsou i zábavné a vtipné, dělají s dětmi společně plno věcí a děti si s nimi užijí života. Horší je, pokud se máma panna realizuje v kariéře, kterou se nechá pohltit. Najme sice dětem chůvu, na kterou krásně vydělá, ale děti pak mohou při problému chodit za chůvou, a ne za mámou. Pokud si toto panna ohlídá, je vzornou mámou, jako je vzorná ve všem, co dělá.

Váhy
Zrozenkyně vah jsou moc dobré mámy - citlivé, mírné, vše řeší raději domluvou než hádkou. Pohoda rodiny je nade vše. Jsou ironické a sarkastické, takže někdy mohou potomka strefit nějakou poznámkou víc, než si myslí. Naučí ale děti svému nadhledu, a to se do života hodí - nebrat nic tak vážně. Váhy jsou nezřízeně obětavé, nemluví o tom, ale jednají. Podpora dětí je pro ně na prvním místě, ať už je dětem pět nebo padesát.

Štírky
Zrozenkyně tajemného štíra jsou hluboké ženy s tajemstvím na povrchu zachovávají konvence a zdvořilost, ale uvnitř vře vášeň a hluboké city. Dítěti jsou oddané, rozmlouvají s ním o zásadních tématech, jsou naprosto otevřené, každá procházka je i dialog o podstatných věcech. Pro štírky je důležitá spravedlnost a zásady, a to učí i své děti. Ukážou jim hodnotu práce, věrnosti, vlastní cti. Zdají se přísné, ale chtějí dát světu dobrého člověka a přesně to dělají.

Střelkyně
Hravé střelkyně dělají s dítětem bábovky, pouštějí draky, stavějí z lega, probírají první lásky. Jsou to kamarádky, nikoli chůvičky. Děti se s nimi cítí dobře a svobodně. Domů k mámě střelkyni chodí všichni kamarádi jejich dětí, obstará je, nakrmí je a mluví s nimi. Někdy se unáhlí v názoru nebo řešení situace. Děti do ničeho nenutí, ale někdy jsou její postupy pokus - omyl. Děti to však velkoryse odpouští, protože jejich máma je prostě bezva.

Kozorožky
Mámy v kozorohu jsou praktické, vždy velmi dobře zabezpečí své nejbližší. Může se zdát trochu chladná, ale kdo ji zná, a její děti ji znají, ví, že je prostě v pohodě. Nemusí stále děti objímat, aby věděly, že je miluje. Ví, co je pro děti důležité, uznává jejich osobnost a jinakost. Pokud vyvine tlak, pak „akorát“, nic nepřehání. Je to tradiční máma jako ze starých časů a většinou vyhledává dětem tradičního otce. Někdy je trochu konzervativní v názorech, ale děti si cestu vždy najdou. Mámu by nikdy neměnily.

Vodnářky
Možná vypadají jako podivínky, ale jsou napřed, takže jejich dítě vysvětluje učitelce lom světla v kapce vody či teorii relativity. Vodnářka dětem nikdy nelže, ani nezjednodušuje věci pro „jejich“ chápání. Bere dítě jako partnera do diskuse a tím její dítě opravdu je. Dítě Vodnářky nepostrádá sebevědomí a svobodu považuje za hodnotu. Někdy vychovává dítě jen máma, pokud se otec projeví jako konzervativní a osobnost matky omezuje. Dítě Vodnářky mívá špinavé triko a nudli u nosu, ale bývá šťastné.

Rybky
Citlivá rybí máma je oázou citu a laskavosti. Otevírá se málo lidem, ale děti patří mezi nejbližší, a tak je s nimi hodně propojená. Citově toto dítě nikdy nestrádá. Některým jedincům, kteří nejsou moc dotykoví, třeba blížencům, může vřelé objetí vadit, ale rybka to u svých dětí respektuje a nic jim nenutí. V pubertě může dítě cítit silnou citovou „pupeční šňůru“, kterou potřebuje přetrhnout. Tam může citová výchova trochu zazlobit - avšak láska, kterou rybka dítěti dala, v dospělosti vše napraví.

Článek pro vás připravila numeroložka Rozárka.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Jahodový úplněk ve Střelci Jahodový úplněk ve Střelci

4. června v 5: 41 dosáhne plnosti Luna ve Střelci. Je to indiánský Jahodový úplněk, nejspíš...

Celý článek »