Reklama
 
Reklama
Reklama

Měsíční kámen a jeho síla

Magický měsíční kámen v sobě ukrývá sílu Luny a pomáhá hlavně ženám, ale nejen jim!

Měsíční kámen a jeho síla (obrázek)

22. 9. 2021 –  Podlehli jste i vy magickému kouzlu polodrahokamů a léčivých kamenů? Pak byste se měli seznámit s měsíčním kamenem, který svým okouzlujícím modravým leskem a mléčnou barvou připomíná Lunu na obloze. Ale nejen to, protože měsíční kámen je s lunárními sílami taky energeticky provázán.

Měsíční kámen má taky jiné jméno, říká se mu adulár, i když to zní podstatně méně romanticky. Mezi jeho nejvýznamnější naleziště na světě patří Indie nebo Srí Lanka. Jeho typická barva je mléčně bílá a krásu získává díky výrazným duhovým odleskům, ve kterých převládají modré odstíny. Tyto odlesky jsou způsobeny tím, že v měsíčním kameni se v tenkých vrstvičkách vrství dva různé minerály. Kromě bílých měsíčních kamenů se vyskytují i různě pastelově zbarvené, například krémové. Taky ony mají typické duhové odlesky, ale díky zbarvení je jejich lesk méně výrazný.

Pro koho se nejvíc hodí

Podle zvěrokruhu se měsíční kámen nejlépe hodí ke znamení Raka, které souvisí s Měsícem, a taky ke znamení Ryb. Obě tato znamení se totiž vyznačují velkou citlivostí, vnímavostí a intuicí, jsou tedy blízké lunárním energiím. Ale to neznamená, že by měsíční kamen byl pro jiná znamení méně užitečný.
Souvislost znamení a kamene je totiž pouze orientační a při výběru toho správného léčivého kamene pro vás je nejlepší důvěřovat své intuici a tomu, co vás přitahuje a láká. Jestliže však hledáte dáreček, pak je měsíční kámen, hlavně ve špercích, naprosto ideální pro ženy narozené v Rybách a Raku. Hodí se taky Štírkám, Váhám a Pannám.

Měsíční kámen je však užitečný pro úplně každou ženu bez ohledu na datum narození, protože pomáhá harmonizovat ženskou energii a podporuje ji. Zklidňuje rozbouřené emoce a zároveň pomáhá napojit se na svoji citlivost a vnímavost. Pomáhá i při ženských záležitostech, jako je těhotenství nebo otěhotněni, přechod či problémy s menstruací.

I když je měsíční kámen hodně „ženským“ drahokamem, může být velmi užitečný také pro muže. V dnešní době má hodně mužů problém projevit své emoce a napojit se na své skutečné pocity. Právě po ně je měsíční kámen velmi užitečný jako pomocník pro zkoumání a pochopení své citové stránky.

Léčivé použití a nošení

Pro léčivé účinky měsíčního kamene na ženskou stránku stačí, když ho nosíte u sebe, například v podobě krásného šperku, který navíc podtrhne vaši ženskost a krásu, ať už je to náhrdelník, náušnice nebo prsten. Decentní přívěšek nebo náramek s měsíčním kamenem si mohou dopřát i pánové a je to ideální dáreček pro každého muže, který má problém s potlačováním svých citů nebo naopak má v citech zmatek. Z jeho zklidňujícího účinku se mohou těšit i hyperaktivní děti, i pro ně je velmi vhodné ho nosit jako přívěšek. Kdo není zvyklý nosit šperky, může nosit líčivý kamínek jen tak v kapse nebo v plátěném pytlíčku jako amulet.

Kromě emocí a ženských potíží má měsíční kámen blahodárný účinek na hormonální systém a pomáhá vyrovnávat jeho nerovnováhy. Napomáhá správnému fungování šišinky a upravuje taky fungování biorytmů. Velmi užitečný je pro lidi trpící nespavostí. Napomáhá trávení a zvyšuje imunitu vůči nachlazení a chřipkám.

Měsíční kámen však má ještě i jednu další výjimečnou schopnost - podporuje a rozvíjí věštecké schopnosti, intuici a napomáhá duchovnímu růstu. Dokonce se říká, že jeho nošení přináší živé sny s hlubším poselstvím, hlavně za úplňku.

Aby měl váš měsíční kámen co nejlepší účinky, nezapomeňte o něj pečovat. Energetické čištění kamene nebo šperku s ním provádějte omytím pod proudem čisté tekoucí vody. Energetické nabíjení měsíčního kamene je nejlepší, jak jinak, pod svitem Luny. Nechejte ho na okně přes noc, když září Měsíc, který je ve fázi dorůstání. Díky tomu bude jeho síla ještě větší!

Článek pro vás připravila kartářka Jasmína.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

5 děsivých tajemství o Halloweenu 5 děsivých tajemství o Halloweenu

Halloween - anglosaský svátek, který si urputně dobíjí své místo i u nás. Místo Dušiček tak spousta...

Celý článek »