Reklama
 
Reklama
Reklama

Novoluní a vaše znamení zvěrokruhu

Magická síla Novoluní přináší zklidnění a odpočinek, ale taky hluboké vnitřní proměny. Víte, který Nov v roce 2022 bude pro vás nejdůležitější?

Novoluní a vaše znamení zvěrokruhu (obrázek)

27. 12. 2021 –  Měsíční fáze novu je trochu tajemná a neznámá. Je jediná, kterou na obloze nevidíme, a můžeme si jen domýšlet, kdy přesně vrcholí, pokud se tedy nepodíváme do lunárního kalendáře. Po několik nocí kolem samotného novu totiž srpek Měsíce na obloze vůbec nespatříme. Jsou to noci temné až strašidelné, hlavně teď v tmavší polovině roku. Pokud se vzdálíme z dosahu umělého osvětlení, bude nám po mnoho hodin dělat společnost jen černočerná tma - a magický svit tisíců hvězd nad námi...

Tajuplné a neznámé novoluní však působí stejně mocnou silou jako jeho zářivý protějšek úplněk. Jsou to dvě strany stejné mince. Zatímco o úplňku energie ve vnějším světě vrcholí a všechno je neklidné, novoluní představuje stažení se dovnitř, vnitřní ticho a klid, chvilku zpomalení až zastavení se, odpočinek. Úplněk je vrcholem měsíčního cyklu Luny a novoluní je jeho začátkem a koncem zároveň. Stará Luna se proměňuje na novou, začíná se psát nový kruh.

Nov je časem odpočinku ve vnějším světě a časem transformace ve světě vnitřním. Proto taky může být někdy náročný na psychiku. Jsme bez energie, chybí nám motivace, propadá nás zasmušilost a pesimismus. Nejlepší však je nechat to plynout, je to přirozené a nejen tělo, ale hlavně duše tu chvilku prázdnoty a klidu potřebuje. Z nicotnosti novu pak s dorůstajícím srpkem Luny povstane nová motivace a aktivní síla, jako fénix z popela.

Výjimečný nov blízko vašich narozenin

Každé novoluní je ovšem jiné a stejně jako úplněk se vždy nachází v jiném znamení zvěrokruhu. Určit které to zrovna je nemůže být jednodušší - Měsíc v novu je vždy a pokaždé v tom stejném znamení, jako je zrovna Slunce. Když je tedy Slunce ve Střelci, je ve Střelci i nov toho měsíce.

Podle toho, ve kterém ze dvanácti znamení zvěrokruhu jste se narodili, na vás působí každý nov nějak jinak. Nejsilnější je ten, který je ve vašem znamení - tedy ve většině případů novoluní nejbližší k vašim narozeninám. Jestliže jste se ovšem narodili blízko k přelomu dvou znamení, například jste Štír kolem poloviny listopadu, již tedy ovlivněný Střelcem, může být nejbližší nov k vašim narozeninám někdy již v sousedním znamení. Tehdy budou na vás hodně silně působit oba dva po sobě následující novy - ten ve vašem znamení i ten co je kousek od vašich narozenin.

Čas vnitřní očisty a znovuzrození

Tyto silné novy se mimořádně hodí pro meditace a hlubokou relaxaci. Můžete si taky dopřát očistný půst, který se konec konců velmi hodí i během kteréhokoliv jiného novu. Tato doba je pro vás velmi silná a jste v mimořádně intenzivním spojení se svojí vlastní duší. Nesnažte se však tou dobou dělat nic aktivního - dokonce ani aktivně přemýšlet nad tím, co chcete v životě dělat. Mohlo by to totiž skončit špatnou náladou, protože motivace a novoluní - to moc nejde dohromady! Raději si dopřejte maximálně klidný a relaxační čas jen pro sebe. Ať už je to koupel, svíčky, aromaterapie, vaše oblíbená klidná hudba, různé meditační a uvolňující cvičení - právě nyní si vám to prospěje víc než kdy jindy! Tyto magické novy ve vašem znamení jsou totiž něco jako znovuzrození vaší duše a hluboká energetická očista!

Velkou sílu však pro každého z nás mají i jiné novy v roku. Jsou to především ty, které jsou ve vašem měsíčním znamení, a pak ty, kdy je Luna ve stejném znamení jako je váš ascendent. Tedy pokud jste Lev s Lunou v Kozorohu a ascendentem v Býku, pak pro vás bude nejsilnější nov v červenci nebo srpnu, pak v prosinci nebo lednu a do třetice ještě v dubnu nebo květnu.

Na magickou sílu novu jsou nejcitlivější ženy, ale i muži se mohou touto dobou cítit jaksi „zpomaleně“, i když si to třeba nepřiznají. Naladit se na magickou sílu novu je užitečné pro každého z nás!

Novoluní roku 2022:
Novoluní v Kozorohu - 2.1.2022, v 19:33
Novoluní ve Vodnáři - 1.2.2022, v 6:45
Novoluní v Rybách - 2.3.2022, v 18:34
Novoluní v Beranu - 1.4.2022, v 8:24
Novoluní v Býku - 30.4.2022, ve 22:27
Novoluní v Blížencích - 30.5.2022, ve 13:30
Novoluní v Raku - 29.6.2022, ve 4:52
Novoluní ve Lvu - 28.7.2022, v 19:54
Novoluní v Panně - 27.8.2022, , 10:16
Novoluní ve Vahách - 25.9.2022, ve 23:54
Novoluní ve Štíru - 25.10.2022, ve 12:48
Novoluní ve Střelci - 23.11.2022, ve 23:57
Novoluní v Kozorohu - 23.12.2022, v 11:16

Článek pro vás připravila astroložka Mona.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Slunce vstupuje do znamení Panny Slunce vstupuje do znamení Panny

První závan podzimu přichází spolu se znamením Panny 23. srpna 2022 v 5:17. Připravte se na to, co nám...

Celý článek »