Reklama
 
Reklama
Reklama

Nový rok jako nový začátek

Nový rok má mocnou energii, která vám pomůže zbavit se všeho starého a posunout se na novou úroveň. Ale pozor, není to o předsevzetích!

Nový rok jako nový začátek (obrázek)

29. 12. 2021 –  Vítání nového roku patří mezi nejstarobylejší lidské svátky. Nikoliv ovšem v té podobě, kterou známe dnes, a taky nikoliv vždy ve stejném datu. Technicky vzato, v koloběhu roku neexistuje žádný konec a začátek, běh času je nekonečný. Člověk však ve své duši cítí potřebu oddělit jednotlivé roční cykly od sebe, vyznačit v kalendáři bod, kdy se jeden kruh uzavírá a nový se začíná psát - i když ve skutečnosti to nejsou uzavřené kruhy, ale spíš nekonečná spirála, a my jenom vstupujeme na její novou úroveň.

Nový rok se na různých místech a v různých dobách slavil různě. Třeba Čínský nový rok se dodnes slaví vždy o novoluní na přelomu ledna a února. Staří Římané ho vítali na začátku března, s příchodem nového jara, a Keltové zas začátkem listopadu, s ukončením zemědělského roku a příchodem zimy. Náš Silvestr se ve svém datu odvíjí od zimního slunovratu, tedy jedná se o solární - sluneční Nový rok, kdy rozhodujícím je pohyb Slunce a nový cyklus se začíná počítat, když se dny začínají prodlužovat.

A věděli jste, že pro astrology je „Novým rokem“ naopak jarní rovnodennost? Tehdy Slunce vstupuje do znamení Berana, které je ve zvěrokruhu jako první, zatímco předcházející Ryby jsou poslední. Souvisí to s tím, že Beran je nositelem nové životní energie, která se v přírodě projevuje právě začátkem jarního růstu všeho živého. Naopak Ryby jsou po energetické stránce takovou symbolickou tečkou za zimou a za uplynulým rokem, kdy bychom měli zpracovat poslední záležitosti, které ještě nějako souvisely s událostmi uplynulého roku, a pak už se dívat jenom kupředu!

Magické datum dvou jedniček

Pro většinu světa však je Novým rokem právě první leden, a toto datum proto v sobě nese nejmocnější energií nových začátků. Tuto sílu mu dodává kromě blízkého zimního slunovratu taky soustředěná energie miliard lidí, kteří ve stejné době uzavírají staré a začínají nové. Vyjadřuje to i numerologie dvěma jedničkami v tomto datu - byť jde jen o naše lidské rozhodnutí, že to bude právě teď. Přesně takhle totiž funguje magie - když si člověk ve své mysli něco vytvoří, pak se to taky stane! A čím více lidí udělá to samé ve stejný čas, tím větší sílu to bude mít! Tak se svezte na této vlně a přineste novou energií do svého života!

Dáváte si novoroční předsevzetí? A daří se vám je dodržovat? Nový rok je k tomu sice energeticky jako stvořený, ale přece jen je myšlenka jednotlivých „předsevzetí“ trošku zjednodušená. Třeba, že zhubnete, přestanete kouřit nebo začnete každý den běhat. A velké části z nás se to nakonec stejně nepovede - nejste v tom sami! Jsou to totiž jenom jednotlivé plány, ale pokud se vám nepovede nastavit na nový začátek celou vaši mysl, je docela pravděpodobné, že se na to časem stejně vykašlete. Všechna čest světlým výjimkám!

Nový kruh v nekonečné spirále

Vraťme se k tomu, co jsme si řekli na začátku - čas je vlastně taková spirála. Na jedné straně je zde lineární pohyb, tedy po nekonečné čáře pořád kupředu, nikdy se nevrací zpátky. Tento pohyb odpovídá na energetické úrovni mužskému principu. A zároveň zde máme cyklický pohyb, tedy koloběh, tvar kruhu, kdy se vždy znova vrací jaro, léto, podzim a zima, střídá se den a noc, Luna dorůstá a couvá. Tyto koloběhy času odpovídají ženskému principu. A když se spojí do jednoho kruh a nekonečná čára, vzniká nám právě symbol spirály.

Energie Nového roku nám přináší jedinečnou příležitost přeladit se na „novou úroveň“. Sami za sebe si ve svém životě uzavřít staré kolečko spirály, být opět na stejném místě jako loni, a zároveň mnohem moudřejší a bohatší na zkušenosti. Opět jsme v bodě nula. Nedělejme si iluze, že letos už neuděláme žádné chyby a všechno bude dokonalé. To je problém, který právě stojí za neúspěchem spousty předsevzetí. Energie Nového roku je spíš o vnitřní očistě - vypustit z duše nahromaděné starosti a trápení minulého roku a dívat se do budoucna!

Přejeme vám do Nového roku 2022 hodně štěstí!

Článek pro vás připravila kartářka Hanka.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Ideální povolání podle znamení Ideální povolání podle znamení

Uvažujete o změně kariéry? Nebo si vaše děti vybírají školu? Zvěrokruh vám napoví, jaká práce k vám...

Celý článek »