Reklama
 
Reklama
Reklama

Pět živlů čínského horoskopu

Víte, který živel vládl roku vašeho narození? Jací jsou lidé, kteří se narodili pod vlivem dřeva, kovu, ohně, vody a země? Čínská astrologie vám to prozradí!

Pět živlů čínského horoskopu (obrázek)

14. 7. 2021 –  V Číně mají živlů víc

Když se v esoterice řeknou živly, vybaví se většině z nás v mysli oheň, voda, země a vzduch. S těmito čtyřmi mocnými živlovými sílami pracuje naše klasická západní astrologie a mystika. Živly nejsou myšleny pouze ve svém doslovném významu, ale také přeneseně - oheň symbolizuje energii, voda pocity, vzduch myšlenky a země materiální svět.

Když se však podíváme o pár tisíc kilometrů směrem na východ do Číny, najdeme v jejich tradičních naukách živlů hned pět. Některé se jmenují stejně a některé jinak: mezi pět živlů čínské astrologie patří oheň, voda, země, dřevo a kov.

Který je ten váš?

Každý z nás má svůj čínský živel, který odpovídá vašemu roku narození. Všechny kombinace dvanácti čínských znamení a pěti živlů se vystřídají v šedesátiletém cyklu. A tak můžete být například Dřevěný Kůň, Ohnivá Krysa nebo Kovový Pes.

Jaký je váš čínský živel podle roku narození zjistíte snadno. Pokud se rok vašeho narození končí na číslice 0 nebo 1 (třeba 1970, 1971, 1980, 1981), je vaším živlem kov. Roky s dvojkou a trojkou na konci patří živlu vody. Číslice čtyři a pět na konci letopočtu, to jsou roky živlu dřeva. Šestka a sedmička zas znamenají živel ohně. A nakonec osmička nebo devítka na konci vašeho roku narození prozrazují, že vaším čínským živlem je země.

Pokud jste se ovšem narodili v měsících leden nebo únor, musíte se podívat, který přesně den byl čínský Nový rok v roce vašeho narození. Je totiž možné, že podle čínské astrologie patříte ještě k předchozímu roku.

Kov, voda, dřevo, oheň, země - jací jsou?

Kovový živel je odvážný, ambiciózní, nezávislý a disciplinovaný. Ví, co chce, má rád, když jsou věci jednoduché a jasné, disponuje velkou vnitřní sílou a je náročný. K lidem přistupuje s respektem, ale citově se příliš neváže, takže může působit trochu chladně. Má ovšem vysoké morální standardy. Když něco dělá, umí být velmi cílevědomý a na sebe i na ostatní lidi přísný. Barva živlu kovu je bílá a jeho stylem, třeba v bydlení či oblečení, je jednoduchost, minimalismus a čisté linie.

Lidé vodního živlu jsou pozorující a diplomatické povahy, ve kterých se spojuje klid s vnitřní sílou. V životě jsou spíš pasivnější a někdy je pro ně těžké se rozhodovat. Rádi tráví čas o samotě a mají bohatý vnitřní život a hluboké pocity. Mají silnou intuici a mezi jejich silné stránky patří také přizpůsobivost, ale zároveň dovedou být hodně vytrvalí. Barva vodního živlu je modrá a černá a styl vyjadřující vodní element je pohodlný a romantický.

Živel dřeva je velkorysý, praktický a přizpůsobivý. Je vždy připraven růst a rozvíjet se, pouštět se do nových věcí. Zároveň se však stejně jako strom zůstává držet svých pevných kořenů, protože ví, že s nimi se mu bude růst nejlépe. Je společenský a přátelský, občas může na lidi trochu tlačit a překročit jejich hranice, ale umí být i trpělivý. Má výborné vůdčí schopnosti. Barvou dřeva je zelená a jeho styl je moderní, s tvary táhnoucími se do výšky.

Ohnivý živel je dynamický, vášnivý a plný síly. Tito lidé jsou velmi tvořiví a plní nevyčerpatelné energie. Jsou spontánní, dobrodružní a v životě mají rádi výzvy. Ve vztazích jsou vřelí a otevření, ale často potřebují být centrem pozornosti, jinak jim hrozí špatná nálada. Vyznačují se také netrpělivostí a impulzivním temperamentem. Barvou ohně je, jak jinak, červená a jeho styl se vyznačuje ostrými tvary a extravagancí.

A nakonec živel země, to jsou lidé praktičtí, odpovědní, stabilní a čestní. Zkrátka povahy, na které je vždy spolehnutí a můžete se o ně s klidem opřít! Jsou klidní, trpěliví a rádi pečují o ostatní, někdy snad i více, než by bylo potřeba. Jsou dobří v plánování, trochu konzervativní a neradi riskují. V životě oceňují jistoty a rádi se také podílí na jejich vytváření. Barvou zemského živlu je žlutá a hnědá, a styl, který tento živel nejlépe vystihuje, je venkovský, útulný a plný hezkých detailů.

Článek pro vás připravila astroložka Karmen.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Červencový Úplněk ve Vodnáři Červencový Úplněk ve Vodnáři

24. července ve 4: 36 ráno nastane úplněk ve Vodnáři. Je možné, že už pár dní předem pocítíte změnu ve...

Celý článek »