Reklama
 
Reklama
Reklama

Planeta Chirón ve znamení Berana

Léčitel Chirón nás nutí pohlédnout na vlastní bolest. Jde o planetu, pod jejímž vlivem jsme dříve nebo později nuceni udělat nepopulární rozhodnutí. Upřít jasný reflektor na věci, o kterých jsme nechtěli mluvit ani s nejbližšími. Pohlédnout na ně, analyzovat je a opustit je. Tato léčba bolí. Ale je účinná.

Planeta Chirón ve znamení Berana (obrázek)

28. 11. 2022 –  Moudrý kentaur Cheirón...

Tak začíná stará řecká báje o léčiteli Cheirónovi, nebo také Chironovi. „Moudrý kentaur Cheirón vychoval Asklépia na svazích Pélia...“ říká vám to něco? Asklepios je patron lékařů. Své vědomosti se naučit od této zvláštní bytosti, napůl koně a napůl člověka. Cheirón byl laskavý a uměl léčit jakkoli velkou bolest. Jedné, co z vůle bohů nedovedl, bylo léčit své vlastní rány. To mu nebylo dáno. Během svého láskyplného života, kdy se staral o ostatní, zjistil, že mu pomáhá - pomáhat druhým! I když mu bylo dáno trpět, jeho život učinila snesitelným a plným láska a pomoc, kterou rozdával.

Kometa, nebo planeta?

Planetka, která se jmenuje podle této bájné bytosti, byla objevena roku 1977. Od té doby se s ní začalo pracovat i v rámci horoskopů, což však neznamená, že by do té doby nepůsobila. Abychom byli přesní, mluvíme sice o vlivu planet, ale ve skutečnosti neovlivňují náš život ony. Jsou jen viditelným znakem vesmírného řádu, asi tak, jako je splávek na vodě známkou, zda zabírá či nezabírá ryba. Háček a rybu v hlubině nevidíme. A tak i Chirón a ostatní planety jsou známkou vesmírných energií, které řídí přírodu a celé světy. Tato planetka má kolem sebe plynný obal, který je typický pouze pro komety, avšak nemá „ohon“, na jaký jsme u komet zvyklí. Její dráha je dost excentrická a mění se, nicméně zachovává pravidelnost 55 let oběhu. Astronomové nedovedou tento vesmírný jen vysvětlit, a o tom, zda se jedná o kometu nebo planetu, se vedou polemiky.

Chirón v Beranu

Roku 1988 vstoupil Chirón do prvního znamení horoskopu, a to Berana. Zdrží se v něm až do roku 2027. Beran funguje mezi znameními jako „čerstvý zrozenec“, někdo, kdo má čerstvý, neotřelý pohled na svět, je plný energie, ze všeho je nadšený a jeho oči nejsou unavené životem. Proto vnímá všechnu krásu světa jako zázrak. Zároveň je jakoby nezkušený, hledá svou cestu, dělá i chyby, je impulsivní. Musí si vyzkoušet různé věci, dobré i špatné, aby přišel na to, kým je. Tím, že Chirón se bude držet v Beranu, dává nám všem tuto šanci - vidět sebe i svůj život novýma očima a překlasifikovat věci, které ze zvyku vidíme určitým způsobem. Můžeme se zbavit slupek, které k nám nepouštějí lásku druhých lidí, kterými se preventivně chráníme. Tyto obranné vrstvy jsme si vytvořili sami. Může nám pomoci zbavit se vzorců, jež nás nutí chovat se dokola určitým nacvičeným či vnuceným způsobem. Pokud opakujeme stále stejné chyby, vracejí se nám do života v závažnějších podobách. Chirón v Beranu rozbije vše staré a vyzývá vás, abyste se podívali na staré rány, křivdy, ublížení v dětství, dávné strachy, zbabělost věřit v dobro, mylné přesvědčení, že si nezasloužíme nic dobrého. Kdo nám to poprvé řekl? Kdo nám to opakoval? Máme šanci to skutečně uvidět, říci AHA a odhodit tento vzorec jako nepotřebný. I za tu cenu, že budeme jitřit staré rány. Stojí to za to!

Retrográdní Chirón

To však není vše, co nám tato planetka a kometa v jednom přináší. Určité omezené období se Chirón nachází ve zpětném chodu. Toto období trvá od 19. července 2022 do konce prosince 2022. Nazýváme to retrográdní pohyb. Co to znamená? To, že průmět tělesa do roviny ekliptiky se pohybuje v opačném směru, než se pohybují planety Sluneční soustavy. Jde o jasný pokyn. Vraťte se ke svým kořenům. Vyčistěte a vyhoďte vše, co vám neslouží k dobrému. Traumata, bolesti, utrpení a rány VÁS NEDEFINUJÍ! To nejste vy. Vy jste víc, jste duch života, kterého moudrý vesmír nechat vtělit do těla a zrodit na tuto Zemi. Vy jste mu za to stáli, aby vás stvořil. Je tu pro vás nabídka toho nejkrásnějšího života, té největší vesmírné lásky. Jen kývněte, řekněte ano, já přijímám. A pomocí Chiróna a jeho zpětného chodu nalezněte TO, CO NEJSTE VY, a vyhoďte to. Všichni máme nyní velkou šanci!

Článek pro vás připravila numeroložka Eliška.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Sněžný úplněk – únor Sněžný úplněk – únor

Únorový úplněk se nazývá podle severoamerických Indiánů „sněžný“. Býval a stále je...

Celý článek »