Reklama
 
Reklama
Reklama

Půstem k očistě těla i duše

Půst může být kratší nebo delší, může to být hladovka nebo jen přestávka od masa, ale vždy nám prospívá - a to nejen fyzicky, ale i psychicky!

Půstem k očistě těla i duše (obrázek)

2. 12. 2019 –  Pauza od jídla prospěje vašemu tělu

O tom, že dát si přestávku od jídla je zdravé pro vaše tělo, jste již určitě slyšeli. Pomocí půstu se tělo očistí od škodlivin a toxinů, které se v něm nahromadily, a tím se výrazně napomáhá procesům uzdravování a léčení téměř všech zdravotních potíží, které si jen dovedete představit!

Půst může mít různou délku a přísnost - od jednoho dne bez jídla, ale s ovocnými a zeleninovými šťávami, až po několikatýdenní hladovku pouze o vodě, a ti nejodvážnější si troufnou dokonce i na půst bez vody. Extrémnější a velmi dlouhé formy půstu ovšem zdaleka nejsou vhodné pro každého a zvládne je pouze silný a odolný organismus, kterému sice mohou výrazně pomoct, ale pustit se do toho si přece jen vyžaduje určitou přípravu, velkou opatrnost a rozhodně to není pro každého!

Naproti tomu jednodenní postní očistu si může naordinovat téměř každý z nás, přičemž je potřeba věnovat pozornost dodržování pitného režimu. Dopřejte si ho tedy čas od času i vy! A kdy se do půstu pustit? Lunární kalendář napovídá, že ideální pro jednodenní půst jsou dny novoluní nebo úplňku! To jsou dny, kdy silná energie Měsíce podporuje přirozenou schopnost našeho těla očistit se ode všeho špatného.

Očista těla znamená očistu ducha


Půst však není pouze očistou pouze pro vaše tělo - jeho smysl je mnohem hlubší, a proto taky byl odedávna přítomen v nejrůznějších kulturách po celém světě. Tělo a duše jsou navzájem propojeny mnohem více, než si běžně uvědomujeme, a proto si během půstu očišťujeme od všeho špatného nejen naše tělo, ale taky naši duši.

To vám konec konců jistě potvrdí každý, kdo někdy půst držel, obzvláště ten delší. Po několika dnech bez jídla začne mít člověk pocit, jako kdyby se vznášel, jeho myšlenky jsou najednou mnohem lehčí a pozitivnější, a pokud se vydrží postit dostatečně dlouho, dostane se nakonec do fáze, že mu jídlo vlastně přestane chybět a uvědomí si, že už ani necítí hlad. A mysl i pocity se vznáší v úplně jiných výšinách, než si dokážete po dobrém nedělním obědě s řízkem a dezertem vůbec představit!

A co třeba předvánoční půst bez masa?

Postit se však nemusí nutně znamenat úplnou hladovku - je jasné, že ne každého ta představa láká! Ale jsou i jiné varianty. Vzpomeňte si třeba na křesťanskou tradici čtyřicetidenního velikonočního půstu, a na postní období adventu, které se končí až příchodem vánoc. Ještě před stoletím byl tento zvyk běžnou součástí života našich babiček a prababiček - a udržel se tak dlouho právě proto, že má svůj hlubší duchovní smysl!

Postní období v koloběhu roku znamenalo, že se lidé zřekli konzumace masa, ale taky dalších těžších a mastných pokrmů, sladkostí, jedlo se méně, abstinovalo se od alkoholu - zkrátka, dnešními slovy, lidé více dodržovali zásady zdravé životosprávy! Ale nedělali to kvůli sému zdraví, i když to jistě bylo příjemným vedlejším efektem. Hlavním důvodem proč se postit byla duchovní očista, zde v křesťanském smyslu slova, ale křesťanství stejně jako asi všechna náboženství světa velmi dobře vědělo a ví, jak pozitivně působí střídmost v jídle na lidského ducha. Konec konců, podobné tradice najdeme i jinde ve světě. Takže nemusíte být ani věřící, abyste se inspirovali a udělali pro sebe třeba to, že si dopřejete před vánocemi pár odlehčených týdnů bez masa a sladkostí!

Potřebujeme vůbec jídlo?


Pokud vám pořád ještě myšlenka dobrovolně se omezit v jídle nahání husí kůži, pak jste nejspíš ještě neslyšeli o breathariánech! Tento název pochází od anglického slova „breathe“ které znamená dýchat, no a dál už je to odvozeno podobně jako slovo „vegetarián“. Breathariáni jsou lidé, kteří tvrdí, že se naučili žít úplně bez jídla, někteří údajně nepozřeli ani sousto již několik let! Otázkou je, nakolik jim to můžeme věřit, protože jen málokterému z nich se zatím povedlo předložit dobré důkazy, že si přece jen potají občas něco nezobne!

No dobře, řeknete si, a odkud takový breatharián bere energii? Odpověď zní, že tajemným nehmotným „jídlem“, které máme všichni k dispozici, je takzvaná prána - všudypřítomná životní energie, kterou lze nasávat pouhým dechem! A jaké to má teprve pozitivní účinky na duchovní růst! Tak se tedy zhluboka nadechnete a dobrou chuť! Je tato představa pro vás už trochu silné kafe? To nejspíš ano. Ale nemáte už přece jen trochu jiný pohled na to, jestli si dnes dáte řízek, nebo raději pouze salát?

Článek pro vás připravila numeroložka Adriana.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Kundalini - hadí síla ve vašem těle! Kundalini - hadí síla ve vašem těle!

Je to síla, která ve vás dřímá jako spící had, ale můžete ji probudit a pak prostoupí celým vašim tělem...

Celý článek »