Reklama
 
Reklama
Reklama

Retrográdní Jupiter

Královská planeta Jupiter od 4. září až do konce roku couvá, a dává nám tak příležitost vrátit se ke starým projektům a příležitostem. Co od toho můžete čekat?

Retrográdní Jupiter (obrázek)

4. 9. 2023 –  Jupiter je největší planetou Sluneční soustavy a nese jméno antického krále bohů, ve starém Řecku známého taky jako Zeus. Proto je i jeho působení v horoskopech opravdu velkolepé: Jupiter je planetou úspěchu, růstu a rozvoje. Jeho postavení ve vašem horoskopu narození například určuje, v čem se vám v životě nejvíc daří a kde máte nejlepší možnosti seberealizace.

Couvání planet není vždy jen špatné!

Tak jako všechny planety, i Jupiter se pravidelně dostává do období, když je retrográdní, tedy při pohledu na oblohu ve zvěrokruhu zdánlivě couvá, místo aby se posunoval jak obvykle kupředu. Děje se to každoročně na několik měsíců.

Když je některá planeta retrográdní, pak ve sféře jejího vlivu můžeme čekat zpomalení, návraty do minulosti a často i různé zádrhele. Ale couvající Jupiter se od některých jiných obávaných retrográdních planet v mnohém liší. Zatímco taková retrográdní Venuše přináší komplikace v lásce a retrográdní Merkur komplikuje komunikaci, u retrográdního Jupiteru se můžeme těšit na příjemné a přínosné období života!

Čas vylepšit si život

Retrográdní Jupiter nás letos bude provázet od 4. září a skončí se přesně na Silvestra. Po celou tuto dobu bude ve znamení Býka. Poslední třetina roku 2023 nám tedy přináší možnost přeorganizovat si život k lepšímu, a to díky vlivu Býka hlavně v materiální oblasti včetně například bydlení, péče o tělo a stravování, a samozřejmě taky financí.

Díky couvajícímu Jupiteru se snadno můžeme vrátit ke starším nápadům a plánům, které jsme z nějaké příčiny nechali ležet ladem. S potěšením zjistíme, že ještě není na nic pozdě a že příležitosti a možnosti, nad kterými jsme kdysi uvažovali, pořád existují.

Klidný a pomalý podzim

Teď budeme mít dostatek času a klidu přehodnotit svá rozhodnutí a směrování, dát si do pořádku finanční záležitosti, popřemýšlet nad dalším kariérním směřováním a podobně. Ale taky věnovat se sami sobě a dopřát si příjemný a zdravý životní styl, který vás bude bavit.

Když Jupiter couvá, můžeme si konečně dovolit trochu zvolnit tempo a odpočinout si od neustálé honičky za úspěchy a postupem kupředu. I dobrého moc škodí, takže si dopřejte klidnější a pohodový podzim a vraťte se k věcem, které vás zajímají, ale nebyl na ně čas. Právě na to je retrográdní Jupiter jako stvořený!

Článek pro vás připravila kartářka Ludmila.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Harmonie podzimní rovnodennosti: svátek Mabon Harmonie podzimní rovnodennosti: svátek Mabon

Letos oslavíme tento svátek harmonie 23. září v 8:50 ráno. Staří Keltové by nám vysvětlili, že v této...

Celý článek »