Reklama
 
Reklama
Reklama

Rituály očisty a nových začátků

V životě jsou krásné chvíle, kdy dostaneme příležitost začít znovu. Jak se zbavit starých problémů, aby se s vámi už dál netáhly?

Rituály očisty a nových začátků (obrázek)

27. 4. 2022 –  Určitě to znáte. Ve vašem životě zavane svěží vánek a konečně se odhodláte ke změnách, o kterých jste dlouho snili. A těšíte se, že teď už bude všechno jen krásné!

Přestěhujete se na nové místo. Dáte výpověď v nenáviděné práci a začnete podnikat. Odejdete z nefunkčního vztahu nebo manželství. Nebo si zkrátka jen dáte předsevzetí, že odteď přestáváte kouřit nebo se začínáte zdravě stravovat. Nové začátky mají v životě různé podoby, ale spojuje je skvělý pocit a naděje do budoucna.

Nový život, staré problémy

Jenomže, ejhle. Kolikrát se vám již stalo, že jste se slavnostně odhodlali k velkým změnám, jenomže brzy jste opět spadli do nějakého otravného stereotypu, i když třeba trochu jiného, než byl ten předchozí. Do nové práce chodíte po čase se stejnou nechutí jako do té staré. V novém vztahu to začne brzy skřípat podobně jako v tom starém. A do nového bydlení si přenesete přesně ty zlozvyky, které jste chtěli nechat za sebou.

Háček je v tom, že často sice změníme vnější okolnosti, jenomže vnitřní nastavení naší duše se nezmění. Protože to se mění jen velice neochotně a obvykle má sklon sklouzávat do starých vyšlapaných cestiček. A tak k sobě opět přitáhneme stejné problémy, jen v „bleděmodrém“, jak se říká.

Zbavte se starého a nechtěného!

Abychom skutečně nechali minulost minulosti a mohli vykročit kupředu s lehkostí a bez starých problémů, potřebujeme magický rituál! Ten vás osvobodí od špatných energií a zpečetí vaše odhodlání začít s čistým štítem.

Tyto rituály mají mnoho podob, ale vždy v nich symbolicky ničíme to staré a špatné. K tomu vám poslouží magická síla čtyř živlů. Nejčastěji je to oheň, ať už v podobě vatry nebo svíčky. V něm spálíte symboly starého života. Nepište si na papírek všechno špatné, čeho se chcete zbavit, a spalte to!

Máte doma předměty, které vám připomínají staré traumatické období? Například dárky od bývalého partnera, staré fotky, věci ze staré práce, zbytky léků po nemoci, která je snad již nadobro pryč, nebo věci z domácnosti, které vám připomínají rodinné hádky. Dejte je pryč a obřadně je spalte! Nebo můžete tyto věci darovat tekoucí vodě v řece, či zakopat do země někde v lese. Samozřejmě s ohledem na životní prostředí, plastové a kovové věci raději obřadně rozbijte a zničte, a zbytky hoďte do koše daleko od vašeho domu.

Očistěte se magickými živly

Živlová magie vám pomůže očistit vaše tělo od špatných energií, aby se už s vámi dál netáhly. Nejčastěji k tomu slouží oheň a voda. Součástí rituálu může být očistná koupel, ať už ve vaně s vonnými oleji, nebo venku v řece. Očistu ohněm provádíme tak, že projdeme mezi dvěma řadami zapálených bílých svíček. Nebo venku v přírodě mezi dvěma ohýnky. Síla vzduchu vás očistí, když se postavíte ve větru na kopec či skálu, rozpažíte ruce a na chvíli v meditaci zavřete oči.

Po provedení každého rituálu nového začátku je naprosto nezbytné převléct se do zcela čistého oblečení od hlavy až k patě, a to staré hodin do praní. To proto, že na oblečení ulpívají energie, které by vás mohly stáhnout zpátky do starých vzorců chování.

Energie ukrytá ve vlasech

Odedávna je symbolem nového začátku stříhání vlasů. Vlasy totiž zachycují energie z doby, ve které vyrostly.

Jestliže máte dlouhé vlasy, které vám rostly v době, když jste prožívali třeba nešťastné manželství, možná bude dobrý nápad jít nakrátko. Samotné ustřižení vlasů byste měli provést vy sami jako magický rituál, nejlépe u zapáleného ohně, kterému pak vlasy darujete. Pokud nemáte kde zapálit oheň, zakopejte je venku do země. To, co vám zůstalo na hlavě, pak už samozřejmě může doladit kadeřnice. Pánové mohou provést něco podobného i s vousy.

Možná svůj účes měnit nechcete, v tom případě si alespoň symbolicky ustříhněte pár pramínků a ty vhoďte do ohně. I to stačí k uvolnění starých energií a symbolické očistě vašeho života!

Článek pro vás připravila astroložka Helga.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Slunce vstupuje do znamení Blíženců Slunce vstupuje do znamení Blíženců

Pozdní jaro bude pod vládou veselých Blíženců, Slunce vstoupí do tohoto znamení 21. května 2022 ve 3:23...

Celý článek »