Reklama
 
Reklama
Reklama

Romantika svatého Valentýna

Když se naši předkové zamilovali, často měli smůlu! Víte proč? Prozradíme vám, co možná nevíte o dějinách lásky, a která znamení si užijí nejkrásnějšího Valentýna!

Romantika svatého Valentýna (obrázek)

10. 2. 2021 –  Legenda o Valentýnovi

Těšíte se na svátek Valentýna a na vášnivý nedělní večer s vaší láskou? Doufáte, že se konečně s někým zajímavým seznámíte a zamilujete? Nebo se naopak dne zamilovaných děsíte a všechna ta srdíčka vám již lezou na nervy?

Ať už ho máte rádi nebo ne, Valentýnu, který i letos slavíme 14.2., rozhodně nelze upřít popularitu. A odkud se vzal? Jedna z legend, které kolují o jeho vzniku, praví, že svatý Valentýn byl kněz ve starém Římě ve třetím století našeho letopočtu. O svůj titul patrona zamilovaných se zasloužil tím, že tajně oddával vojáky a jejich dívky - vojáci totiž měli zakázáno se ženit, vždyť by se jim pak mohly změnit priority a bitvy už by je nezajímaly!

Jestli je to pravda nebo ne, to už dnes podle mlhavých zbytků legend jen stěží zjistíme. Ale mezi životem svatého Valentýna a počátkem svátku zamilovaných uběhla pěkná řádka staletí, takže se spíš jedná o novodobý svátek. První zmínky o něm ze západních zemí jsou jen pár století staré, no a u nás se jedná o módu posledních několika desetiletí.

Ale láska, ta je samozřejmě stejně stará jako lidstvo samo! Takže na tom, jestli Valentýn skutečně žil nebo nikoliv, nakonec až tolik nesejde!

Manželství z rozumu a horoskop

Nicméně, láska má spoustu tváří a podob. A věřte nebo ne, ta naše romantická a pohádková, o jaké každý z nás alespoň někdy v životě snil a ti šťastnější se jí taky dočkali - takovou lásku naši předkové ještě ne až tak dávno vůbec neznali!

Po větší část lidské historie bylo uzavírání manželství spíš ryze praktickou otázkou, která neměla mnoho společného se zamilovaností. Konec konců, v některých kulturách doposud vybírají partnery pro své děti rodiče. V horším případě jen na základě majetku a společenského postavení, v tom lepším případě si vezmou na pomoc horoskop. V Indii doposud radí při domluvených sňatcích astrologové, a světe se div - tato manželství většinou fungují! I když se mladý pár, sestavený s ohledem na horoskopy narození, sejde poprvé často až u oltáře, nakonec se mezi nimi rozvine pouto lásky! Takže podívat se nejen o Valentýnovi na partnerský horoskop vás a vaší nadějné polovičky je rozhodně dobrý nápad!

Zamilovaní rytíři

Romantická láska a oslava zamilovanosti v podobě blízké té dnešní mají kořeny až ve středověku v takzvané dvorské lásce. Ta inspirovala trubadúry i vznik pohádek. Byla to většinou nenaplněná láska rytíře k hradní paní. Ta však už bohužel byla většinou vdaná či jinak nedostupná. Jenomže hradní pán, její manžel, byl někde na válečném tažení. Zamilovaný rytíř nemohl paní získat, ale mohl ji alespoň zamilovaně ozpěvovat a spokojit se s rolí ochránce! A tak vznikla romantika!

Manželství z rozumu převládala ještě dlouho. Až 19. století a doba s příslovečným názvem romantismus daly větší prostor romantice. A tak jsme se konečně dostali až do dnešní doby, kdy si můžeme svého životního partnera vybrat z lásky a zamilovanost konečně můžeme naplnit i v partnerském vztahu - nejen v tajných aférkách jako kdysi! Tak vidíte, jaké máme štěstí!

Letošní miláčci Venuše

A na koho se letos 14.2. usměje valentýnské štěstí? Podle horoskopu to budou v první řadě Vodnáři, a také Blíženci a Váhy. Těmto třem znamením přeje nynější Venuše ve Vodnáři nejvíc, takže právě vy máte největší šance na romantiku!

Ale ať už jste kterékoliv znamení, nezapomínejte na to, že romantika a pocit zamilovanosti nejsou všechno! Zkuste proto od své nové známosti co nejdřív vyloudit datum a nejlépe i hodinu narození a podívat se, jak se k sobě hodíte. Vyplatí se to!

Článek pro vás připravila numeroložka Eliška.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Únorový Úplněk v Panně Únorový Úplněk v Panně

27. února, v 9 hodin a 17 minut, nastane plná Luna v Panně. Nejen zrozenci tohoto znamení však mohou...

Celý článek »