Reklama
 
Reklama
Reklama

Sladění těla a duše

Proč musíte sami sebe pořád k něčemu nutit? Co vám dává tělo najevo svojí nečekanou únavou?

Sladění těla a duše (obrázek)

9. 11. 2020 –  Musím. Opravdu?

Jak často se vám stává, že sami sebe k něčemu musíte nutit? Je vám povědomý ten pocit, že se do něčeho pustíte, ale připadá vám, jako kdybyste šli sami proti sobě? Možná že vaše tělo a duše nejsou v té chvíli v dostatečné vzájemné harmonii.

Dejme tomu, že máte například volný víkend a rozhodnete se, že byste ho chtěli nějak aktivně využít. Naplánujete si výlet, sport nebo večírek a pak zjistíte, že si to vůbec neužíváte - i když byste moc chtěli, a někdy jindy by vás to samé naopak bavilo. Teď si ovšem vaše tělo říká spíš o odpočinek. Nebo naopak si chcete číst a udělat si trochu klidu pro sebe, ale nemůžete chvilku vydržet sedět a pořád vás to žene, abyste tady něco udělali a tady zas něco uklidili. A pak si říkáte, že jste si přece chtěli odpočinout, tak proč jste to neudělali.

Někdy je těžkým úkolem naladit se sami na sebe, na své vlastní nitro a na to, co doopravdy potřebujete. Tělo a duše jsou sice spojené nádoby, jak je dobře známo, ale občas máme sklon snažit se je rozdělit, a přestáváme vnímat a respektovat své vlastní pocity a instinktivní potřeby.

Tělo jako zrcadlo duše

Naše tělo je zrcadlem naší duše, a právě tělo se proto velmi často začne ozývat, když jdeme sami proti sobě a snažíme se vsugerovat si, že je pro nás něco dobré a že to musíme udělat, i když vnitřně to nechceme. Protože žijeme v hektické době, která klade velký důraz na aktivitu, většinou je to tak, že se toho snažíme zvládnout příliš mnoho - ať už v práci nebo ve volném čase. A ignorujeme znaky našeho těla, jako je únava nebo dokonce nemoc, kterými k nám ale ve skutečnosti promlouvá potlačená část naší duše. Naše skutečné já nám prostřednictvím únavy těla dává na známost, že je potřeba přehodnotit velké své ambice o tom, co všechno chcete stihnout za jak krátký čas. Ve skutečnosti totiž vnitřně nechcete - chce to jen vaše ego a ctižádost!

Zcela specifickým způsobem promlouvá skrytá část duše prostřednictvím těla k ženám. V některých dnech měsíce zkrátka přirozeně cítíte větší únavu, a v jiných jste zas akčnější, ale v našem světě, formovaném především mužským principem, se tohle málo respektuje. A tak se snažíte fungovat pořád stejným způsobem, ale ženský element ve vaší duši vám prostřednictvím těla dává najevo, že lepší by bylo přizpůsobit svůj rozvrh co nejvíce tomu, jak se který den cítíte.

Sladění těla a duše se ovšem týká stejně tak i pánů. Kolikrát se tlačíte za každou cenu k nějakému výkonu a přepínáte své síly? Přitom skutečná síla spočívá v tom naslouchat signálům svého těla a zvyšovat svoji výkonnost a schopnosti postupně, aniž byste si ubližovali.

Ego není duše

Dost často míváme sklon plést si svoji duši se svým egem. Obojí vnímáme jako naše „já“, ale není to totéž. Duše - takoví doopravdy jsme, to je naše jádro. Ego je naproti tomu spíš ta část našeho nitra, která se potřebuje nějakým způsobem prosadit, dokázat něco svému okolí. Vždyť to jistě dobře znáte - stačí se jen pozorně podívat do svého nitra a být k sobě upřímní!

Naše duše je s tělem přirozeným způsobem krásně propojena, ale ego, to si jde svojí vlastní cestou. Je potřeba naučit ho, ať více naslouchá duši - a váš život se dostane do rovnováhy, budete šťastnější bez ohledu na to, kolik toho stihnete a jaké podáte výkony. K tomu je ovšem nezbytné pracovat na sobě. Na cestě k lepšímu sebepoznání a odhalení skutečných potřeb vaší duše vám pomohou horoskopy, díky kterým lépe pochopíte i to, co ve své povaze možná potlačujete, ale měli byste to naopak rozvíjet. A další skvělá věc je meditace, protože právě ona nejlépe vaše ego utiší a umožní vašemu tělu a duši opět se naladit na stejnou vlnu - přesně tak, jak to má být!

A mnohdy stačí ještě jednodušší věc, a to je upřímnost sám k sobě. Přiznat si, že možná vnitřně chcete něco jiného, než do čeho se snažíte sami sebe dotlačit, chce značnou dávku odvahy! Jaké? No přece odvahy být sám sebou!

Článek pro vás připravila kartářka Hanka.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Tajemství svatého Mikuláše Tajemství svatého Mikuláše

Kdo by se netěšil na Mikuláše! Romantická postavička našeho dětství s čertem a andělem má zajímavou...

Celý článek »