Reklama
 
Reklama
Reklama

Sněžný úplněk – únor

Únorový úplněk se nazývá podle severoamerických Indiánů „sněžný“. Býval a stále je nejchladnějším úplňkem v roce. Lidé, kteří byli závislí na Matce Zemi a na tom, co vypěstují a uloví, trpěli v této době nedostatkem a zimou. Co nám tato plná Luna, která bude kulminovat přesně 5. února v 19 hodin a 28 minut, může dát a vzít?

Sněžný úplněk – únor (obrázek)

1. 2. 2023 –  Dar ledového úplňku

Podle Indiánů „sněžný“, podle starých Keltů „ledový“. Přírodní národy tedy nazývají tuto Lunu podobně. Ano, byla nebezpečná a prožít ji nebylo jednoduché. Přežijete jen ve společenství, tam, kde je oheň, tam, kde jsou příbytky, kde je možné se schovat. Kde jsou zásoby, kde je vařené jídlo, kde je pomoc ostatních členů kmene jako rozšířené rodiny. My ve 21. století jsme jakoby odloučeni od smyslu od této Luny. Ale škraloup civilizace je tenčí, než si myslíme. Jak jsme si již povšimli, i energie, kterými jsme hýřili, mohou být omezené anebo nedostupné. I potraviny, které k nám putují z celého světa, mohou přestat putovat. Nemusíme se bát bídy, strach není duchovně k ničemu dobrý, naopak škodí našemu vývoji a spojení s vesmírem. Ale smysl této Luny a její dar je v tom, abychom si uvědomili, že nic z toho, co máme, není samozřejmé. Život v dostatku, čistotě, přepychu, teple. A dar blízkosti fyzické i duševní přítomnosti našich drahých.

Úplněk ve Lvu

Celá Luna se naplní ve znamení Lva. Můžeme tedy získat dar vskutku královský. Lev ale není králem automaticky. Musí na sobě pracovat. Může být důstojný, velký, štědrý, udělující milosti, ochraňující a bojující za svůj lid a zemi. Nebo se může handrkovat s jinými autoritami, kdo je větší, krásnější, kdo se víc leskne. Pozor na past, kterou úplněk chytá, a to jsou exponované city. Pokud se nenecháte lapit na návnadu ega, můžete se stát opravdu velkými a krásnými. Také vás může čekat vskutku velký cit, pravá láska, kterou potkáte právě v tyto dny.

Pětka a desítky

Podívejte se dobře na datum, kdy Sněžný úplněk přijde. Pokud sečteme každé datum zvlášť, máme tu pětku a dvě desítky. Podle Bible, v níž se odráží také židovská spiritualita kabaly, jde o čísla dokonalosti. Je tu samozřejmě přímá souvislost s počtem prstů na jedné ruce a na obou rukou. Ale tak jednoduché to není. Ruka, tedy číslo pět, je nástroj moci, protože rukou můžeme pracovat, hladit či bojovat. David má pět kamenů v mošně, když bojuje s Goliášem, Ježíš nasytí zástupy pěti chleby, Venušiny chrámy se stavěly pětiboké, farao musel mít pět jmen.

Obě ruce spolu, tedy deset, je absolutní moc vládnout svým životem. Jde o číslo uzavřené řady, dokončenosti, a tedy dokonalosti. Existuje křesťanské, ale také budhistické desatero. Deset bodů, které nás spasí, pokud se jich budeme držet. Desítka tedy obsahuje celou moudrost bez chyby a zároveň se vrací k jedničce, tedy k Bohu - celému vesmíru, který je jedním. A to včetně nás. Prožít naplno a v bdělosti Sněžný úplněk právě v tomto datu tedy znamená posunout se duchovně mnohem dál, než jsme dosud byli. Stačí vědět, o čem je, a nepromarnit ho.

Zdraví za Sněžného úplňku

Nejdůležitější částí těla královského Lva je srdce. Proto si na ně dejte pozor, nepřepínejte se. Zároveň také pozor na tlak a cévy, neboť se srdcem souvisí. Dobré je meditovat se soustředěním na své srdce, pociťujte, jak ho prohřívá světlo Slunce i Měsíce, jak záře vašeho srdce příjemně hřeje celé vaše tělo až do konečků prstů a tvoří kolem vás aureolu světla. Tím své srdce posílíte a vstřebáte také energii, kterou vám tento úplněk dává. Věnujte se také svým vlasům, dopřejte jim zábal a opláchnutí odvarem březové kůry. Užijte si nádherný Sněžný úplněk!

Článek pro vás připravila astroložka Rachel.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Jak dosáhnout úspěch bez boje a námahy Jak dosáhnout úspěch bez boje a námahy

Všude nám říkají, že úspěch si musíme vybojovat. Že bez tvrdé dřiny to zkrátka nejde. Ale stačí změnit...

Celý článek »