Reklama
 
Reklama
Reklama

Spiritualita

Už jste určitě někdy slyšeli o tom, že lidi obklopuje zvláštní aura. Co je tím slovem vlastně myšleno?

Spiritualita (obrázek)

12. 5. 2021 –  Slovo aura pochází z řečtiny a překladu znamená závan nebo vánek. Pokud řekneme, že má jistý člověk zvláštní auru, myslíme tím většinou, že sice dokážeme vycítit, že je na něm něco fascinujícího, ale neumíme to vysvětlit. Setkáme-li se s jinou osobou, nejprve spolu komunikují naše aurická pole. S tím přímo souvisí pocity nevysvětlitelné přitažlivosti nebo naopak totálního odporu, které nás mohou zaskočit i při setkání s naprosto cizím člověkem. Tyto pocity se objevují proto, že naše prvotní vzájemná komunikace probíhá právě prostřednictvím aury, v níž jsou uloženy veškeré informace o našich osobách. Teprve potom přichází na řadu verbální komunikace, kdy marně přemýšlíme nad tím, proč nás onen dotyčný tak přitahuje nebo odpuzuje, když ho vidíme poprvé v životě.

Aurou však nejsou obklopeny jen lidské bytosti, ale i zvířata či rostliny. Aura zahaluje vaše auto, pracovní stůl nebo počítač. Vlastní auru mají dokonce i barvy, samozřejmě vždy v jiném odstínu.

Kdo ji může vidět?

Podle některých teorií mohli v minulosti vidět lidskou auru v podstatě všichni, ale hektickým a přetechnizovaným způsobem života jsme tuto schopnost přišli. Přesto však mezi námi stále existují spirituálně založení lidé, kteří o sobě tvrdí, že aurické pole vidí pouhým okem bez nějakých speciálních pomůcek. Znamená to, že dokážou nahlížet na energetické pole, které člověka obklopuje, a většinou ho pozorují ve tvaru závoje, nebo věnce barev. Podle tvaru, povahy a barev aury mohou tyto osoby zjistit, zda je dotyčný člověk zdravý nebo nemocný a v jakém energetickém stavu se právě nachází.

Z čeho se skládá lidská aura?

S největší pravděpodobností se skládá ze sedmi vrstev, z nichž každá má na starosti jinou sféru lidského života. Sedm aurických těl přímo souvisí se sedmi hlavními čakrami, které jsou zodpovědné za hladký průtok energie naším tělem. První tělem je samozřejmě naše fyzické tělo. Druhé tělo se nazývá éterické a je to jediná aurická vrstva (kromě fyzického těla), která se s každou novou inkarnací vytváří znovu. Tato vrstva přímo zodpovídá za komunikaci našeho fyzického těla s ostatními aurickými poli a bývá první oblastí, v níž se zobrazují možné budoucí zdravotní problémy. Emocionální tělo má na starosti naše pocity, emoce či charakterové vlastnosti a je vlastně takovým zrcadlem toho, jak svoje emoce prožíváme. Mentální tělo zahrnuje všechny naše vědomé či nevědomé myšlenky a také smyslové vnímání. Spirituální tělo je zodpovědné za náš duchovní vývoj, tělo nebeské v sobě nese všechna poznání, která jsme načerpali ve vztahu k duchovnu ve všech svých inkarnacích. Éterické tělo ochraňuje všechna předešlá těla. Mívá vzhled a barvu zlatých nití a je to v podstatě ta svatozář, kterou vídáme na obrazech světců.

Barvy v auře

Aura každého člověka v sobě zahrnuje několik základních barevných odstínů, které charakterizují jeho povahové rysy a v průběhu života se nemění. Většina lidí mívá ve své auře obsaženy dvě až tři základní barvy, najdou se ale i tací, jejichž aura zahrnuje celé barevné spektrum duhy. O nich se zpravidla říká, že bývají v životě nesmírně vyrovnaní. V auře ovšem můžeme najít i další barevné variace, jejichž kombinaci ovlivňuje momentální rozpoložení člověka i jeho celkový psychický i zdravotní stav. Jsme-li rozčilení, bude v naší auře převládat červená barva, pokud jsme v klidu, objeví se přemíra zelené. Bavíme-li se s přáteli, jsme obklopeni světle modrou, rozjímáme-li někde o samotě, nejspíš nás halí oblak fialové. Diagnostika aury patří k nejpřesnějším alternativním metodám zjišťování zdravotních potíží.

Senzor problému

Aurický obal lidského těla se skládá ze sedmi vrstev, z nichž každá hraje v životě člověka odlišnou roli, přičemž dohromady tvoří provázaný celek. Všichni jistě známe duchovní vrstvu aury, která bývá vyobrazena na obrazech svatých jako svatozář. Pokud v některé vrstvě není vše v pořádku, často se to v reálném životě projeví ve formě nějaké nemoci, poruchy či těžko vysvětlitelných potíží. Diagnostika aury patří k nejpřesnějším alternativním metodám zjišťování fyzických či psychických potíží člověka.

Pravdivý obraz

Jak vypadá aura v některých specifických situacích? U zdravého člověka je průhledná a obsahuje jasné, zářivé barvy. V auře nemocného člověka nalézáme energetické anomálie - např. tmavé díry, šípy nebo trhliny. Člověk ve stresu má také svoji auru prostoupenu energetickými dírami. U agresivního člověka se setkáváme s přemírou červené barvy, často ve formě „špinavých“ odstínů. V auře sobeckého člověka převládá hnědá barva a útvary v podobě mraků, z nichž často vystupují do okolí chapadla.

Článek pro vás připravila astroložka Mona.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Tajemný letní slunovrat Tajemný letní slunovrat

Nejkratší noc v roce se odedávna spojovala s láskou a věřilo se, že má kouzelnou moc...

Celý článek »