Reklama
 
Reklama
Reklama

Střídání ročních období a horoskop

Roční období v přírodě souvisí se zvěrokruhem! Když se na ně naladíte, dovíte se nesdělitelná tajemství!

Střídání ročních období a horoskop (obrázek)

5. 4. 2021 –  Skrytá mystéria přírody

Jaro je tady, a možná vás napadla otázka, pročpak se nám vlastně roční období střídají. Můžete za tím vidět fyzikální zákony, Boží záměr nebo klidně obojí najednou, jak je komu libo. Jisté ovšem je, že stejně jako všechno na světě má i koloběh jara, léta, podzimu a zimy svůj hlubší duchovní význam. Nic totiž není náhoda!

Samozřejmě, sezony neprobíhají všude stejně, a třeba pro obyvatele tropů je naše barevné listí nebo sněhová nadílka pořádná exotika! Duše nás všech, co žijeme v českých zeměpisných šířkách, se však rozhodly vtělit se právě zde, a to znamená, že jsme propojeni právě se zdejší přírodou a jejími cykly. Když se na ně naladíme, můžeme zároveň lépe poznat sami sebe. Spoustu z nás by jistě lákalo mít po celý rok letní teploty a stejnou délku dne a noci, ale vsadili bychom si, že po pár letech by vám to začalo chybět a dřív nebo později by se vám po proměnlivosti naší přírody stýskalo. To je konec konců zkušenost spousty Evropanů, kteří měli možnost prožít pár let v některém z tropických rájů!

Dvanáct znamení a koloběh dvanácti měsíců

S ročním koloběhem Slunce nesouvisí jen roční doby, ale také zvěrokruh a putování Slunce přes dvanáct znamení. A protože astrologie vznikla právě v Evropě, ukrývá se v ní spousta metafor a přirovnání, které může nejlépe pochopit právě ten, kdo zná naši přírodu a její roční proměny. Mluvíme o takzvané západní astrologii, s jejími dvanácti znameními od Berana po Ryby. Existují i jiné astrologické systémy, například čínský nebo indický, to už je ovšem jiná kapitola.

Tajemství spočívá v tom, že vlastnosti každého znamení nějak souvisí s děním v přírodě v měsíci, kdy vládne. Meditace na téma přírody v dané roční době, nebo pozorné pozorování toho, co se venku kolem vás právě děje, vám pomůže hlouběji a lépe pochopit vlastnosti jednotlivých znamení! Spoustu vlastností a souvislostí je totiž těžké vyjádřit slovy, a mnohem snáz je člověk pochopí, když se naladí na přírodu a její koloběh a procítí je svým pocitem! To vám odkryje hlubší podstatu zvěrokruhu!

Jste jako příroda o vašich narozeninách

Mezi povahou člověka a děním v přírodě v době jeho narození existuje hlubší souvislost. Například Beran, který vládne v březnu a dubnu, se spojuje s bouřlivým nástupem jara plným životního elánu, ale také nedočkavosti. Když se podíváte, jak v této době všechno v přírodě roste a pučí, jistě pochopíte souvislost s energickou a průbojnou beraní povahou.

Nebo si vezměte znamení Lva, které vládne v červenci a srpnu, na vrcholu léta. Příroda touto dobou přímo vyzařuje Lví sebevědomí a typickou velkorysost, se kterou nám dopřává krásné sluneční dny i první ovoce.

O měsíc později, na přelomu srpna a září už vládne Panna, a příroda nám připomíná blížící se podzim. V pečlivosti a usilovnosti Panny se odráží nutnost připravit se důkladně na zimu, kterou pocítí všechno živé.

Nebo Štír, jedno z nejtajuplnějších znamení: Jeho vláda na přelomu října a listopadu přináší energii konce života, protože přichází první mráz a příroda se ukládá k zimnímu spánku. Tato magická doba nám otevírá dveře k zásvětí a prozrazuje, odkud se bere pověstná štíří intuice a vytrvalost!

Další podobné souvislosti si zkuste vypátrat sami - je to zajímavé a vzrušující! Tajemství a pochopení, které vám sdělí proměňující se příroda, totiž nelze plně popsat slovy!

A pokud vás teď napadla otázka, jakpak se věci mají u protinožců a jestli mají celý horoskop obráceně - samozřejmě nemají! Astrologie funguje všude, ale jen v našich evropských končinách je takhle krásně propojená s ročními dobami, protože zde se zrodila!

Článek pro vás připravila astroložka Mona.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Padající hvězdy Lyridy Padající hvězdy Lyridy

V dubnu nás čeká nebeská podívaná, nezapomeňte si nachystat své přání! Dubnovou...

Celý článek »