Reklama
 
Reklama
Reklama

Tajemná síla sugesce

Je až neuvěřitelné, jak lze pomocí přesvědčení a slov změnit lidské vnímání reality! Mocná síla sugesce dovede být nebezpečná i uzdravující. Můžeme pomocí ní ovlivnit své okolí i svůj vlastní život!

Tajemná síla sugesce (obrázek)

20. 11. 2023 –  Sugesce spočívá v tom, že pomocí cíleně zvolených tvrzení měníme způsob, jakým vnímáme to, co se nám děje. A následně často měníme i realitu samotnou, protože síla našich myšlenek nakonec dokáže postupně změnit skutečnost a svět kolem nás. Je to vskutku mocná síla!

Známe různé druhy sugesce. Můžeme přesvědčit jiného člověka o tom, že věci jsou jinak, než si myslel. A on je pak opravdu takhle začne vnímat. Nebo o tom můžeme přesvědčit sami sebe, změnit své vlastní způsoby vnímání. V takovém případě mluvíme o autosugesci. Samostatnou kapitolou pak je sugesce prováděná na člověku ve stavu hypnózy.

Dvousečná zbraň

Je velký rozdíl mezi pozitivní a negativní sugescí. Zatímco ta první nám dokáže až zázračné pomoct vyřešit naše problémy, uzdravit se a vylepšit si život, ta druhá má naopak obrovský potenciál škodit a je nástrojem podvodníků a černých mágů. Někdo se zašklebí a řekne: „Onemocníš“ a oběť opravdu začne stonat. Proti negativní sugesci je tedy důležité naučit se bránit!

Dva úplně rozdílné efekty, a přitom se jedná o tu samou psychologickou techniku. Je téměř neuvěřitelné, jak mocná dvousečná zbraň dokáže taková sugesce být! Asi nejznámější pozitivní efekt sugesce je placebo. Pacient věří, že bere účinný lék, a přitom polyká bonbony. Ale i přesto se vyléčí - protože tomu skutečně věřil!

Nebezpečí negativní sugesce

V sugesci, kterou provádí jeden člověk druhému, hraje značnou roli pocit autority. Snáz si něco necháme vsugerovat třeba od člověka, který působí jako, vědec, doktor, zkrátka expert. Může to být skutečný odborník nebo taky někdo, kdo si na něj jenom hraje - pokud to hraje dobře!

Ale pozor, přesně na tomhle se přiživují i falešné věštkyně, tak si hlavně nikdy nenechejte od žádné namluvit negativní věci, jako že vás například stihne nehoda. To seriózní věštci nikdy neříkají! A do stejné škatulky patří taky kdejací pochybní guruové, kteří vás přimějí uvěřit, že příští týden bude konec světa, a proto máte na jejich sektu přepsat celý svůj majetek!

A jak se bránit? Zní to možná triviálně, ale hlavně neztrácet kontakt s logickým myšlením a všechna negativní tvrzení si skepticky prověřit. Pak budou mít manipulátoři používající sílu sugesce mnohem menší šanci vás dostat do svých sítí!

Léčivá sugesce

Pozitivní síla sugesce naopak dokáže zázraky. Své o tom určitě vědí všichni, kdo pomáhali například lidem po úrazech nebo trpícím vážnými nemocemi. Je mnohem snazší se vyléčit, když je vám řečeno, že tu šanci reálně máte!

Skutečně silné osobnosti to však mohou dokázat i pomocí autosugesce, takových lidí je však jako šafránu. Existují však i případy, kdy například lidé, kteří měli podle veškerých lékařských prognóz zůstat doživotně na vozíku, díky síle svého vlastního přesvědčení opět získali schopnost postavit se na nohy a chodit!

Umění autosugesce

A když je možné tohle, pak má autosugesce určitě smysl a stojí za to ji vyzkoušet, ať už vás trápí zdraví nebo jakýkoliv jiný problém v životě. Proč byste nemohli sami sebe přesvědčit o tom, že jste úspěšní, bohatí, milovaní nebo třeba hubení? A ono se to pak skutečně stane!

Autosugesce spočívá v tom, že musíte přeprogramovat své podvědomí tak, aby pro vás byla určitá tvrzení pravdou. K tomu je potřeba použít věty, které pečlivě vyberete tak, aby byly jasné a jednoznačné a pravidelně si je opakovat, až o tom sami sebe přesvědčíte. Neměli byste používat zápory a negativní slova, tedy například neříkejte si „Nemám dluhy“ ale „Mám dost peněz“. Jednoduché, však?

Kouzlo sugesce je v tom, jak geniálně jednoduchá, a přitom tak účinná je tato technika práce s myslí. Vyzkoušejte její pozitivní sílu a budete překvapeni!

Článek pro vás připravila astroložka Mona.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Stůl je mystický základ domova Stůl je mystický základ domova

To, čím je v kostele oltář, je v domě či bytě stůl. To, s jakou péčí je vybraný, opečovaný a obydlený...

Celý článek »