Reklama
 
Reklama
Reklama

Tajemnství ukryté ve víně

Je podzim - čas vinobraní. Každý z nás má k tomuto lahodnému nápoji a vůbec k alkoholu jiný vztah - mohou za to nejen naše osobní názory a zkušenosti, ale také hvězdy! Lze v horoskopu najít sklony k alkoholismu? A co dalšího o nás náš vztah k pití alkoholu může prozrazovat? Prozradíme vám to!

Tajemnství ukryté ve víně (obrázek)

4. 9. 2019 –  V dávných dobách antiky bylo víno zasvěceno bohu Dionýsovi - ten měl pod patronátem také veselí, zábavu a dokonce i plodnost. Již od dávných dob byl alkohol těsně spjat s radostmi života. Zvěrokruh, tak jak ho známe, pochází rovněž z antických dob, kdy byla schopnost užívat si život vysoce ceněna, na rozdíl od pozdějších dob středověku, kdy se stalo ideálem spíš odříkání. Dnešní doba opět přeje zábavě - s tajemnými starověkými časy máme tedy nyní společného víc, než kdy předtím!

Alkohol je dvousečná zbraň. Nelze říct, že náklonnost k němu je vyloženě negativní záležitostí - problematická je až tehdy, když vyvolává závislost! Jde o dva různé přístupy, v horoskopu bychom je tedy také měli hledat na dvou místech. Pouhá znalost slunečního znamení, tedy to, zda jste Lev, Panna nebo Blíženec, nám pro odhadnutí člověka v tomto směru nestačí - lepší je znát přesné datum narození a postavení ostatních planet!

O umění užívat si život se všemi jeho hezkými stránkami vypovídá planeta Venuše. Pokud má v horoskopu příznivé postavení, dotyčný člověk si bude umět vychutnávat život naplno, aniž by měl nezdravý vztah ať už k alkoholu, sexu nebo hromadění hezkých věcí. Venuše je „doma“ ve znameních Býka a Vah - kdo ji má v horoskopu v těchto znameních, zřejmě si bude umět užívat pití kvalitního alkoholu klidně i ve větším množství, aniž by mu propadl nebo pocítil jakékoliv negativní dopady.

Naproti tomu o vztahu k alkoholu v negativním smyslu vypovídá planeta Neptun. Kdo ji má v horoskopu v problematickém postavení, měl by si dávat pozor na nadměrné pití, protože by to mohlo vést k závislosti. Zde je ovšem nutné individuálně posoudit celý horoskop a dělat předčasné závěry by bylo riskantní.

Čtyři živly


Když však v životě někoho zajímavého potkáme, nebude mít napsané na čele, kde má v horoskopu Venuši a Neptun! Jak si s tím poradit? Naštěstí to funguje i opačně - sledujte člověka a jeho vztah k alkoholu, a prozradí vám to něco o něm samotném!

Zajímavá jsou v tomto směru vodní znamení - tedy lidé se slunečním znamením Ryb, Štíra nebo Raka. Tato znamení jsou silně citově založena, a právě alkohol je často utěšitelem pro rozbouřené emoce - co si budeme povídat! U vodních znamení se tedy můžeme poměrně často setkat s tím, že si dají skleničku na zahnání smutku, ale nesuďme předčasně - to ještě neznamená náběh k alkoholismu!

Zemská znamení - Býk, Kozoroh a Panna - si zas nechají nalít z jiných důvodů. Jde o prakticky založené lidi, kteří špatně nesou, když se jim ve společnosti nedaří. Zároveň jde většinou o lidi spíš uzavřenější a opatrnější povahy. Když si tedy dají skleničku, často to bývá „na kuráž“.

Vzdušná znamení
Blíženců, Vah a Vodnáře nejraději pijí pro inspiraci. Tato tvořivá znamení plná nápadů a myšlenek si rádi u skleničky vína popovídají o světě a filosofických problémech s někým ze spousty svých známých.

Posledním živlem
, který nám zbývá, je oheň, který ovládá Berana, Lva a Střelce. Tito lidé jsou plní vnitřní energie, životního elánu a po citové stránce jsou obvykle poměrně vyrovnaní. Znáte člověka, narozeného v ohnivém znamení, který si podezřele rád vypije? Pozor na to! Právě oni totiž mohou mít po alkoholu největší sklon k agresivitě a hádkám! Není to však stoprocentní pravidlo, proto buďme optimističtí a nikoho nesuďme, pokud neznáme jeho přesný osobní horoskop!

Článek pro vás připravila astroložka Mona.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Jin a jang - tajemství protikladů Jin a jang - tajemství protikladů

Rovnováha černé a bílé barvy v kruhu symbolizuje rovnováhu protikladů v našem životě. Víte, jak je...

Celý článek »