Reklama
 
Reklama
Reklama

Tajemství snů

Sny nás fascinují, co svět světem stojí. Jsou pro nás nepolapitelnou, o to však přitažlivější součástí našich životů. Pojďme se tedy podívat, o čem nejčastěji sníme a co to všechno znamená. O čem se nám nejčastěji zdá?

Tajemství snů (obrázek)

11. 1. 2023 –  „Sen je zážitek iluzorních obrazů, hlasů nebo jiných vjemů vytvářených mozkem během spánku v rámci procesu snění. Sny často ukazují události, které jsou ve skutečnosti nemožné nebo nepravděpodobné, a jsou obvykle mimo kontrolu spáče. Vycházejí z vnějších i vnitřních podnětů a vzpomínek a představ spícího. Sen je tudíž významná psychologická událost.“ Tolik základní encyklopedistická definice, kterou si můžete přečíst na české Wikipedii.

Dnes se ale s námi pojďte zaměřit na konkrétní témata či - chcete-li - „typy“ snů, které k nám ve spánku nejčastěji přicházejí. Kdy se spokojeně sníme? Kdy se naopak budíme hrůzou se sna?

Sen o lásce
Zřejmě vás nepřekvapí, že mezi ty nejfrekventovanější patří sny o lásce. V obecné rovině znamenají štěstí a zdraví. Ale pozor, pokud ve snu lásku vyznáváte, může z toho v jistém kontextu vyplývat i odmítnutí.

Sen o smrti
Také další okruh snů je tematicky lehce odhadnutelný. Ano, smrt v různých podobách prostupuje našimi sny opravdu velmi často. V případě, že se vám zdá o vlastním úmrtí, může to symbolizovat, že nemáte příliš přátel nebo že o ně brzy přijdete. Pokud jste svědkem vraždy, značí to, že jste jen „hříčkou vyšších mocí“.

Sen o nevěře
Velmi paradoxní výklad vám mohou nabídnout snáře pro sen o nevěře. Dost možná totiž znamená, že máte ve svém vztahu či manželství štěstí! V jiné souvislosti se může jednat o logičtější vysvětlení - a to že toužíte po změně či nápravě.

Sen o svatbě
Životní změnu předesílá také sen o svatbě. Když budete jejím přímým účastníkem, je zde předpoklad, že se můžete těšit na nějakou dobrou zprávu. Nebo že máte obecně dobré přátele. Naopak pozor si dávejte, pokud svatbu ve snu pouze sledujete, v takové chvíli je ve hře žárlivost. Stejně tak tanec na svatbě může být znakem žalu.

Sen o porodu
Na zářné vyhlídky a začátek dobrého životního období se můžete těšit, když se vám zdá o porodu. Pokud chcete zjistit, co znamená, když porodíte holčičku a chlapečka, podívejte se přímo do našeho snáře a zadejte konkrétně heslo „Porod“.

Sen o dítěti
Nepřeberné množství interpretací - nutno podotknout, že většinou pozitivních - nabízí sny, ve kterých se objevují děti. Tak například mít tlusté dítě znamená dobrý rok, přebalování miminka je známkou štěstí. A když vidíte, jak se dítě učí, znamená to jednoznačně radost.

Sen o vodě
I voda je během spánku naším častým společníkem. A její kvalita nebo čistota je pro vás jasným vodítkem. Čistá a studená voda rovná se štěstí a zdraví, naopak zakalená voda může upozorňovat na překážky. Pití teplé vody může poukazovat na nemoc.

Článek pro vás připravila astroložka Helga.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Sněžný úplněk – únor Sněžný úplněk – únor

Únorový úplněk se nazývá podle severoamerických Indiánů „sněžný“. Býval a stále je...

Celý článek »