Reklama
 
Reklama
Reklama

Úplněk dlouhých nocí ve znamení Raka

Úplněk, magická doba, kdy lidské duši vládnou city a emoce, kdy je intuice vybuzená na maximum a ožívají tajemné přírodní síly, na něž jsme si odvykli věřit, ale které přesto stále existují a utváří náš život. Živlem úplňku je voda symbolizující emoce. Je lepší umět plavat, když skáčete do vody, nebo se raději topíte? S námi se pod vlivem prosincového úplňku (30. prosinec, ve 4:28 ) topit nebudete.

Úplněk dlouhých nocí ve znamení Raka (obrázek)

28. 12. 2020 –  Rak je citlivý a introvertní ochránce rodinného krbu. Tvor žijící ve vodě, omývaný city. Má stálou touhu po něčí blízkosti, něze a intimitě. S tím se také pojí stálá touha po bezpečí, které pro něj symbolizuje objetí a zázemí domova. Je pravá doba věnovat se svým blízkým, rodině, partnerovi přátelům. A také poznávat členy rodiny, s kterými jste si toho doposud moc neřekli. Mohou být pro vás hotovým objevem. Úplňkovou dobu využijte k zútulnění domova, ostatním tím ukážete, čím je domov i pro ně důležitý. Také se snažte tulit se a dělat si doma navzájem radost. Komorní procházky do přírody se doporučují, daleké a drahé cesty v tomto období radši nepodnikejte. Užijte si své bohaté a hluboké city, obdarovávejte jimi ostatní, ale braňte se citovému vyčerpání. Jak? Hodně spěte, jezte do syta, ale lehce, nepijte alkohol, poslouchejte klidnou hudbu. Nezapomeňte, že síla úplňku se projevuje tři dny před kulminací Luny a tři dny po ní. S trochou soustředění bude pro vás toto citově bohaté račí období velkým darem.

Podle starých indiánských tradic se tento úplněk nazývá Úplňkem dlouhých nocí. Noc je obdobím, kdy můžeme pronikat pod povrch věcí, kdy nepoužíváme oči, ale jiný druh vnitřního zraku. V noci k nám příroda a zvířata mluví a naše mysl je dokáže slyšet. V noci se dějí zázraky. Jak typické je toto poselství pro prosincové noci! Nocí vedla betlémská hvězda tři krále k Jezulátku. V noci se Ježíšek narodil a pastýři ho ráno přivítali. Když padne tma, odehrává se štědrovečerní večeře s požehnáním a modlitbami, také nadílka, která symbolizuje Boží dary a dary lásky, co dáváme jeden druhému. Pro prosincové rozjímání a duchovní posun je noc naprosto zásadní. Nejen Indiáni, ale i my potřebuje temné období roku, abychom opět nalezli světlo. Zapalte si svíci a pusťte si krásnou hudbu, meditací se vylaďte na příchod světla, které s k nám krok za krokem vrací již od uplynulého zimního Slunovratu a Vánoc. Máme tu nový začátek a také my bychom měli být vnitřně novými lidmi.

Článek pro vás připravila numeroložka Klára.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Vliv zimy na lidské tělo Vliv zimy na lidské tělo

Zimní období je pro člověka náročné a vyčerpávající. Víte, co vám pomůže ho lépe zvládnout a proč...

Celý článek »