Reklama
 
Reklama
Reklama

Venuše - planeta lásky a krásy

Venuše nese jméno římské bohyně lásky a v horoskopu vypovídá o milostném životě, vkusu a štěstí člověka.

Venuše - planeta lásky a krásy (obrázek)

30. 8. 2021 –  Venuše je v Sluneční soustavě druhá planeta v pořadí (po Merkuru) a je svou velikostí ze všech planet nejpodobnější Zemi, proto se jí někdy říká sesterská planeta Země. Je to taky kromě Země jediná planeta, která má ženské jméno. Kolem Slunce oběhne za 224,7 pozemského dne, tedy o třetinu rychleji než Země.

Jméno Venuše pochází, stejně jako ostatní jména planet, z římské antické mytologie. Venuše zde byla bohyní lásky, krásy a smyslnosti, a ztotožňuje se s řeckou bohyní Afroditou. Podle známého z mytologického příběhu se Venuše zrodila z mořské pěny. Bohyni Venuši je podle tradice zasvěcen den v týdnu pátek.

Planeta lásky a ženskosti

Jména, která byla planetám kdysi dávno přisouzena antickými astronomy, nejsou náhodná, ale odráží energetické působení dané planety v horoskopu. Venuše tedy své krásné jméno získala díky tomu, že její energie ovlivňuje záležitosti související s láskou, vášní a smyslností, ale taky s našim vnímáním krásy, estetickým cítěním a vkusem.

Postavení Venuše ve vašem horoskopu narození ukazuje, co vám v životě dělá radost, co se vám líbí, přináší vám pocity štěstí, a samozřejmě taky to, jací jste v lásce a milostných vztazích! Venuše je planeta ženské energie, a proto v horoskopu ženy vypovídá o tom, jakým způsobem se projevuje její ženskost a citová stránka. V horoskopu muže zas Venuše mimo jiné prozrazuje, jaké vlastnosti bude vyhledávat u své milenky!

Jitřenka a Večernice v horoskopu

Na obloze se Venuše zjevuje buď brzy ráno před východem Slunce jako Jitřenka, nebo naopak večer jako Večernice. Nikdy ji ovšem neuvidíte svítit po celou noc. Je to díky tomu, že její oběžná dráha je ke Slunci blíž než oběžná dráha Země, a proto se při pohledu ze Země nemůže nikdy na obloze příliš vzdálit od Slunce.

Ve kterém znamení byla Venuše při vašem narození můžete snadno zjistit ve vašem osobním horoskopu, když zadáte přesné datum narození. Venuše se však od vašeho slunečního znamení nikdy nemůže vzdálit víc než o dvě znamení. Často bývá i ve stejném znamení. Takže pokud jste se narodili například ve znamení Lva, může být vaše Venuše pouze v Blížencích, Raku, Lvu, Panně nebo Váhách.

Venuše ve dvanácti znameních

Venuše v Beranu znamená vášnivého a energického člověka, který je v lásce spontánní, ale taky trochu egoistický a často soutěživý. Venuše v Býku je velmi harmonická a pod jejím vlivem se rodí smyslní lidé s příjemným vystupováním, vybíraným vkusem a umělecko-řemeslným nadáním. Planeta lásky v Blížencích usnadňuje člověku analyzování svých citů a povídání o nich, ale možná právě proto neprožívá city příliš do hloubky. Venuše v Raku dává svým nositelům velkou potřebu citové stability, rádi o někoho pečují a jsou soucitní, a taky oni sami velmi potřebují ke štěstí pocit bezpečí a jistoty.

Lidé s Venuší ve Lvu jsou společenští, charismatičtí a milují luxus, ale jejich okouzlující vyzařování se ve vztazích často spojuje i se špetkou egocentrismu. Venuše v Panně je na tom přesně naopak, v citové sféře může jejímu nositeli trochu chybět sebedůvěra, což souvisí s tím, že je jak na sebe, tak i na své okolí značně náročný a neunikne mu žádná chybička dokonalosti. Venuše ve Váhách přináší svému nositeli silné estetické cítění, smysl pro umění a příjemnou nekonfliktní povahu. Planeta lásky ve Štíru znamená silnou sexualitu, vášeň a přináší svým nositelům tajemné vyzařování a silné emoce.

Nositelé Venuše ve Střelci milují svobodu a ve vztazích potřebují hodně svého prostoru, neradi se cítí něčím svazováni. Venuše v Kozorohu má vztah k tradičním hodnotám a spíš konzervativní vkus. Milostné vztahy se u těchto lidí často spojují s otázkami společenského postavení. Naopak Venuše ve Vodnáři má velmi nekonvenční vkus, v lásce hledá duševní podněty a jeho vkus se vyznačuje jistou dávnou rebelantství. A nakonec Venuši v Rybách mají lidé, kteří jsou hodně romantičtí a v lásce žijí tak trochu ve světě snů, jsou oddaní a trochu tajuplní.

Článek pro vás připravila kartářka Květa.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Měsíční kámen a jeho síla Měsíční kámen a jeho síla

Magický měsíční kámen v sobě ukrývá sílu Luny a pomáhá hlavně ženám, ale nejen jim!...

Celý článek »