Reklama
 
Reklama
Reklama

Vnitřní žena a vnitřní muž

V duši každého z nás se ukrývá mužský i ženský princip. Víte, jak je poznat a jestli jsou v rovnováze?

Vnitřní žena a vnitřní muž (obrázek)

11. 1. 2021 –  Duše není on ani ona

Každý z nás má nějaké pohlaví - a pokud nepatříte zrovna mezi transsexuály, pak je vám nejspíš odmalička jasné, které je to vaše! A taky většinu z nás, až na několik procent výjimek, přitahuje pohlaví opačné. Možná vás proto překvapí, že naše duše ve skutečnosti žádné pohlaví nemá - nebo lépe řečeno, ukrývají se v ní obě pohlaví, či spíš jejich vlastnosti.

V ezoterice se často mluví o mužském a ženském principu. Zatímco ten mužský je aktivní, bojovný a tvořivý, ženský je laskavý, přijímající a pečující. To může zvednout ze židle kdejakou feministku nebo citlivého chlapa, který už ví, že i on má v životě právo brečet. Ale pozor - ženský a mužský princip a pohlaví jsou dvě různé věci, které se nemusí nutně překrývat, i když tomu často tak je!

Pohlaví v minulých životech

Lidská duše je ze svého principu bezpohlavní. Napříč cyklem reinkarnace se převtěluje do různých těl. Dnes můžete být ženou, ale před pár stovkami let v minulém životě jste možná byli mužem, a naopak. Střídání těl seřídí karmou a přáním duše, otázkou, jaké zkušenosti potřebuje ve světě získat. Nemá tedy pevná pravidla typu jednou tak, podruhé zas opačně. Při regresi do minulých životů může jedna žena zjistit, že posledních pět nebo deset vtělení je pořád jen ženou, zatímco jiná zjistí, že co si umí vzpomenout, byla vždy jen mužem. Ale přitom se obě nyní cítí ve svém ženském těle skvěle a na pravém místě.

Nějaký rozdíl však s velkou šancí mezi nimi bude vidět i navenek. Dáma, která má za sebou dlouhou řadu ženských vtělení, si pravděpodobně bude libovat třeba v nošení sukní a šperků, bude mít typicky ženský vkus a všechno v růžové s kytičkami, prostě od dětství typická holčička. A žena s dlouhou historií mužských vtělení zas bude spíš praktický a možná trochu klučičí typ v pohodlném sportovním oblečení, krátkými vlasy nebo jednoduchým culíkem a zájmem třeba o techniku. Ale není to pravidlem, spíš je to jen taková nápověda, odkud naše duše přišla, protože každý z nás je jiný a jedinečný!

Padesát na padesát?

A teď pozor - ať už je vaše pohlaví jakékoliv, a bez ohledu na to, jaké bylo v minulých životech, všichni máme v sobě jak ženský, tak i mužský princip. Říká se jim „vnitřní žena“ a „vnitřní muž“. Proto máme v sobě jak vlastnosti, které jdou typicky přisuzovány ženám, třeba citlivost, tak i ty typicky mužské, jako je třeba bojovnost. Vnitřní žena a muž jsou dva archetypy - pravzory, které se ukrývají v duši každého a každé z nás!

Jde jen o to, že u každého člověka jsou jinak silné. Někdo má jejich síly vyrovnané a vnitřní žena a muž se u něj projevují tak padesát na padesát. U jiného člověka zas velmi silně převládá jeden z nich, obvykle ten, který odpovídá jejich fyzickému pohlaví - to jsou pak ty typicky „holčičí“ jemné ženy a klasicky siláčtí muži! Poměr sil mužského a ženského principu ve vaší duši se však může během života měnit, nemusí být pořád stejný, i když není moc pravděpodobné, že by došlo k nějakým dramatickým otočkám!

Citliví muži a průbojné ženy

Komplikovanější to v životě mají ti z nás, u koho převládá opačný princip, než je jejich tělo - tedy ženy se silným vnitřní mužem a muži se silnou vnitřní ženou. To ovšem vůbec nemusí znamenat žádné sklony k transsexualitě - byť to samozřejmě může jít i ruku v ruce, ale zdaleka ne vždy. Ženy se silným mužským principem jsou hodně ambiciózní, je pro ně důležitá nezávislost, touží se v životě prosadit a mají hodně daleko od klasického maminkovského a pečujícího typu ženy. Muži, u kterých převládá silná vnitřní žena, jsou zas hodně citliví, často bývají umělecky založeni, potrpí si na hezké věci a v chlapském kolektivu jsou často terčem šikany - naopak si dokáží dlouze povídat s kamarádkami o pocitech!

Pokud patříte k těm, kdo nenaplňují typický ideál svého pohlaví, pak vězte, že máte vlastně štěstí - spojujete totiž v sobě dobré vlastnosti obou! A je skvělé, že žijeme v dnešní moderní době, kde se může každý projevit takový, jaký doopravdy je a nemusíme se tlačit do toho, že „kluci nebrečí“ a „holky si nehrají s autíčky“!

Článek pro vás připravila astroložka Ambra.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Vliv zimy na lidské tělo Vliv zimy na lidské tělo

Zimní období je pro člověka náročné a vyčerpávající. Víte, co vám pomůže ho lépe zvládnout a proč...

Celý článek »