Reklama
 
Reklama
Reklama

Výklad tarotových karet a čtyři živly

Výklad karet vám prozradí skrytá poselství, když znáte symboly čtyř živlů a víte, co znamenají!

Výklad tarotových karet a čtyři živly (obrázek)

3. 5. 2021 –  Zkoušeli jste už vykládat tarotové karty? Když vás přitahuje magická síla tarotu, znamená to, že má pro vás hodně ponaučení, které vám může předat, a které právě teď ve svém životě potřebujete.

Tarotových karet je v balíčku až 78, a proto se mohou zdát začátečníkům někdy složité. Každá karta má svůj vlastní význam, či dokonce několik významů, a kdo se v tom má orientovat a pamatovat si to!

Ať už si zkoušíte vykládat karty sami doma, nebo vám vykládá kamarádka, či si necháváte karty vyložit od profesionální kartářky, vždy se vám bude hodit vědět něco o tom, co která z nich znamená. Výklad pro vás bude pak mnohem srozumitelnější a osobnější.

Ale naštěstí není zas tak těžké proniknout do tajů tarotu! Všechny karty si totiž můžeme rozdělit do skupin, z nichž každá znamená něco jiného. A k porozumění vám pom pomohou čtyři živly!

Co je Velká a Malá Arkána?

78 karet tarotové sady se dělí na dvě části, říká se jim Velká Arkána a Malá Arkána. Velká Arkána má 22 karet, a každá z nich je jedinečná. Jsou číslované od 0 po 21 a nesou názvy jako Slunce, Svět, Poustevník, Blázen, Milenci, Spravedlnost a podobně. Když vám v odpovědi na otázku vyjde karta Velké Arkány, znamená to, že se jedná o něco zvláště důležitého!

Zbylé karty tvoří Malou Arkánu, ve které jsou čtyři barvy po 14 karet. Ty jsou číslované od esa po desítku, a k tomu takzvané dvorní karty - král, královna, rytíř a páže. Připomíná vám to něco? Ano, Malá Arkána je historicky spřízněná se vznikem našich klasických hracích karet.

Když vykládáte karty Malé Arkány, zásadní roli hraje barva. Každá z nich totiž souvisí s jedním ze čtyř živlů, a podle toho si taky můžete vyložit odpověď! Barvy a živly vám prozradí, jestli ve vaší otázce jde hlavně o pocity, nebo spíš o peníze, nebo třeba o názory či vášně!

Hole, meče, poháry a mince

Čtyři barvy Malé Arkány jsou hole, meče, poháry a mince (těm se taky někdy říká pentakly). Hole patří živlu ohně, meče vzduchu, poháry symbolizují vodní živel a mince zemi.

Ohnivé hole symbolizují vášeň, nadšení, motivaci a životní energii. Tyto karty vypovídají o tom, že máte chuť a sílu se do něčeho aktivně pustit, často naznačují šanci na úspěch, ale mohou znamenat i hádky a spory - tehdy, když se sejde energie ohně až příliš mnoho!

Meče patří vzdušnému živlu, a proto reprezentují názory a myšlenky. Prozrazují, že ve vaší otázce jde o to, kdo si co myslí, jestli se umíte shodnout, ukazují důležitost jasné komunikace. Meče jsou zkrátka karty záležitostí, které patří hlavě a rozumu, a je zde potřeba přemýšlet a mluvit.

Poháry naproti tomu patří vodě, a to značí, že zde jde o city a pocity! Otázka se týká vašeho emocionálního života a odpovědi se nachází ve vašem srdci. I kdybyste se ptali třeba na práci, karta v barvě pohárů znamená, že důležité je, jaký máte z věcí pocit, a nikoliv peníze ani úspěch. Velmi silné jsou karty pohárů, když se ptáte na záležitosti lásky a vztahů.

A nakonec zde máme mince, které znamenají živel země. Jejich poselství je jednoduché, zde jde o praktické záležitosti! Možná taky o mince v doslovném smyslu slova! Nebo taky o fyzickou práci, majetek, zdraví, živobytí, bydlení a tak dále. Zkrátka všechno pozemské a hmatatelné!

Jak porozumět výkladu?

Pokud si ve výkladu táhnete několik karet, je dobré si spočítat, kolik z nich má jakou barvu. Například jste si vytáhli čtyři karty, z toho tři jsou mince a jedna jsou poháry. To znamená, že v záležitosti, na kterou se ptáte, jsou velmi důležité finance a majetek, ale roli hrají i city.

Nebo se ptáte třeba na nějaký vztah a vyberete si výklad, který je na pět karet. Z nich jsou až tři karty meče a dvě jsou Velká Arkána. Kupodivu, poháry, které patří citům, zde vůbec nejsou. Přítomnost Velké Arkány značí, že tento vztah je ve vašem životě zvláště důležitý, a co prozrazují meče? Vztahový problém se týká vašich názorů a myšlenek, zde vás něco rozděluje a potřebujete to řešit. To všechno lze vyčíst jen podle barev a živlů v kartách!

Článek pro vás připravila astroložka Eva.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Červencový Úplněk ve Vodnáři Červencový Úplněk ve Vodnáři

24. července ve 4: 36 ráno nastane úplněk ve Vodnáři. Je možné, že už pár dní předem pocítíte změnu ve...

Celý článek »